ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦, MI vs KKR: କ୍ୱିଣ୍ଟନ୍ ଡି କକ୍ ଙ୍କ ପାୱାର ଇନିଂସ, ମୁମ୍ବାଇ କୋଲକାତାକୁ ୮ ୱିକେଟ୍ ରେ କଲା ପରାସ୍ତ । ଶୀର୍ଷରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ।

IPL 2020 MI vs KKR Mumbai Indians beat Kolkata Knight Riders by 8 wickets, Mumbai Indians, Kolkata Knight Riders, IPL 2020, MI, KKR, Cricket, Nitidina

ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ (MI) କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ (କେକେଆର) କୁ ୮ ୱିକେଟରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି । ୧୯ ଟି ବଲ ବାକି ଥାଇ ଖେଳ ଶେଷ କଲା ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ।

ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି କେକେଆର ୨୦ ଓଭରରେ ୧୪୮/୫ ସ୍କୋର କରିଥିଲା । ସେମାନେ ଟପ୍ ଅର୍ଡରରେ ୱିକେଟ ପତନର ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ, ଶୁବମାନ ଗିଲ (୨୧) ଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ କେହି ସ୍କୋରରଙ୍କୁ ଅଧିକ ଆଗକୁ ବଢ଼ାଇପାରି ନଥିଲେ । କେକେଆରକୁ ୪୨/୪ ରେ ବିପର୍ଯୟକୁ ଠେଲି ଦେଇଥିଲେ ରାହୁଲ ଚହର, ସେ ଏକ ଓଭରରେ ୨ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ । ସ୍କୋରରେ କିଛି ସମ୍ମାନ ଆଣିବା ପାଇଁ ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସ (୫୩ ଅପରାଜିତ) ଏବଂ ଇଏନ୍ ମୋର୍ଗାନ୍ (୩୯ ଅପରାଜିତ) ଇନିଂସର ଦ୍ୱିତୀୟାର୍ଦ୍ଧରେ ବହୁ ଆବଶ୍ୟକୀୟ ଭାଗିଦାରୀ ନିର୍ମାଣ କରିଥିଲେ ।

IPL 2020, MI vs KKR Highlights: Mumbai Indians beat Kolkata Knight Riders by 8 wickets
Twitter

ରୋହିଟ୍ ଶର୍ମା (୩୫) ଏବଂ କ୍ୱିଣ୍ଟନ୍ ଡି କକ୍ (୭୮ ଅପରାଜିତ) ସ୍କୋରର ମୁମ୍ବାଇକୁ ଭଲ ଆରମ୍ଭ ଦେଇଥିଲା । ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା (୨୧ ଅପରାଜିତ) ଶେଷ ଆଡକୁ ଆକ୍ରମଣକାରୀ ଶଟ୍‌ର ଏକ ପ୍ରଦର୍ଶନୀ ରଖିଥିଲେ ସେଥିପାଇଁ ମୁମ୍ବାଇ ୧୯ ଟି ବଲ ସହ ବାକି ଥାଇ ଜିତିଥିଲେ ।

Image
Twitter

ଡିଫେଣ୍ଡିଂ ଚାମ୍ପିଅନ୍ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଆବୁଧାବିରେ ତିନୋଟି ବିଭାଗରେ କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି । କେକେଆରର ନୂତନ ଅଧିନାୟକ ମୋର୍ଗାନ ଟସ୍ ଜିତି ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରିଥିଲେ । କୋଲକାତା ଏକ ଖରାପ ଆରମ୍ଭରେ ପହଞ୍ଚିଗଲା କାରଣ ସେମାନେ ଶୀଘ୍ର ସେମାନଙ୍କର ଟପ ଅର୍ଡର ହରାଇଲେ ଏବଂ ଶେଷ ଭାଗରେ ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସ ଏବଂ ଇଏନ୍ ମୋର୍ଗାନଙ୍କୁ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାଗିଦାରୀ କରି KKR କୁ ୧୪୮ ସ୍କୋର କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲେ ।

ରାହୁଲ ଚହର ଦୁଇଟି ବଲରେ ଦୁଇଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ । ଜିତିବା ପାଇଁ ୧୪୯ ଗୋଡ଼ାଇ ମୁମ୍ବାଇ ସେମାନଙ୍କ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏବଂ କ୍ୱିଣ୍ଟନ୍ ଡି କକ୍ ଏକ ଫ୍ଲାଏୟାରକୁ ଓହ୍ଲାଇଥିଲା । ଶେଷରେ, ଯେତେବେଳେ ରୋହିତଙ୍କୁ ଆଉଟ ହେଲେ, ସେତେବେଳେ ମୁମ୍ବାଇ ବିଜୟର ଦ୍ଵାରଦେଶରେ ଥିଲା ଏବଂ ଖେଳକୁ କେକେଆର ପାଖରୁ ଛଡେଇ ନେଇଥିଲେ । ବିଜୟ ସହିତ, ସେମାନେ ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲରେ ସେମାନଙ୍କର ଶୀର୍ଷ ସ୍ଥାନ ବଜାୟ ରଖଛନ୍ତି ଏବଂ ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ବର୍ଥ ବୁକିଂ କରିବାକୁ ଏକ ପାଦ ନିକଟତର ହୋଇଛନ୍ତି ।

IPL ପଏଣ୍ଟସ୍ ଟେବୁଲ୍:

ଏହି ବିଜୟ ସହିତ ଡିଫେଣ୍ଡିଂ ଚାମ୍ପିଅନ୍ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲରେ ଶୀର୍ଷ ସ୍ଥାନ ବଜାୟ ରଖିଥିବାବେଳେ ରାଜଧାନୀ ନଂ ୨ ରେ ରହିଛି । ହାରିଯିବା ପରେ କୋଲକାତା ଚାରିରେ ରହିଛି କିନ୍ତୁ କ୍ରମାଗତ ଦୁଇ ହାରିବା ପରେ ସେମାନଙ୍କୁ ଜିତିବାକୁ ପଡିବ । ଆରସିବି ନଂ ୩ ରେ ଅଛି ଏବଂ ସେମାନେ ଆସନ୍ତାକାଲି ରାଜସ୍ଥାନ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳିବେ ।

IPL 2020, MI vs KKR Highlights: Mumbai Indians beat Kolkata Knight Riders by 8 wickets
Twitter
IPL ORANGE CAP :

ପଞ୍ଜାବର ଏକ ଖରାପ ପ୍ରଦର୍ଶନ ସତ୍ତ୍ୱେ ଅଧିନାୟକ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ତାଙ୍କର ଅରେଞ୍ଜ କ୍ୟାପ୍ ବଜାୟ ରଖିଥିବାବେଳେ ତାଙ୍କ ଓପନିଂ ପାର୍ଟନର ମାୟାନକ ଅଗ୍ରୱାଲ ମଧ୍ୟ ୨ ନମ୍ବର ସ୍ଥାନ ବଜାୟ ରଖିଛନ୍ତି । CSK ର ଫାଫ୍ ଡୁ ପ୍ଲେସିସ୍ ନଂ ୩ ରେ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ପରେ ଆରସିବି ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ଡିସି ଅଧିନାୟକ ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର୍ ଯଥାକ୍ରମେ ୪ ଏବଂ ୫ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି ।

IPL PURPLE CAP:

ଆଠଟି ମ୍ୟାଚରୁ ୧୮ ୱିକେଟ୍ ନେଇ କାଗିସୋ ରାବାଡା ବାଇଗଣୀ କ୍ୟାପ୍ ବଜାୟ ରଖିଥିବାବେଳେ ଜୋଫ୍ରା ଆର୍ଚର ୧୨ ୱିକେଟ୍ ନେଇ ନଂ ୨ ରେ ଅଛନ୍ତି ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published.