ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦ KKR vs SRH: ଲକି ଫର୍ଗୁସନ୍ ଙ୍କ ପାୱାର ବୋଲିଂ, ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଵିପକ୍ଷେରେ କୋଲକାତା ସୁପର ଓଭରରେ ରୋମାଞ୍ଚକର ବିଜୟ ।

IPL 2020 Lockie Ferguson power blowing KKR to thrilling Super Over victory against SRH, IPL 2020, KKR, SRH, Nitidina

ରବିବାର (ଅକ୍ଟୋବର ୧୮) ରେ ଆବୁଧାବିର ଶେଖ ଜାଏଦ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ବିପକ୍ଷରେ କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ ସୁପର ଓଭରରେ ଏକ ରୋମାଞ୍ଚକର ବିଜୟ କରିଥିଲେ ।

ସୁପର ଓଭରରେ ଲକି ଫର୍ଗୁସନ୍ ଡେଭିଡ ୱାର୍ଣ୍ଣର ଏବଂ ଅବଦୁଲ ସମାଦଙ୍କୁ ଆଉଟ କରିବା ପରେ ମାତ୍ର ୨ ରନରେ SRH ଇନିଂସ ଶେଷ କରିଥିଲେ । ଜିତିବା ପାଇଁ ମାତ୍ର ତିନି ରନ୍ ଦରକାର ଥିଲା, କେକେଆରର ଅଧିନାୟକ ଇଏନ୍ ମୋର୍ଗାନ୍ ଏବଂ ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ ସେମାନଙ୍କ ଦଳ ପାଇଁ ବିଜୟ ସୁନିଶ୍ଚିତ କରିଥିଲେ ।

Lockie Ferguson powers Kolkata Knight Riders to thrilling Super Over victory against SunRisers Hyderabad
Google

 

 

KKR ର ମୋଟ ୧୬୩ ରନକୁ ଗୋଡାଇବା ପାଇଁ SRH ଏକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ପଦକ୍ଷେପରେ କେନି ୱିଲିୟମସନଙ୍କୁ ଜନି ବେୟାରଷ୍ଟୋଙ୍କ ସହ ଇନିଂସ ଓପନ କରିବାକୁ ପଠାଇଥିଲା । ସେମାନେ ଦ୍ରୁତ ୫୭ ରନ୍ ଷ୍ଟାଣ୍ଡ କରି ଭଲ ଆରମ୍ଭ ଦେଇଥିଲେ । ଭାଗିଦାରୀକୁ ସପ୍ତମ ଓଭରରେ ଫର୍ଗୁସନ୍ ଭାଙ୍ଗିଥିଲେ, କେନ୍ ୱିଲିୟମ୍ସନ୍ (୧୯ ବଲରୁ ୨୯) କରିଥିଲେ । ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦ ର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ ଖେଳୁଥିବା ଫର୍ଗୁସନ୍ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ପ୍ରଥମ ବଲରେ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ ।

ଫର୍ଗୁସନ୍, ପ୍ରିୟମ୍ ଗର୍ଗ ଏବଂ ମନୀଷ ପାଣ୍ଡେଙ୍କ ଆଉ ଦୁଇଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇ ଦ୍ରୁତ ବୋଲିଂର ଏକ ଜବରଦସ୍ତ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ ଯେଉଁଠାରେ ସେ ୪-୦-୧୫-୩ ର ଏକ ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ । ଜନି ବେୟାରଷ୍ଟୋ (୨୮ ବଲ୍ରୁ ୩୬) ବରୁଣ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଆଉଟ ହୋଇ ପ୍ୟାଭିଲିୟନକୁ ଫେରିଯାଇଥିଲା । ଡେଭିଡ ୱାର୍ନର (୩୩ ବଲରୁ ୪୭), ପଞ୍ଚମ ସ୍ଥାନରେ ବ୍ୟାଟିଂକୁ ଆସିଲେ, ସେ ଅବଦୁଲ ସମଦ (୧୫ ବଲରୁ ୨୩)ଙ୍କ ସହିତ ଭଲ ପାଟନରସିପ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ ।

SRH vs KKR Dream11 Team - Check My Dream11 Team, Best players list of  today's match, Sunrisers Hyderabad vs Kolkata Knight Riders Dream11 Team  Player List, Sunrisers Hyderabad Dream11 Team Player List,
Google

ଫାଇନାଲ ଓଭରରେ ୧୮ ରନର ଆବଶ୍ୟକତା ଥିବାବେଳେ ମୋର୍ଗାନ ଆହତ ଆଣ୍ଡ୍ରେ ରସେଲଙ୍କୁ ବଲ ଦେଇଥିଲେ ଯିଏ ସେହି ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କେବଳ ଗୋଟିଏ ଓଭର ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ହାମଷ୍ଟ୍ରିଂ ଆଘାତ ସହ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରୁ ବାହାରେ ଥିଲେ । ୱାର୍ଣ୍ଣର ଫାଇନାଲ୍ ଓଭରରେ ତିନୋଟି ଚୌକ ମାରି ସଡ ର ସ୍କୋର ୧୬୩ କୁ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ଏହାପରେ ମ୍ୟାଚ ସୁପର ଓଭରକୁ ଯାଇଥିଲା ।

ସୁପର ଓଭରରେ ଫର୍ଗୁସନ୍ ନିଜର ପ୍ରଥମ ବଲରେ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଅଧିନାୟକ ଡେଭିଡ ୱାର୍ନରଙ୍କୁ ପ୍ୟାଭିଲିୟନ ଫେରାଇ ଦେଇଥିଲେ । ସେ ୱାର୍ଣ୍ଣରକୁ କ୍ଲିନ୍ ବୋଲଡ ଦେଇଥିଲେ । ଏହା ପରେ ଅବଦୁଲ ସମଦ ପରବର୍ତ୍ତୀ ବଲରେ ଦୁଇଟି ରନ୍ ନେଇଥିଲେ । ତୃତୀୟ ବଲରେ ଫର୍ଗୁସନ୍ ମଧ୍ୟ ସାମଦଙ୍କୁ ବୋଲଡ କରିଥିଲେ । ହାଇଦ୍ରାବାଦ କୋଲକାତାକୁ ସୁପର ଓଭରରେ ତିନି ରନ୍‌ର ଟାର୍ଗେଟ ଦେଇଥିଲା ।

IPL 2020: Kolkata Knight Riders to thrilling Super Over victory against SunRisers Hyderabad
Google

 

ତା’ପରେ ହାଇଦ୍ରାବାଦରୁ ସୁପର ଓଭରରେ ବୋଲିଂ କରିବାକୁ ମ୍ୟାଜିକାଲ୍ ସ୍ପିନର ରସିଦ ଖାନ ଆସିଥିଲେ । ସେ ପ୍ରଥମ ତିନିଟି ବଲରେ ମାତ୍ର ଗୋଟିଏ ରନ୍ ଦେଇ ଚମତ୍କାର ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ । ଏହା ପରେ ଚତୁର୍ଥ ବଲରେ ଦୁଇ ରନ୍ ଲେଗ୍ ବାଇ ଆକାରରେ ଆସି କୋଲକାତା ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଥିଲା । ଚମତ୍କାର ବୋଲିଂ ପାଇଁ ଲକି ଫର୍ଗୁସନ୍ଙ୍କୁ ମ୍ୟାନ୍ ଅଫ୍ ଦି ମ୍ୟାଚ୍ ମଧ୍ୟ କରାଯାଇଥିଲା ।

ପୂର୍ବରୁ ୱାର୍ଣ୍ଣର ଟସ୍ ଜିତି ପ୍ରଥମେ ବୋଲିଂ କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରିଥିଲେ । ରାହୁଲ ତ୍ରିପାଠୀ ଏବଂ ଶୁଭମାନ ଗିଲ ୪୮ ରନ୍‌ର ଓପନିଂ ଷ୍ଟାଣ୍ଡ କେକେଆରକୁ ଭଲ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ଅନ୍ତିମ ତିନି ଓଭରରେ ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ (୧୪ ବଲରୁ ୨୯) ଏବଂ ଇଏନ ମୋର୍ଗାନ (୨୩ ବଲରୁ ୩୪) 42 ରନ ସ୍କୋର କରି କେକେଆରକୁ ମୋଟ ୧୬୩/୫ ରେ ପହଞ୍ଚାଇ ଥିଲେ ।

IPL 2020 Live Score, SRH vs KKR Match Today: Nitish Rana, Shubman Gill  keeping Kolkata in control - cricket - Hindustan Times
Google
ସଂକ୍ଷିପ୍ତ ସ୍କୋର:

KKR: ୨୦ ଓଭରରେ ୧୬୩/୫ (ଶୁବମାନ ଗିଲ୍ ୩୬, ଇଏନ୍ ମୋର୍ଗାନ୍ ୩୪; ନାଟାରାଜନ ୨/୪୦)

SRH: ୨୦ ଓଭରରେ ୧୬୩/୬ (ଡେଭିଡ ୱାର୍ଣ୍ଣର ୪୭ ଅପରାଜିତ, ଜନି ବେୟାରଷ୍ଟୋ ୩୬; ଲକି ଫର୍ଗୁସନ୍ ୩/୧୫)

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published.