IPL 2020 KXIP vs SRH: ହାରିବା ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଲା ପଞ୍ଜାବ, ହାଇଦ୍ରାବାଦ ସାମ୍ନାରେ ଅନନ୍ୟ ରେକର୍ଡ । ପଞ୍ଜାବ ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ଆଶାକୁ ବଞ୍ଚାଇ ରଖିଲା ।

IPL 2020 KXIP vs SRH: KXIP wins the lost match this unique record made in front of SRH, IPL 2020, Cricket, Nitidina

ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୦ ରେ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ସହିତ ଦ୍ୱିତୀୟ ମୁକାବିଲାରେ କିଙ୍ଗ୍ସ ଏକାଦଶ ପଞ୍ଜାବ ୧୨ ରନ୍ ରେ ଜିତି ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ଆଶାକୁ ବଞ୍ଚାଇ ରଖିଛି । ଏଥି ସହିତ ପଞ୍ଜାବ ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ସନରାଇଜର୍ସଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ ରୋମାଣ୍ଟିକ ବିଜୟ ସହ ଅନେକ ରେକର୍ଡ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି ।

KXIP vs SRH IPL 2020: Twitter reactions on Kings XI Punjab defeating Sunrisers  Hyderabad in a cliffhanger
Google

କିଙ୍ଗସ୍ ଏକାଦଶ ପଞ୍ଜାବ (KXIP) ଦଳ ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦ ରେ ବିଜୟ ଟ୍ରାକକୁ ଫେରିଛି । ଶନିବାର ଦିନ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ (SRH)କୁ ୧୨ ରନ ହରାଇ ପଞ୍ଜାବ ମଧ୍ୟ ଏହି ସିଜନରେ ପ୍ଲେ ଅଫରେ ପହଁଚିବା ପାଇଁ ଆଶା ରଖିଛି । ହାଇଦ୍ରାବାଦ ବିପକ୍ଷରେ ଏହି ରୋମାଞ୍ଚକର ବିଜୟ କିଙ୍ଗସ ଏକାଦଶ ପାଇଁ ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର କ୍ରମାଗତ ଚତୁର୍ଥ ବିଜୟ ଥିଲା । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କ ଦଳ ସନରାଇଜର୍ସଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କରି ଅନେକ ରେକର୍ଡ କରିଛନ୍ତି ।

ମୋଟ ସର୍ଟ ରନ୍ କରି ପଞ୍ଜାବର ଦ୍ୱିତୀୟ ବିଜୟ:

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ କିଙ୍ଗ୍ସ ଏକାଦଶ ପଞ୍ଜାବ ଦଳ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦକୁ ୨୦ ଓଭରରେ ୧୨୭ ରନ୍‌ର ସାମାନ୍ୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଦେଇଥିଲା । ହାଇଦ୍ରାବାଦର ଦ୍ରୁତ ଆରମ୍ଭ ପରେ ଲାଗୁଥିଲା ଯେ ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ପଞ୍ଜାବକୁ ପରାଜୟର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିବ ।

ଜିତିବା ପାଇଁ ହାଇଦ୍ରାବାଦକୁ ଶେଷ ଦୁଇ ଓଭରରେ ୧୭ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବାକୁ ପଡୁଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଦଳ ଲକ୍ଷ୍ୟ ହାସଲ କରିପାରି ନଥିଲା । ସେ ଶେଷ ୪ ଓଭରରେ ୭ ୱିକେଟ୍ ହରାଇଥିଲେ । ପଞ୍ଜାବ ତାଙ୍କୁ ୧୨୭ ରନ୍‌ର ଟାର୍ଗେଟ ଦେଇଥିଲା । ୧୯.୫ ଓଭରରେ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ୧୧୪ ରନ୍ ରେ ଅଲଆଉଟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ଅଧିନାୟକ ଡେଭିଡ ୱାର୍ନର ସର୍ବାଧିକ ୩୫ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ । ବିଜୟ ଶଙ୍କର ୨୬, ଜନି ବେୟାରଷ୍ଟୋ ୧୯ ଏବଂ ମନୀଷ ପାଣ୍ଡେ ୧୫ ରନ୍ କରିଥିଲେ । ଏହି ଚାରିଜଣଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ କୌଣସି ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଦୁଇ ଅଙ୍କ ଛୁଇଁ ପାରି ନାହିଁନ୍ତି । ପଞ୍ଜାବ ପାଇଁ କ୍ରିସ ଜୋର୍ଡାନ ଏବଂ ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ 3-3 ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ ।

IPL 2020 KXIP vs SRH: Hyderabad team could not score 17 runs in two overs
Google

କିନ୍ତୁ ଦଳର ଗତି କ୍ରିସ୍ ଜୋର୍ଡାନ ଏବଂ ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ ଏକ ଭଲ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରି କିଙ୍ଗସ ଏକାଦଶକୁ ଏକ ବଡ଼ ବିଜୟ ଦେଇଥିଲେ । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ପଞ୍ଜାବର ଆଇପିଏଲରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ବିଜୟ, ସର୍ଟ ରନ୍ ଟାର୍ଗେଟରେ ଜିତିଛି । ଏହି ମାମଲାରେ କିଙ୍ଗ୍ସ ଏକାଦଶର ସବୁଠାରୁ ରୋମାଞ୍ଚକର ବିଜୟ ୨୦୦୯ ମସିହାରେ ଆଇପିଏଲ୍ ସମୟରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ବିପକ୍ଷରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ଡର୍ବାନରେ ୧୧୯ ର କମ ରନ୍ ଟାର୍ଗେଟ ଦେଇ ମଧ୍ୟ ଜିତିଥିଲେ ।

ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଛୋଟ ଟାର୍ଗେଟକୁ ଚେଜ କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲା:

କିଙ୍ଗସ ଏକାଦଶ ପଞ୍ଜାବ ବିଜୟ ସହ ରେକର୍ଡ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି । ତେଣୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଦଳ ମଧ୍ୟ ସର୍ବନିମ୍ନ ରନ୍ ଲକ୍ଷ୍ୟ ହାସଲ ନକରିବାର ଏକ ଲଜ୍ଜାଜନକ ରେକର୍ଡ ରେକର୍ଡ କରିଛି । ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ପାଇଁ ଆଇପିଏଲରେ ଏହା ସର୍ବନିମ୍ନ ରନ୍ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଥିଲା, ଯାହା ଡେଭିଡ ୱାର୍ଣ୍ଣରଙ୍କ ଦଳ ହାସଲ କରିପାରି ନଥିଲା ।

ଏହାପୂର୍ବରୁ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ପାଇଁ ଏହି ରେକର୍ଡ ୧୩୭ ରନ୍ ଥିଲା, ଯେତେବେଳେ ଦଳ ଗତ ଆଇପିଏଲ୍ ସମୟରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ କାର୍ଡ ଭଳି ଖସିପଡିଥିଲା । ଏହା ସହ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଆଇପିଏଲର ଚତୁର୍ଥ ଦଳ ହୋଇ ମାତ୍ର ୧୪ ରନ୍ ମଧ୍ୟରେ ଶେଷ ୭ ୱିକେଟ୍ ହରାଇଛି ।

IPL 2020, KXIP vs SRH Result: Kings XI Punjab Stun Sunrisers Hyderabad,  Defend 126-Run Total in Come-From-Behind Win
Google
ମୋଟ ସର୍ଟ ରନ୍ ଟାର୍ଗେଟ ଦେଇଥିଲା ପଞ୍ଜାବ:

କିଙ୍ଗସ ଏକାଦଶ ପଞ୍ଜାବ ୨୦ ଓଭରରେ ୭ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ୧୨୬ ସ୍କୋର କରିଥିଲା । ନିକୋଲାସ୍ ପୁରାନ୍ ସର୍ବାଧିକ ଅପରାଜିତ ୩୨ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ । ହାଇଦ୍ରାବାଦରୁ ୧୪ ରନ ଦେଇ ରସିଦ ଖାନ ୨ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ । କ୍ୟାପଟେନ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ୨୭ ବଲରୁ ୨୭ ରନରେ ରସିଦ ଖାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ବୋଲଡ଼ ହୋଇଥିଲେ । କ୍ରିସ୍ ଗେଲ୍ ଜେସନ୍ ହୋଲ୍ଡରଙ୍କ ବଲରୁ ୨୦ ସ୍କୋର କରି ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ । ୧୪ ବଲରୁ ୧୭ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବା ପରେ ମନଦୀପ ସିଂ ପାଭିଲିୟନକୁ ଫେରିଥିଲେ ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published.