ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୦ KKR vs DC: ଦିଲ୍ଲୀକୁ ହରାଇ କୋଲକାତା ପ୍ଲେ-ଅଫ୍ ପାଇଁ ମଜବୁତ, ଆଇପିଏଲରେ ବରୁଣଙ୍କ ପ୍ରଥମ ୫ ୱିକେଟ୍ ।

IPL 2020 KKR vs DC Knight Riders claim strong for play-off Varun's first 5 wickets in IPL, KKR, IPL 2020, Cricket, Delhi Capitals, Nitidina

ଆଇପିଏଲର ୧୩ ତମ ସିଜନର ୪୨ ତମ ମ୍ୟାଚରେ କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ (କେକେଆର୍) ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀ (ଡିସି) କୁ ୫୯ ରନରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି । ଟସ୍ ହରାଇବା ପରେ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି କୋଲକାତା ୧୯୫ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା । ଏହାର ଉତ୍ତରରେ ଦିଲ୍ଲୀ ୯ ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ୧୩୫ ରନ୍ କରିପାରିଥିଲା । ବରୁଣ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ତାଙ୍କ ଆଇପିଏଲ୍ କ୍ୟାରିୟରର ସର୍ବୋତ୍ତମ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଦେଇଥିଲେ । ସେ ୪ ଓଭରରେ ୨୦ ରନ୍ ପାଇଁ ୫ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ ।

IPL 2020: Varun Chakravarthy, Nitish Rana shine in Kolkata Knight Rider's  59-run win over Delhi Capitals | Cricket News – India TV
Google

କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ ଏହି ବିଜୟ ସହିତ କୋଲକାତା ପ୍ଲେ-ଅଫ୍ ପାଇଁ ନିଜର ଦାବିକୁ ମଜବୁତ କରିଛି । ଏବେ ୧୨ ପଏଣ୍ଟ ସହିତ ୪ର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି । କୋଲକାତାର ରନ୍ ହାର -୦.୪୭୬ ଅଛି । ୧୧ ଟି ମ୍ୟାଚରୁ ୬ ଟି ମ୍ୟାଚ ଜିତି ଏବେ ପ୍ଲେ-ଅଫ୍ ପାଇଁ ନିଜର ସ୍ଥାନକୁ ମଜବୁତ କରିଛି । ପରବର୍ତୀ ମ୍ୟାଚରେ ଜିତି ପ୍ଲେ-ଅଫ୍ ପାଇଁ ନିଜକୁ ଆହୁରି ମଜବୁତ କରିବା ଲକ୍ଷରେ କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ ପଡିଆକୁ ଓଲ୍ହାଇବା ।

ଦିଲ୍ଲୀ ପାଇଁ କ୍ୟାପଟେନ୍ ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର୍ ସର୍ବାଧିକ ୪୭ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଋଷଭ ପନ୍ତ ୨୭ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ । ଏଥି ସହିତ, କେକେଆର ପାଇଁ ବରୁଣଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସ ୩ ଏବଂ ଲୋକି ଫର୍ଗୁସନ୍ ଗୋଟିଏ ୱିକେଟ୍ ପାଇଥିଲେ । ବରୁଣ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କୁ ମ୍ୟାନ୍ ଅଫ୍ ଦି ମ୍ୟାଚ୍ ଭାବେ ବିଚାର କରାଯାଇଥିଲା ।

ଦିଲ୍ଲୀ ଓପନର୍ ଶୀଘ୍ର ଆଉଟ୍ ହୋଇଥିଲେ:

ଦିଲ୍ଲୀ ଖରାପ ଆରମ୍ଭ କଲା । ଇନିଂସର ପ୍ରଥମ ବଲ ପାଇଁ ଅଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାଣେ ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ । ସେ ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ ଶିଖର ଧାୱନ କିଛି ବିଶେଷ କରିପାରିନଥିଲେ ଏବଂ ୬ ରନ୍ ସ୍କୋର କରି କମିନ୍ସଙ୍କ ଦ୍ୱିତୀୟ ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ ।

IPL 2020 KKR vs DC Kolkata Knight Riders vs Delhi Capitals live  match updates from Abu Dhabi
Google
ପନ୍ତ ଏବଂ ଆୟର୍ ୬୩ ରନ୍ ଭାଗିଦାରୀ:

ଓପନରଙ୍କୁ ଶୀଘ୍ର ଆଉଟ ହେବା ପରେ ଆୟର ଏବଂ ପନ୍ତ ଇନିଂସ ସମ୍ଭାଳି ଥିଲେ । ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ତୃତୀୟ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ୬୩ ରନ୍ ଭାଗିଦାରୀ ହୋଇଥିଲା । ବରୁଣ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ଏହି ଭାଗିଦାରୀକୁ ଭାଙ୍ଗିଥିଲେ ଯାହା ବିପଜ୍ଜନକ ଥିଲା । ୨୭ ରନ୍‌ର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସ୍କୋରରେ ଶୁଣମାନ ଗିଲଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ପନ୍ତ ଧରାପଡିଥିଲେ ।

କୋଲକାତା ୬ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ୧୯୪ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା:

ଏହାପୂର୍ବରୁ କୋଲକାତା ୨୦ ଓଭରରେ ୬ ଟି ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ୧୯୪ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରି ନୀତୀଶ ରାଣା (୮୧) ଏବଂ ସୁନୀଲ ନାରିନ (୬୪) ଙ୍କ ଧନ୍ୟବାଦ ଅର୍ପଣ କରିଥିଲେ । ଏହା ହେଉଛି ରାଣାର ଦଶମ ଆଇପିଏଲ୍ ଏବଂ ନାରିନଙ୍କ ଚତୁର୍ଥ ଅର୍ଦ୍ଧ ଶତକ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଇଏନ୍ ମୋର୍ଗାନ୍ ୧୭ ରନରେ ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ । ଏଥି ସହ ଦିଲ୍ଲୀର ଏନ୍ରିଚ୍ ନର୍ଟେଜେ, କାଗିସୋ ରାବାଡା ଏବଂ ମାର୍କସ୍ ଷ୍ଟୋଇନିସ୍ ୨-୨ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ ।

ରାଣା ତାଙ୍କ ଶ୍ୱଶୁରଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଅର୍ପଣ କରିଥିଲେ:

ମ୍ୟାଚ ସମୟରେ ରାଣା ତାଙ୍କ ଶ୍ୱଶୁର ସୁରିନ୍ଦର ମାରୱାଙ୍କୁ ଏକ ଭାବପ୍ରବଣ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଅର୍ପଣ କରିଥିଲେ । ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ସେ କର୍କଟ ରୋଗରେ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଛନ୍ତି । ଅର୍ଦ୍ଧ ଶତକ ପୂରଣ କରିବା ପରେ ସେ ସୁରିନ୍ଦର ନାମ ସହିତ ଜର୍ସି ଦେଖାଇଥିଲେ ।

ପାୱାର ପ୍ଲେରେ କୋଲକାତା ୱିକେଟ୍ ହରାଇଛି:

ଶୁଭମାନ ଗିଲଙ୍କ ସହ ନୀତୀଶ ରାଣା କୋଲକାତା ପାଇଁ ଓପନିଙ୍ଗ କରିଥିଲେ । ଗିଲ କେବଳ ୯ ରନ୍ ସ୍କୋର କରି ଏନ୍ରିଚ୍ ନର୍ଟେଜେଙ୍କ ବଲରେ ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ । ଏହା ପରେ ରାହୁଲ ତ୍ରିପାଠୀ (୧୩)ରେ ପାଭିଲିୟନକୁ ଫେରିଥିଲେ । ପାୱାର ପ୍ଲେରେ କୋଲକାତା ୩୬ ସ୍କୋରରେ ୨ ୱିକେଟ୍ ହରାଇଲା । ଏହା ପରେ ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ ମାତ୍ର ୩ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିପାରିଥିଲେ ଏବଂ ରାବାଡାଙ୍କ ବଲ ଦ୍ୱାରା ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ । କୋଲକାତାର ସବୁଠାରୁ ଦାମୀ ଖେଳାଳି ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସ ୪ ଓଭରରେ ୧୭ ରନ୍ ଦେଇ ୩ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ ।

IPL 2020 KKR vs DC: Nitish Rana and Sunil Narine 115-run partnership for the fourth wicket
Google
ରାଣା-ନାରିନ ଭାଗିଦାରୀ:

ଶୀଘ୍ର ୩ ୱିକେଟ୍ ହରାଇବା ପରେ ନୀତୀଶ ରାଣା ଏବଂ ସୁନୀଲ ନାରିନ ଇନିଂସ ସମ୍ଭାଳି ଥିଲେ । ଖରାପ ବଲରେ ଚୌକା ଓ ଛକା ମାରି ଉଭୟ ଜୋରଦାର ଖେଳିଥିଲେ । ଚତୁର୍ଥ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ଦୁହେଁ ୧୧୫ ରନ୍ ଭାଗିଦାରୀ ବାଣ୍ଟିଥିଲେ ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published.