ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦ KKR vs KXIP: ପଞ୍ଜାବ କୋଲକାତାକୁ ୮ ୱିକେଟ୍ ରେ ପରାସ୍ତ କରି ୪ର୍ଥ ସ୍ଥାନ ଅକ୍ତିଆର, ପ୍ଲେ-ଅଫ୍ ପାଇଁ ଦୃଢ ଦାବି ସହିତ ରଚିଲେ ରେକର୍ଡ ।

IPL 2020 KKR vs KXIP Punjab winning 5th consecutive match Play-off claims remain 4th position hero mandeep singh & chris gayle, IPL 2020, Cricket, Nitidina

ଆଇପିଏଲର ୧୩ ତମ ସିଜିନର ୪୬ ତମ ମ୍ୟାଚରେ କିଙ୍ଗସ ଏକାଦଶ ପଞ୍ଜାବ (KXIP) କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ (କେକେଆର୍) କୁ ୮ ୱିକେଟ୍ ରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି । ଏହା ହେଉଛି ପଞ୍ଜାବର ଲଗାତାର ପଞ୍ଚମ ବିଜୟ । ଏହା ସହିତ ସେ ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲର ଟପ୍ ୪ ରେ ପହଞ୍ଚି ପ୍ଲେ-ଅଫ୍ ଦାବି ବଜାୟ ରଖିଛନ୍ତି । ଏହି ବିଜୟ ସହିତ କିଙ୍ଗସ ଏକାଦଶ ପଞ୍ଜାବର ଦଳ ୧୨ ପଏଣ୍ଟ ସହ ଚତୁର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ପହଞ୍ଚିଛି । କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ ଦଳ ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ପରାଜୟ ସହ ପଞ୍ଚମ ସ୍ଥାନକୁ ଖସି ଯାଇଛି ।

IPL 2020: Mandeep Singh, Chris Gayle Blitz Helps KXIP Blow Away KKR, Boost Playoff Chances - Highlights
Google

ଶାରଜାଠାରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଟସ୍‌ ହରାଇବା ପରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି କୋଲକାତା ପଞ୍ଜାବକୁ ୧୫୦ ରନ୍‌ର ଟାର୍ଗେଟ ଦେଇଥିଲା । ଏହାର ଜବାବରେ ପଞ୍ଜାବ ୧୮.୫ ଓଭରରେ ୨ ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ୧୫୦ ରନ୍ ସ୍କୋର କରି ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଥିଲା । ଆଇପିଏଲରେ କ୍ରିସ୍ ଗେଲ୍ ୩୦ ତମ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ଏବଂ ମନଦୀପ ସିଂ ଷଷ୍ଠ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ କରିଛନ୍ତି ।

ପଞ୍ଜାବ ରଚିଲା ରେକର୍ଡ:

ପଞ୍ଜାବ ଲଗାତାର ପଞ୍ଚମ ବିଜୟ ହୋଇ ଏକ ରେକର୍ଡ କରିଛି । ସପ୍ତାହେ ପୂର୍ବରୁ କିଙ୍ଗସ ଏକାଦଶ ପଞ୍ଜାବ ୭ ଟି ମ୍ୟାଚରେ ମାତ୍ର ୧ ଟି ବିଜୟ ସହ ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲର ତଳେ ରହିଥିଲା । ତେବେ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରି କକ୍ସଇପ ଏବେ ୫ ଟି ଲଗାତାର ଜିତିଛି । ସେମାନେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପ୍ଲେ ଅଫ୍ କୁ ସିଲ୍ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି । ଆଇପିଏଲରେ ପୂର୍ବରୁ ଏହି ରେକର୍ଡ଼ ମୁମ୍ବାଇ ଟିମ କରିଥିଲା । ଏବେ ପଞ୍ଜାବ ଏହି ରେକର୍ଡ଼ ରେ ମୁମ୍ବାଇ ସହିତ ସମକକ୍ଷ ହୋଇଛି ।

ପଞ୍ଜାବର ମନ୍ଥର ଆରମ୍ଭ:

ଦଳର ସ୍କୋରକୁ ଆଗକୁ ବଢ଼ାଇ କ୍ୟାପଟେନ ଲୋକେଶ ରାହୁଲ ଏବଂ ମନଦୀପ ସିଂ ଏହି ଖେଳକୁ ଭଲ ଖେଳିଥିଲେ । ପାୱାର୍ ପ୍ଲେରେ ଉଭୟ ୩୬ ରନ୍ ଯୋଡିଥିଲେ । ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୪୭ ରନ୍ ଓପନିଂ ଭାଗିଦାରୀ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲା । ବରୁଣ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ଇନିଂସର ଅଷ୍ଟମ ଓଭରରେ ରାହୁଲଙ୍କୁ ଆଉଟ କରିଥିଲେ । ସେ ୨୫ ବଲରୁ ୨୮ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ ।

IPL 2020 Orange Cap Holder: KL Rahul Pulls Ahead of Pack in Run-scoring Charts
Google

ଦ୍ୱିତୀୟ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ମନଦୀପ ଏବଂ ଗେଲ ୧୦୦ ରନ୍ ଭାଗିଦାରୀରେ ଜଡିତ ଥିଲେ ଯାହା ସେମାନଙ୍କୁ ବଡ଼ ବିଜୟର ସୀମାକୁ ନେଇ ଯାଇଥିଲା । କେକେଆର୍ ଇନିଂସରେ, KXIP ସ୍ପିଡଷ୍ଟର୍ ଶାମିଙ୍କୁ ୪-୦-୩-୫୩ ର ଏକ ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ସ୍ପେଲ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ।

ଶୁଭମାନଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ, କୋଲକାତା ୯ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ୧୪୯ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ:

ଏହାପୂର୍ବରୁ ଶୁବମାନ ଗିଲ ଆଇପିଏଲରେ ନିଜର ସପ୍ତମ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ କରିଥିଲେ । ଗିଲଙ୍କ ଇନିଂସ ୫୭ ରନ ବ୍ୟତୀତ ଅଧିନାୟକ ଇଏନ୍ ମୋର୍ଗାନ୍ ୪୦ ରନ୍ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଲକି ଫର୍ଗୁସନ୍ ୨୪ ରନ୍ କରିଥିଲେ । କୋଲକାତା ୨୦ ଓଭରରେ ୯ ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ୧୪୯ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା । ଏଥିସହିତ ପଞ୍ଜାବର ମହମ୍ମଦ ଶାମି ୩, ରବି ବିଷ୍ଣୁ ଏବଂ କ୍ରିସ ଜୋର୍ଡାନ ୨ ଟି ଲେଖାଏଁ ୱିକେଟ ପାଇଛନ୍ତି । ଗ୍ଲେନ୍ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲ ଏବଂ ମୁରୁଗାନ୍ ଅଶ୍ୱିନ୍ ମଧ୍ୟ ଗୋଟିଏ ଲେଖାଏଁ ୱିକେଟ୍ ପାଇଛନ୍ତି ।

IPL 2020: Shubman Gill Helps Kolkata Knight Riders
Google
କୋଲକାତାର ୱିକେଟ୍ ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ଓଭରରେ ପଡ଼ିଥିଲା:

କୋଲକାତାରେ ବହୁତ ଖରାପ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା । ଶେଷ ମ୍ୟାଚର ହିରୋ ନୀତୀଶ ରାଣା ମଧ୍ୟ ଖାତା ଖୋଲିପାରିନଥିଲେ ଏବଂ ପ୍ରଥମ ଓଭରର ଦ୍ୱିତୀୟ ବଲରେ ତାଙ୍କୁ ଆଉଟ କରାଯାଇଥିଲା । ଗ୍ଲେନ୍ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲ ତାଙ୍କ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ । ପରବର୍ତ୍ତୀ ଓଭରରେ ରାହୁଲ ତ୍ରିପାଠୀ (୭) ଙ୍କୁ ମହମ୍ମଦ ଶାମି ପାଭିଲିୟନକୁ ରାସ୍ତା ଦେଖାଇଥିଲେ । ସେହିଭଳି ଓଭରରେ ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ (୦) ଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଶାମିଙ୍କୁ ଆଉଟ କରିଥିଲେ ।

ମୋର୍ଗାନ୍ ଏବଂ ଗିଲ୍ ମଧ୍ୟରେ ୮୧ ରନ୍ ଭାଗିଦାରୀ:

ତିନୋଟି ଶୀଘ୍ର ଉଇକେଟ ପରେ ଶୁଭମାନ ଗିଲ ଏବଂ ଅଧିନାୟକ ଇଓନ ମୋର୍ଗାନ ମିଶି ଇନିଂସକୁ ବଢ଼ାଇ ଥିଲେ । ଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଚତୁର୍ଥ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ୮୧ ରନ୍ ଭାଗିଦାରୀ ହୋଇଥିଲା । ଏହି ପାଟନରସିପ ରବି ବିଷ୍ଣୁଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଭାଙ୍ଗିଗଲା । ବିଷ୍ଣୁ ମୁରୁଗାନ୍ ଅଶ୍ୱିନ୍ଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ମୋର୍ଗାନ୍ (୪୦) କୁ କ୍ୟାଚ ଧରେଇ ଆଉଟ କରିଥିଲେ ।

କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ପିତାଙ୍କୁ ହରାଇଥିବା ମନଦୀପ ଏକ ମନ୍ଥର ଆରମ୍ଭ ସତ୍ତ୍ୱେ ଯେପରି ଗ୍ରୀଟ୍ ଏବଂ ନିଷ୍ଠା ଦେଖାଇଲା ଏବଂ ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅପରାଜିତ ରହି ମ୍ୟାଚକୁ ଜିତାଇଲେ ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *