ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦ ଆୟୋଜନକୁ ନେଇ ଆସିଲା ଖୁସି ଖବର, ଜାଣନ୍ତୁ ।

ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦ ଆୟୋଜନକୁ ନେଇ ଆସିଲା ଖୁସି ଖବର, IPL 2020, IPL, T-20, Cricket, BCCI, UAE, Srl Lanka, Nitidina, Odisha, News, Real Story, Health Tips, Life style, Daily Living, Tips, Job Updates, Yoga, Meditation, Stay Healthy, Save Tree, Save Life, Extended Lockdown, Unlock 2.0

ୟୁଏଇ କିମ୍ବା ଶ୍ରୀଲଙ୍କାରେ ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦ ହୋଇପାରେ BCCI ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି । ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ ର ୧୩ ତମ ସଂସ୍କରଣ ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦ ର ଆୟୋଜନ କରିବାକୁ ଦୌଡରେ ୟୁଏଇ ଏବଂ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ସହିତ ବିଦେଶୀ ଉପକୂଳ ରେ ହୋଇପାରେ । ଅକ୍ଟୋବର-ନଭେମ୍ବରରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଥିବା ଟି-20 ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ଭାଗ୍ୟକୁ ନେଇ ବୋର୍ଡ ଅଫ୍ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ୍ ଫର୍ କ୍ରିକେଟ୍ ଇନ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (ବିସିସିଆଇ) ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ଘୋଷଣା ଆଶା କରୁଛି ।

ବିସିସିଆଇର ଜଣେ ଅଧିକାରୀ IANS ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦେଶରେ ଲିଗ୍ ଖେଳିବା ପାଇଁ ଧାରଣା ଥିବାବେଳେ କରୋନାଭାଇରସ୍ ମହାମାରୀ ପରିସ୍ଥିତି ବୋର୍ଡକୁ ଶେଷରେ ୟୁଏଇ କିମ୍ବା ଶ୍ରୀଲଙ୍କାକୁ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ନେବାକୁ ବାଧ୍ୟ କରିପାରେ ।

BCCI planning to start IPL 2020 from 26 September: Report
Google

“ଆମେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ଥାନ ସ୍ଥିର କରିବାକୁ ସ୍ଥିର କରିନାହୁଁ କିନ୍ତୁ ସମ୍ଭବତ ଏହା ଚଳିତ ବର୍ଷ ବାହାରେ ହୋଇପାରେ । ଭାରତରେ ସ୍ଥିତି ଏତେ ଭଲ ନୁହେଁ ଯେ ଗୋଟିଏ କିମ୍ବା ଦୁଇଟି ସ୍ଥାନରେ ଏତେ ସଂଖ୍ୟକ ଦଳ ଆସିବେ ଏବଂ ପରେ ଏକ ପରିବେଶ ସୃଷ୍ଟି କରିବେ ଯାହା ସୁରକ୍ଷିତ ରହିବ । ଖେଳାଳି ତଥା ସାଧାରଣ ଜନତାଙ୍କ ପାଇଁ ଖେଳଗୁଡିକ ବନ୍ଦ ଦ୍ୱାର ପଛରେ ଖେଳା ଯାଇପାରେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।

ୟୁଏଇ ଏବଂ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ମଧ୍ୟରେ ଏହି ରେସ୍ ଅଛି ଏବଂ କରୋନାଭାଇରସ୍ ମହାମାରୀ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ସ୍ଥିତି ଉପରେ ନିର୍ଭର କରି ଆମେ କେଉଁଠାରେ ଲିଗ୍ ଆୟୋଜନ କରିବୁ ତାହା ସ୍ଥିର କରିବାକୁ ପଡିବ । ଲଜିଷ୍ଟିକ୍ସକୁ ମଧ୍ୟ ଦୃଷ୍ଟି ଦେବା ଆବଶ୍ୟକ, ତେଣୁ ଆମେ ଶୀଘ୍ର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବୁ ବୋଲି ଅଧିକାରୀ ଜଣକ କହିଛନ୍ତି ।

ଦେଶରେ ଲିଗ୍ ଆୟୋଜନ ସପକ୍ଷରେ ଥିବାବେଳେ ସାମ୍ପ୍ରତିକ ପରିସ୍ଥିତି ପ୍ରାୟ ନିଶ୍ଚିତ କରିଛି ଯେ ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟକୁ ଭାରତ ବାହାରକୁ ନେବାକୁ ପଡ଼ିବ ।

IANS ପୂର୍ବରୁ ରିପୋର୍ଟ କରିଥିଲା ଯେ ବିସିସିଆଇରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଉଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ଲିଗ୍ ସ୍ଥାନ ସ୍ଥିର କରିବାକୁ ୩: ୨ ଅନୁପାତରେ ବିଭକ୍ତ ହୋଇଥିଲେ । ଦେଖାଯାଉ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଉଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ୩-୨ ରେ ବିଭକ୍ତ କରାଯିବା ପରେ ଏହି ମାମଲାକୁ ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନର ପରିସ୍ଥିତିକୁ କେମିତି ବୁଝି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବେ ।

କିଛି ଅଧିକାରୀ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି ଯେ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟକୁ ପ୍ରାଥମିକତା ଦେବା ଉଚିତ ଏବଂ ଏହାକୁ ଏହି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଦେଶ ବାହାରେ କରିବା । ତେଣୁ ଆମେ ସାମଗ୍ରିକ ଯୋଜନା ଉପରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବାବେଳେ ସ୍ଥାନଟି ଏକ କ୍ଷେତ୍ର ଯାହା ହେବ ଅଧିକ ବିଚାର ବିମର୍ଶ ଆବଶ୍ୟକ । ଏଥିସହ ଦିନ ଶେଷରେ ଖେଳାଳି ଏବଂ ଏଥିରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ସମସ୍ତଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପ୍ରାଥମିକତା ବୋଲି ଅଧିକାରୀ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ।

IPL 2020 Postponed By BCCI Due To Covid-19 Outbreak!
Google

ଆଇପିଏଲ୍ ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍ ବ୍ରିଜେଶ ପଟେଲ ମଧ୍ୟ ସ୍ୱର ଉତ୍ତୋଳନ କରିଛନ୍ତି ଯେ ବନ୍ଦ ଦ୍ୱାର ପଛରେ ଲିଗ୍ ଖେଳାଯାଉଥିଲେ ଅବସ୍ଥାନ ଚିନ୍ତା କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ । ଏମିରେଟ୍ସ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ ଏବଂ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା କ୍ରିକେଟ୍ ଆମକୁ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ ଆଇପିଏଲ୍ ଆୟୋଜନ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଯଦି ସରକାରଙ୍କ ଅନୁମତି ମିଳେ ତେବେ ଆମର ପ୍ରଥମ ପସନ୍ଦ ଭାରତ ।

ଏହା ନିଶ୍ଚିତ ଯେ ଆମେ ଭାରତର ତିନି କିମ୍ବା ଚାରିରୁ ଅଧିକ ସ୍ଥାନରେ ଖେଳି ପାରିବୁ ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ଅନୁମତି ଗୁଡିକ COVID-19 ବିସ୍ଫୋରଣ କିପରି ହେବ ତାହା ଉପରେ ନିର୍ଭର କରିବ । ଅନ୍ୟଥା ଆମକୁ ବିଦେଶରେ ଖେଳିବାକୁ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରିବାକୁ ପଡିବ, ଯାହା ଶେଷ ବିକଳ୍ପ ହେବ । ଯଦି ଆପଣ ଦର୍ଶକଙ୍କ ବିନା ଖେଳୁଛନ୍ତି, ଯେପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆପଣ ଟେଲିଭିଜନ୍ ଟାଇମିଙ୍ଗ୍ ଅନୁଯାୟୀ ଖେଳୁଛନ୍ତି ତାହା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନୁହେଁ ବୋଲି ପଟେଲ ଦି ହିନ୍ଦୁ ପେପରକୁ କହିଛନ୍ତି ।

COVID-19 ମହାମାରୀ ହେତୁ ଦେଶର ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବିମାନବନ୍ଦରର ପୁଣି ଖୋଲିବାକୁ ସରକାରଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତିରେ ୮ ରୁ ୨୨ ଅଗଷ୍ଟ ମଧ୍ୟରେ ଉଦ୍ଘାଟନୀ ଟି-୨୦ ଲିଗ୍ ପରିଚାଳନା କରିବାକୁ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା କ୍ରିକେଟ୍ ଆଶାବାଦୀ ଅଛି ।

3 COUNTRIES that can host IPL 2020 | #AakashVani | IPL 2020 News ...
Google
ଶ୍ରୀଲଙ୍କା କ୍ରୀଡ଼ା ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟରୁ SLC ସବୁଜ ସଙ୍କେତ ପାଇଛି

ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଆୟୋଜନ ପାଇଁ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା କ୍ରୀଡ଼ା ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟରୁ SLC ସବୁଜ ସଙ୍କେତ ପାଇଛି, କିନ୍ତୁ ବିଦେଶୀ ଆଗମନ ପାଇଁ ଦେଶର ସୀମା ଖୋଲିବାକୁ ସରକାରଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଉପରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ପ୍ରିମିୟର ଲିଗର ଭାଗ୍ୟ ନିର୍ଭର କରେ ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଏମିତି ସବୁବେଳେ ସମସ୍ତ ଖବର ପ୍ରତିଦିନ ପାଇବା ପାଇଁ ଆମର ଏହି ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଏହି ଖବର ଟି ଆପଣଙ୍କ ମନକୁ ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କୁ ଶେୟର କରନ୍ତୁ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *