ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦ KXIP vs RR: ‘ୟୁନିଭର୍ସ ବସ୍’ କ୍ରିସ୍ ଗେଲ୍ ରଚିଲେ ଇତିହାସ, ଏହି ରେକର୍ଡ କରି ଟି -୨୦ କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ହେଲେ ପ୍ରଥମ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ।

IPL 2020 KXIP vs RR: 'Universe Boss' Chris Gayle created history became the first batsman in T20 cricket, Chris Gayle, Universe Boss, IPL 2020, Cricket, Nitidina

ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦ ର ୫୦ ତମ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ‘ୟୁନିଭର୍ସ ବସ୍’ କ୍ରିସ୍ ଗେଲ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ବିପକ୍ଷରେ ୬୩ ବଲରେ ୯୯ ରନ୍ ର ଏକ ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ । ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସେ ୬ ଚୌକା ଓ ୮ ଛକା ମାରିଥିଲେ । ଏହା ସହ ଗେଲ ଟି -୨୦ କ୍ରିକେଟରେ ୧୦୦୦ ଛକା ମାରି ଏକ ନୂଆ ରେକର୍ଡ କରିଛନ୍ତି । ଟି-୨୦ କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ଗେଲ୍ ପ୍ରଥମ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ହୋଇଛନ୍ତି ଯିଏ କି ଏହି ରେକର୍ଡ କରିଛନ୍ତି ।

IPL 2020 KXIP vs RR: 'Universe Boss' Chris Gayle created history, became the first batsman to do so in T20 cricket
Google

ବାସ୍ତବରେ, ଯେତେବେଳେ ଗେଲ ରାଜସ୍ଥାନ ବିପକ୍ଷରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ଆସିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ସେ ଏହି ରେକର୍ଡ ହାସଲ କରିବାକୁ ସାତ ଛକା ଦୂରରେ ଥିଲେ । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଗେଲ ଝଡ଼ତୋଫାନ ପରି ବ୍ୟାଟିଂ କରି କାର୍ତ୍ତିକ ଟାୟାଗିଙ୍କ ୧୯ ତମ ଓଭରରେ ନିଜ କ୍ୟାରିୟରର ୧୦୦୦ ତମ ଛକା ମାରିଥିଲେ । ରାଜଲେଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ ଇନିଂସରେ ଗେଲ ମୋଟ ୮ ଟି ଛକା ମାରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ସେ ଶତକ କରି ପାରିଲେ ନାହିଁ ୯୯ ରନ୍ ସ୍କୋର କରି ବୋଲଡ଼ ହୋଇଗଲେ । ଗେଲଙ୍କୁ ଜୋଫ୍ରା ଆର୍ଚର ପାଭିଲିୟନକୁ ପଠାଇଥିଲେ ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ଟି -୨୦ କ୍ରିକେଟରେ ଗେଲଙ୍କ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିବା ଅସମ୍ଭବ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଉଛି । କାରଣ ଏହି ତାଲିକାରେ କିରାନ ପୋଲାର୍ଡ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛନ୍ତି । ଟି -୨୦ କ୍ରିକେଟରେ ପୋଲାର୍ଡ ୬୯୦ ଛକା ଏବଂ ଗେଲଙ୍କର ୧୦୦୦ ଛକା ରହିଛି । ପୋଲାର୍ଡ ଗେଲଙ୍କଠାରୁ ବହୁତ ପଛରେ ଅଛନ୍ତି, ତେଣୁ ଗେଲର ଏହି ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିବା ବର୍ତ୍ତମାନ ଅସମ୍ଭବ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଉଛି ।

ତେବେ ୯୯ ରନ୍ ସ୍କୋର କରି ଆଉଟ ହେବା ସତ୍ତ୍ୱେ କ୍ରିସ୍ ଗେଏଲ୍ ଏହାକୁ ଏକ ଶତକ ବୋଲି ବିବେଚନା କରୁଛନ୍ତି । ପଞ୍ଜାବ ଇନିଂସ ସମାପ୍ତ ହେବା ପରେ ଗେଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ଇନିଂସ ଏକ ଶତକରୁ କମ୍ ନୁହେଁ ।

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କଥା ହେଉଛି, ଗେଲଙ୍କର ଏହି ଇନିଂସ ଯୋଗୁଁ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ବିପକ୍ଷ ପ୍ରଥମ ଖେଳ ପରେ କିଙ୍ଗସ ଏକାଦଶ ପଞ୍ଜାବ ୨୦ ଓଭରରେ ଚାରିଟି ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ୧୮୫ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛି । ଗେଲଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ପଞ୍ଜାବ ପାଇଁ ଅଧିନାୟକ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ୪୧ ବଲରୁ ୪୬ ଏବଂ ନିକ୍ଲୋସ ପୁରାନ ୧୦ ଟି ବଲରେ ୨୨ ରନ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ ।

Universe Boss is back': Twitterati exhilarated as Chris Gayle and KL Rahul power KXIP to victory vs RCB | The SportsRush
Google

ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ପାଇଁ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ବେନ୍ ଷ୍ଟୋକ୍ସ ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ବୋଲିଂ କରି ଚାରି ଓଭରରେ ୩୨ ରନ୍ ଦେଇ ଦୁଇଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ । ଏହା ପରେ ବ୍ୟାଟିଂ ୨୬ ବଲରେ ୫୦ ରନର ବିସ୍ଫୋରକ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲା । ବେନ୍ ଷ୍ଟୋକ୍ସ ୫୦ ରନ୍‌ର ଚମତ୍କାର ଇନିଂସ ସାହାଯ୍ୟରେ ରାଜସ୍ଥାନ ୧୮ ଓଭରରେ ତିନୋଟି ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଥିଲା ।

ଉଥାପ୍ପା ୨୩ ବଲରୁ ୩୦ ସ୍କୋର କରି ମୁରୁଗାନ୍ ଅଶ୍ୱିନ୍ ଦ୍ୱାରା ଆଉଟ୍ ହୋଇଥିଲେ । ସାମସନ ୨୫ ବଲରେ ୪୮ ରନ୍ ର ବିସ୍ଫୋରକ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ । ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସେ ଚାରି ଚୌକା ଓ ତିନି ଛକା ମାରିଥିଲେ । ଶେଷରେ, କ୍ୟାପଟେନ ଷ୍ଟିଭ ସ୍ମିଥ ୨୦ ବଲରୁ ୩୧ ଏବଂ ଜୋସ ବଟଲର ୧୧ ବଲରୁ ୨୨ ସ୍କୋର କରି ଅପରାଜିତ ଥିଲେ ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *