ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୦ KXIP vs RR: ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ପଞ୍ଜାବକୁ କଲା ପରାସ୍ତ, ଷ୍ଟୋକ୍ସଙ୍କ ଇନିଂସରେ ଆଗରେ ଫିକା ପଡିଲା ଗେଲଙ୍କ ୯୯ ରନ୍ ।

IPL 2020 KXIP vs RR Rajasthan Royals beat Punjab Ben Stokes remains the winning hero Gayle's 99 runs vain, Ben Stokes, IPL 2020, Chris Gayle, Nitidina

KXIP vs RR: ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୦ ର ୫୦ ତମ ମ୍ୟାଚରେ କିଙ୍ଗସ ଏକାଦଶ ପଞ୍ଜାବକୁ ସାତୋଟି ୱିକେଟରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି । ଏହି ବିଜୟ ସହିତ ରାଜସ୍ଥାନର ପ୍ଲେ-ଅଫରେ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିବାର ସମ୍ଭାବନାକୁ ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ଅଲରାଉଣ୍ଡର ବେନ ଷ୍ଟୋକ୍ସ ରାଜସ୍ଥାନର ଏହି ବିଜୟର ହିରୋ ଥିଲେ । ଓପନିଂକୁ ଆସିଥିବା ଷ୍ଟୋକ୍ସ ପ୍ରଥମ ବୋଲିଂରେ ଚାରି ଓଭରରେ ୩୨ ରନ୍ ଦେଇ ଦୁଇଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ । ଏହା ପରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ୨୬ ବଲରୁ ୫୦ ରନର ବିସ୍ଫୋରକ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲା ।

KXIP vs RR: Rajasthan Royals beat Punjab, Ben Stokes remains the winning hero
Google

କିଙ୍ଗସ ଏକାଦଶ ପଞ୍ଜାବ ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି କ୍ରିସ୍ ଗେଲଙ୍କ ୯୯ ରନ୍ ଯୋଗୁଁ ୨୦ ଓଭରରେ ୪ ୱିକେଟ ହରାଇ ୧୮୫ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା । ଏହାର ଜବାବରେ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ତିନୋଟି ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ୧୭.୩ ଓଭରରେ ସହଜରେ ଟାର୍ଗେଟକୁ ହାସଲ କରିଥିଲା ।

କିଙ୍ଗ୍ସ ଏକାଦଶ ପଞ୍ଜାବ ଟସ୍ ହରାଇବା ପରେ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା ​​ଏବଂ ଏହା ଭଲ ଆରମ୍ଭ ନଥିଲା । ପ୍ରଥମ ଓଭରରେ ଓପନର୍ ମନଦୀପ ସିଂ ଖାତା ଖୋଲିବା ପୂର୍ବରୁ ପ୍ୟାଭିଲିୟନକୁ ଫେରିଥିଲେ । ଜୋଫ୍ରା ଅର୍ଚାର ତାଙ୍କୁ ଆଉଟ କରିଥିଲେ ।

ଏହା ପରେ କେ ଏଲ ରାହୁଲ ଏବଂ କ୍ରିସ ଗେଲ ଦ୍ୱିତୀୟ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ୧୨୦ ରନ୍ ଭାଗିଦାରୀ କରିଥିଲେ । ରାହୁଲ ୪୧ ବଲରେ ୪୬ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ତାଙ୍କ ବ୍ୟାଟରୁ ତିନି ଚୌକା ଓ ଦୁଇଟି ଛକା ବାହାରିଥିଲେ । ତେବେ ସେ ବହୁତ ଧୀରେ ଧୀରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ, ଗେଲ ନିଜର ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ଶୈଳୀକୁ ଜାରି ରଖିଥିଲେ ।

KXIP vs RR Live Score, IPL 2020 Latest Match updates: Chris Gayle's 99 takes Kings XI Punjab to 185/4 against Rajasthan Royals - cricket - Hindustan Times
Google

ଗେଲ ୬୩ ବଲରେ ୯୯ ରନର ଏକ ବଡ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ । ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସେ ୬ ଟି ଚୌକା ଓ ୮ ଛକା ମାରିଥିଲେ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଚତୁର୍ଥ ନମ୍ବରରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ଆସିଥିବା ନିକୋଲାସ୍ ପୁରାନ୍ ମାତ୍ର ୧୦ ବଲରେ ୨୨ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ । ଏହି ଇନିଂସରେ ସେ ତିନିଟି ଛକା ମାରିଥିଲେ ।

ଶେଷରେ ଗ୍ଲେନ୍ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲ ୬ ଟି ବଲରେ ୬ ରନ୍ ଏବଂ ଦୀପକ ହୁଡା ବିନା ରନରେ ଅପରାଜିତ ରହିଥିଲେ । ଏହିପରି ପଞ୍ଜାବ ୪ ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ୨୦ ଓଭରରେ ୧୮୫ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା ।

ଏଥି ସହିତ ଜୋଫ୍ରା ଆର୍ଚର ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ପାଇଁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ । ସେ ତାଙ୍କ କୋଟାର ଚାରି ଓଭରରେ ୨୬ ରନ୍ ଦେଇ ୨ ଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ବେନ ଷ୍ଟୋକ୍ସ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ଚାରି ଓଭରରେ ୩୨ ରନ୍ ଦେଇ ଦୁଇଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ ।

ଏହା ପରେ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ କିଙ୍ଗସ ଏକାଦଶ ପଞ୍ଜାବରୁ ୧୮୬ ରନ୍‌ର ଏକ ବିରାଟ ଟାର୍ଗେଟ ପଛରେ ଗୋଡ଼ାଇ ବେନ ଷ୍ଟୋକ୍ସ ଏବଂ ରବିନ୍ ଉଥାପ୍ପାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଭଲ ଆରମ୍ଭ ଦେଇଥିଲେ । ଉଭୟ ୫.୩ ଓଭରରେ ପ୍ରଥମ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ୬୦ ରନ୍ ଯୋଡିଥିଲେ । ପାୱାର୍ ପ୍ଲେରେ ଷ୍ଟୋକ୍ସ ୨୬ ବଲରେ ୫୦ ରନ୍ ପାଇଁ ବରଖାସ୍ତ ହୋଇଥିଲେ। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ, ତାଙ୍କର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ହାର ୧୯୨.୩୧ ଥିଲା ଏବଂ ଇନିଂସରେ ଷ୍ଟୋକ୍ସ ୬ ଟି ଚୌକା ଓ ୩ ଟି ଛକା ମାରିଥିଲେ ।

୬୦ ରନ ପ୍ରଥମ ୱିକେଟ୍ ଉଥାପ୍ପା ଖସିଯିବା ପରେ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନଙ୍କ ସହ ଦ୍ୱିତୀୟ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ଆସିଲେ ୫୧ ରନ୍ ଭାଗିଦାରୀ ବାଣ୍ଟିଥିଲେ । ଉଥାପ୍ପା ୨୩ ବଲରୁ ୩୦ ସ୍କୋର କରି ମୁରୁଗାନ୍ ଅଶ୍ୱିନ୍ ଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଆଉଟ୍ ହୋଇଥିଲେ । ସେ ଏହି ଇନିଂସରେ ଗୋଟିଏ ଚୌକା ଓ ଦୁଇଟି ଛକା ମାରିଥିଲେ ।

ଏଥିସହିତ ସାମସନ ୨୫ ବଲରେ ୪୮ ରନ୍ ପାଇଁ ବିସ୍ଫୋରକ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ । ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସେ ୪ ଟି ଚୌକା ଓ ୩ ଛକା ମାରିଥିଲେ । ଶେଷରେ, କ୍ୟାପଟେନ ଷ୍ଟିଭ ସ୍ମିଥ ୨୦ ବଲରୁ ୩୧ ଏବଂ ଜୋସ ବଟଲର ୧୧ ବଲରୁ ୨୨ ସ୍କୋର କରିବା ପରେ ଅପରାଜିତ ଥିଲେ । ସ୍ମିଥ୍ ତାଙ୍କ ଇନିଂସରେ ୫ ଟି ଚୌକା ମାରିଥିବା ବେଳେ ବଟଲର ଗୋଟିଏ ଚୌକା ଓ ଦୁଇଟି ଛକା ମାରିଥିଲେ ।

KXIP vs RR: Rajasthan Royals beat Punjab, Ben Stokes remains the winning hero
Google

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *