ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦: ମୁମ୍ବାଇର ‘ପ୍ଲେ ଅଫ୍’ ରେ ବିସ୍ଫୋରକ ଏଣ୍ଟ୍ରି, ଆରସିବିକୁ ୫ ୱିକେଟରେ କଲା ପରାସ୍ତ । ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ବନିଲେ ହିରୋ ।

IPL 2020 MI vs RCB: Explosive 'entry' in 'play off' of Mumbai beat RCB by 5 wickets Suryakumar hero of match, Suryakumar Yadav, IPL 2020, Cricket, Nitidina

ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ (MI) ଆଇପିଏଲର ୧୩ ତମ ସିଜନର ୪୮ ତମ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଛି । ବୁଧବାର ରାତିରେ ଆବୁଧାବିରେ ମୁମ୍ବାଇ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର (ଆରସିବି) କୁ ୫ ୱିକେଟରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି । ମୁମ୍ବାଇ ୧୯.୧ ଓଭରରେ ୫ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ୧୬୬ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରି ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ହାସଲ କରିଥିଲା । ମୁମ୍ବାଇର ବିଜୟର ହିରୋ ଥିଲେ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ, ଯିଏ ୭୯ ରନ କରି ଏକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ । ଏହାପୂର୍ବରୁ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରାଙ୍କ ତୀକ୍ଷ୍ଣ ବୋଲିଂ (୪-୧-୧୪-୩) ଯୋଗୁଁ ମୁମ୍ବାଇ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁକୁ ୧୬୪/୬ ସ୍କୋରରେ ରଖିଥିଲା ।

Image
Google

ଏହା ସହିତ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ (MI) ଚଳିତ ସିଜିନର ପ୍ରଥମ ଦଳ ହୋଇ ‘ପ୍ଲେ ଅଫ୍’ ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ କେବଳ ଏକ ଚମତ୍କାର ମୁମ୍ବାଇକୁ ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ବାହାର କରିପାରିବ । ଯଦି ମୁମ୍ବାଇ ସେମାନଙ୍କର ପରବର୍ତ୍ତୀ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ୍କୁ ଏକ ବଡ଼ ବ୍ୟବଧାନରେ (ପ୍ରାୟ ୨୦୦ ରନ୍) ହାରିଯାଏ ଏବଂ କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ (କେକେଆର୍) ଏକ ବୃହତ ବ୍ୟବଧାନରେ (ପ୍ରାୟ ୧୮୫ ରନ୍) ଜିତିବ, ତେବେ କେବଳ କେକେଆରର ନେଟ୍ ରନ୍ ହାର ମୁମ୍ବାଇକୁ ଅତିକ୍ରମ କରିପାରିବ । ସମ୍ପ୍ରତି KKR ର ନେଟ୍ ରନ୍ ହାର (-୦.୪୭୯) ବହୁତ ଖରାପ ଅଛି ।

ମୁମ୍ବାଇର ଅଷ୍ଟମ ବିଜୟ ଥିଲା । ଏହି ବିଜୟ ପରେ ମୁମ୍ବାଇ ୧୨ ଟି ମ୍ୟାଚରେ ୧୬ ପଏଣ୍ଟ ସହ ଶୀର୍ଷରେ ଥିବାବେଳେ ଆରସିବି ସମାନ ସଂଖ୍ୟକ ମ୍ୟାଚରେ ୧୪ ପଏଣ୍ଟ ସହ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି । ୧୨ ଟି ମ୍ୟାଚରୁ ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀ ୧୪ ପଏଣ୍ଟ ପାଇଛି, କିନ୍ତୁ ନେଟ୍ ରନ୍ ହାରକୁ ଆଧାର କରି ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି । କିଙ୍ଗସ ଏକାଦଶ ପଞ୍ଜାବ ଏବଂ କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ ୧୨ ଟି ମ୍ୟାଚରୁ ୧୨ ଲେଖାଏଁ ପଏଣ୍ଟ ପାଇଛନ୍ତି ।

Image
Google

ଏହା ହେଉଛି ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର (ଆରସିବି) ପଞ୍ଚମ ପରାଜୟ ଏବଂ ୧୨ ଟି ମ୍ୟାଚରେ ଏହାର ୧୪ ପଏଣ୍ଟ । ‘ପ୍ଲେ ଅଫ୍’ରେ ସେମାନଙ୍କ ସ୍ଥାନ ନିଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁକୁ ଆଉ ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିବାକୁ ପଡିବ ।

୧୬୫ ରନ୍‌ର ଟାର୍ଗେଟକୁ ପଛରେ ପକାଇ ମୁମ୍ବାଇ ୩୭ ସ୍କୋରରେ ପ୍ରଥମ ଝଟକା ପାଇଲା, ଯେତେବେଳେ କ୍ୱିଣ୍ଟନ୍ ଡିକକ୍ (୧୮) ମହମ୍ମଦ ସିରାଜଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ । ୫୨ ସ୍କୋରରେ ଇଶାନ କିଶନ (୨୫)ଙ୍କ ୱିକେଟ୍ ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ ନେଇଥିଲେ ।

ମୁମ୍ବାଇର ତୃତୀୟ ୱିକେଟ୍ ୭୨ ସ୍କୋରରେ ଖସି ଆସିଥିଲା । ସିରାଜ ସୌରଭ ତିୱାରୀ (୫) କୁ ତାଙ୍କର ଶିକାର କରିଥିଲେ । ୧୦୭ ସ୍କୋରରେ ଚହଲ କ୍ରୁନାଲ ପାଣ୍ଡ୍ୟା (୧୦) କୁ ତାଙ୍କର ଶିକାର କରିଥିଲେ । ଏହା ପରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା (୧୭) ବିଜୟର ନିକଟତର ହେବା ପରେ ୱିକେଟ୍ ହରାଇଥିଲେ । କ୍ରିସ୍ ମୋରିସ୍ ଙ୍କ ବଲରେ ସିରାଜ କ୍ୟାଚ ଧରି ତାଙ୍କୁ ପାଭିଲିୟନର ରାସ୍ତା ଦେଖାଇଲେ । ପରିଶେଷରେ, ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ (୭୯ ନଟଆଉଟ, ୪୩ ବଲ, ୧୦ ଚୌକା, ୩ ଛକା) ଦଳକୁ ବିଜୟ ଆଡକୁ ନେଇଥିଲେ ।

ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ୧୬୪/୬ ସ୍କୋର କରିଥିଲା:

ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରାଙ୍କ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ବୋଲିଂ ସାମ୍ନାରେ ଦେବଦତ୍ତ ପାଦିକ୍କାଲଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋରର କୌଣସି ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଠିଆ ହୋଇପାରିଲେ ନାହିଁ । ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଦୁଇ ଦଳ ତୁଳନାରେ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଦଳ ୬ ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ୧୬୪ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ ।

ପାଦିକ୍କାଲ ୪୫ ବଲରେ ୭୪ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରି ୧୨ ଚୌକା ଓ ଗୋଟିଏ ଛକା ସହାୟତାରେ କରିଥିଲେ । ସେ ପ୍ରଥମ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ଜୋସ୍ ଫିଲିପ୍ (୩୩) ଙ୍କ ସହ ୭୧ ରନ୍ ଯୋଡିଥିଲେ । ଏହା ପରେ ଆରସିବିର ମଧ୍ୟମ ଅର୍ଡର ବିପର୍ଯୟରେ ସମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ମୁମ୍ବାଇର ବୋଲରମାନେ ଚାପ ଜାରି ରଖିଥିଲେ ।

ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା ୪ ଓଭରରେ ମାତ୍ର ୧୪ ରନ୍ ପାଇଁ ୩ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ । ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସେ ଆଇପିଏଲରେ ନିଜର ୧୦୦ ୱିକେଟ୍ ମଧ୍ୟ ପୂରଣ କରିଥିଲେ । ସେ ୮୯ ଟି ମ୍ୟାଚରେ ୧୦୨ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ ।

ପାଦିକଲଙ୍କ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ଇନିଂସ:

ପାଦିକଲ କଭରରେ ଚୌକାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି କ୍ରମାଗତ ଓଭରରେ କ୍ରୁନାଲ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କୁ ତୃତୀୟ ଓଭରରେ ଛକା ମାରିଥିଲେ । ଉଭୟ ଓପନର୍ କୌଣସି ଚାପ ବିନା ଖେଳ ଜାରି ରଖିଥିଲେ । ଫିଲିପ ପଞ୍ଚମ ଓଭରରେ ଟ୍ରେଣ୍ଟ ବୋଲ୍ଟଙ୍କୁ ଛକା ମାରିଥିଲେ । ପ୍ୟାଡିକଲ ଜେମ୍ସ ପାଟିନ୍ସନ୍ଙ୍କ ପରବର୍ତ୍ତୀ ଓଭରରେ ଦୁଇଟି ଚୌକା ମାରିଥିଲେ ।

ଷଷ୍ଠ ଓଭର ବେଳେକୁ ଆରସିବି ସ୍କୋର ୫୪ ରନ୍ ବିନା କୌଣସି ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ହୋଇଥିଲା । ଏହା ପରେ ଲେଗ୍ ସ୍ପିନର ରାହୁଲ ଚହର ଫିଲିପଙ୍କୁ ପ୍ରଲୋଭିତ କରିଥିଲେ ଯିଏ ଆଗକୁ ଆସି ମାରିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରି ହାତଛଡ଼ା କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ କ୍ୱିଣ୍ଟନ୍ ଡିକକ୍ ଏକ ଷ୍ଟମ୍ପିଂ ହାତଛଡ଼ା କରିନଥିଲେ । ପାଦିକଲ ଚହରଙ୍କୁ ଦୁଇଟି ଚୌକା ସହ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ପୂରଣ କରିଥିଲେ ।

Image
Google
କ୍ୟାପଟେନ କୋହଲି ଠିଆ ହୋଇପାରିନଥିଲେ:

କ୍ୟାପଟେନ ବିରାଟ କୋହଲି ଠିଆ ହୋଇପାରିନଥିଲେ, ଯିଏ ବୁମରାଙ୍କୁ ନିଜ ୱିକେଟ୍ ଦେଇଥିଲେ । ତେବେ ଅନ୍ୟ ପ୍ରାନ୍ତରୁ ପାଦିକଲ ଚହରଙ୍କ ୧୫ ଓଭରରେ ୧୬ ରନ୍ ମାରିଥିଲେ ଗୋଟିଏ ଛକ ଓ ଦୁଇଟି ଚୌକା ମାରିଥିଲେ । ଆରସିବି ମଧ୍ୟମ ୱିକେଟ୍ ଜଲ୍ଦି ଜଲ୍ଦି ହରାଇଥିଲା ।

ଏବି ଡି ଭିଲିୟର୍ସ (୧୫), ଶିବମ୍ ଦୁବେ (୩), ଏବଂ କ୍ରିସ୍ ମୋରିସ୍ (୪) ଙ୍କ ୱିକେଟ୍ ଆରସିବିର ହରାଇଥିଲା । ଗୁରୁକିରାତ୍ ମନ୍ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ୧୪ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଶେଷ ଓଭର ବେଳେକୁ ମୁମ୍ବାଇ ବୋଲରମାନେ ପୂର୍ବପରି ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ । ଶେଷ ପାଞ୍ଚ ଓଭରରେ ମାତ୍ର ୩୫ ରନ୍ ସ୍କୋର ହୋଇଥିଲା ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published.