ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦: ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ଫାଇନାଲରେ, ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା କରିଛନ୍ତି ଏହି ବିରଳ ରେକର୍ଡ । ସବୁ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିଲେ ବୁମ୍ରା ।

IPL 2020: MI in final for the sixth time, Jasprit Bumrah became the hero & create many records, Jasprit Bumrah, Mumbai Indians, IPL 2020, Nitidina

ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦ ର ପ୍ରଥମ ଯୋଗ୍ୟତା ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଡିଫେଣ୍ଡିଂ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ମୁମ୍ବାଇ ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀକୁ ୫୭ ରନ୍ ହରାଇ ଏହି ସିଜିନ ଫାଇନାଲରେ ନିଜର ସ୍ଥାନ ନିଶ୍ଚିତ କରିଛି । ଏହି ମ୍ୟାଚରେ MI ଫାଷ୍ଟ ବୋଲର ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ବୋଲିଂ ଆଧାରରେ ଦଳର ବିଜୟରେ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ ।

IPL 2020: MI gets final ticket for the sixth time, Jasprit Bumrah became the hero of victory
Google

ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ସେମାନଙ୍କର ବିଜୟୀ ଟାଇଟଲ୍ ରକ୍ଷା କରିବାକୁ ସେମାନଙ୍କର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଦାବି ଉପସ୍ଥାପନ କରିଛି । ଏହାକୁ ଆଧାର କରି ଗୁରୁବାର ଦିନ ମୁମ୍ବାଇର ପାଲଟାନ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୦ ର ପ୍ରଥମ ଯୋଗ୍ୟତା ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀ (ଡିସି) କୁ ୫୭ ରନରେ ପରାସ୍ତ କରି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି ।

ଏହି ମ୍ୟାଚରେ MI ପାଇଁ ବିଜୟର ହିରୋ ଥିବା ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା ନିଜ ଦଳକୁ ୪ ଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇ ଷଷ୍ଠ ଥର ପାଇଁ ଆଇପିଏଲ୍ ଫାଇନାଲର ଟିକେଟ୍ ଦେଇଛନ୍ତି । ଏହା ସହିତ ବୁମରା ମଧ୍ୟ ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଅନେକ ଅନନ୍ୟ ରେକର୍ଡ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ ।

ଦିଲ୍ଲୀ ବିପକ୍ଷରେ ବୁମରା ଶ୍ରେଷ୍ଠ ବୋଲିଂ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ:

ଆଇପିଏଲ୍ ସିଜନ୍ ୧୩ ରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ପେସର୍ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା, ଯିଏକି ତାଙ୍କ ମାରାତ୍ମକ ବୋଲିଂ ସହ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ମାନଙ୍କୁ ବହୁତ ଆକ୍ରମଣ କରିଛନ୍ତି, ସେ ମଧ୍ୟ ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀ ବିପକ୍ଷରେ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ । ଚମତ୍କାର ବୋଲିଂ କରୁଥିବାବେଳେ ବୁମରା ଦିଲ୍ଲୀର ୪ ଜଣ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ଙ୍କୁ ପାଭିଲିୟନର ରାସ୍ତା ଦେଖାଇଥିଲେ ।

ବୁମରା ଶିଖର ଧାୱନ, ଶ୍ରେୟାସ ଆୟର, ମାର୍କସ ଷ୍ଟୋଇନିସ ଏବଂ ଡାନିଏଲ ସାମସଙ୍କୁ ଆଉଟ କରି ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀର ବ୍ୟାଟିଂର ମେରୁଦଣ୍ଡ ଭାଙ୍ଗିଥିଲେ । ଆଲାମ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା ୪ ଓଭରରେ ୧୪ ରନ୍ ଦେଇ ୪ ଟି ମୂଲ୍ୟବାନ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ । ଆଇପିଏଲରେ ୪-୧୪ ବୁମ୍ରାଙ୍କର ସର୍ବୋତ୍ତମ ବୋଲିଂ ପ୍ରଦର୍ଶନ ରହିଛି । ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ବୁମରା ବୋଲିଂ ବୋଲିଂ ପାଇଁ ମ୍ୟାନ୍ ଅଫ୍ ଦି ମ୍ୟାଚ୍ ଭାବରେ ମଧ୍ୟ ମନୋନୀତ ହୋଇଥିଲେ ।

ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାରଙ୍କ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିଛନ୍ତି:

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କଥା ହେଉଛି, ଏକ ଆଇପିଏଲ୍ ସିଜନରେ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା ମଧ୍ୟ ଏହି ସିଜନରେ ୨୭ ୱିକେଟ୍ ନେଇ ଜଣେ ଭାରତୀୟ ବୋଲରଙ୍କ ମାଧ୍ୟମରେ ସର୍ବାଧିକ ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି । ଏହାପୂର୍ବରୁ, ଏହି କୀର୍ତ୍ତିମାନ ୨୦୧୭ ଆଇପିଏଲରେ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ (SRH) ପେସର ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାର ୨୬ ୱିକେଟ୍ ନାମରେ ଥିଲା ।

IPL 2020: Bumrah cleans up Marcus Stoinis in his 2nd spell Fire, Stoinis' fighting knock of 65 comes to an end
Google

ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା ଏହି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟର ଫାଇନାଲ ପୂର୍ବରୁ ୨୭ ୱିକେଟ୍ ନେଇ ଦିଲ୍ଲୀର ଦ୍ରୁତ ବୋଲର କାଗିସୋ ରାବାଡାଙ୍କ ଠାରୁ ବାଇଗଣୀ କ୍ୟାପ ଛଡ଼ାଇ ନେଇଛନ୍ତି । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ବୁମରା ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ସର୍ବାଧିକ ୭ ଥର ଗୋଟିଏ ଓଭରରେ ୨ ଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି । ଦିଲ୍ଲୀ ବିପକ୍ଷ ଇନିଂସର ୧୬ ତମ ଓଭରରେ ବୁମ୍ରା ଏହି ସଫଳତା ହାସଲ କରିଥିଲେ ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *