ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦ CSK ଅଧିନାୟକ ଏମଏସ ଧୋନିଙ୍କ ନୂଆ ରେକର୍ଡ ସହିତ କ୍ରିକେଟ୍ କୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ ।

IPL 2020 MS Dhoni create new record 100 wins as CSK as captain and return to cricket, ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦ CSK ଅଧିନାୟକ ଏମଏସ ଧୋନିଙ୍କ ନୂଆ ରେକର୍ଡ ସହିତ କ୍ରିକେଟ୍ କୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ, MS Dhoni, CSK, IPL 2020, IPL, Cricket, Cricket News, Indian Cricket, Nitidina

ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ (ସିଏସକେ) ଆଇକନ୍ ଏମଏସ ଧୋନି ଶନିବାର ଦିନ ତାଙ୍କ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ର ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ୧୦୦ ଟି ବିଜୟ ରେକର୍ଡ କରି କ୍ରିକେଟ୍ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିଛନ୍ତି । ୨୦୨୦ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ (ଆଇପିଏଲ୍) ର ଉଦଘାଟନୀ ମ୍ୟାଚରେ CSK ଶନିବାର ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସକୁ ପାଞ୍ଚ ୱିକେଟ୍ ରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି ।

ଏହି ବିଜୟ ସହିତ ଧୋନି ପ୍ରଥମ ଆଇପିଏଲ୍ ଅଧିନାୟକ ଯିଏ କି ୧୦୦ ଟି ମ୍ୟାଚ ଜିତିବାର ରେକର୍ଡ କରିଛନ୍ତି । ସିଏସକେ ମୁମ୍ବାଇ ବିପକ୍ଷରେ ପାଞ୍ଚ ମ୍ୟାଚ୍ ହାରିଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଶନିବାର ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିବା ପରେ ଧୋନିଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ଶେଷରେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଡିଫେଣ୍ଡିଂ ଚାମ୍ପିଅନ୍ ଉପରେ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଥିଲା ।

CSK v MI IPL 2020 - MS Dhoni's new look sends shockwaves on social media
Google

ଗତ ବର୍ଷ ଜୁଲାଇରେ ୨୦୧୯ ବିଶ୍ୱକପ ସମୟରେ ୫୦ ଓଭର ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ସେମିଫାଇନାଲରେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ସେ ତାଙ୍କ ଶେଷ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଥିବା ବେଳେ ଧୋନି ୪୩୭ ଦିନ ପରେ କ୍ରିକେଟ୍ ପଡ଼ିଆକୁ ଫେରିଥିଲେ ।

ଭାରତର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଅଗଷ୍ଟ ୧୫ ରେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟରୁ ଅବସର ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ ।

ଧୋନି ବିଜୟ ପରେ କଣ କହିଲେ:

“ଆମେ ଯଥେଷ୍ଟ ଅଭ୍ୟାସ କରିପାରିବା କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ପଡ଼ିଆକୁ ଯିବା, ସେତେବେଳେ ଆପଣ ପିଚର କଣ୍ଡିସନ କେମିତି ଅଛି ଜାଣିଯିବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କର ସର୍ବୋତ୍ତମ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ କରିବା । ବୋଲରମାନେ ଏହି ପିଚରେ ସଠିକ୍ length ଖୋଜିବା ପାଇଁ ସମୟ ଲାଗିଥିଲା । ଅନେକ ସକାରାତ୍ମକ କିନ୍ତୁ ତଥାପି ଅନେକ କ୍ଷେତ୍ର ଆମର ଉନ୍ନତି ଦରକାର ଅଛି ବୋଲି ଧୋନି ବିଜୟ ପରେ କହିଛନ୍ତି ।

IPL 2020, MI vs CSK Live Cricket Score: Chennai Super Kings beat Mumbai Indians by 5 wickets - India Today
Google

ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି, “ଦ୍ୱିତୀୟାର୍ଦ୍ଧରେ କାକର ନଆସିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବୋଲରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଟିକେ ଗତିବିଧି ରହିଛି । ଯଦି ତୁମେ ଶୀଘ୍ର ୱିକେଟ୍ ହରାଇବ ନାହିଁ, ତେବେ ତୁମର ଉପର ହାତ ରହିବ । ଏଗୁଡ଼ିକ ହେଉଛି ଶିକ୍ଷା ।”

ଧୋନି କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ଦଳର ସଫଳ ରନ୍ ପଛରେ ମାତ୍ର ଦୁଇଟି ବଲର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ଶୂନ୍ୟରେ ଅପରାଜିତ ରହିଥିଲେ । ସେ ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିବା ପ୍ରଥମ ବଲରେ ତାଙ୍କ ଆଉଟ ଦିଆଯାଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ସେ DRS ଚୟନ କରିଥିଲେ ଯାହା ତାଙ୍କୁ ବଞ୍ଚାଇଥିଲା ।

ରିପ୍ଲେରେ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବେ ଦର୍ଶାଇଛି ଯେ ଧୋନି ଜସପ୍ରୀତ ବୁମରାଙ୍କ ବଲ ସହିତ କୌଣସି ସଂଯୋଗ ହୋଇନଥିଲା କିନ୍ତୁ ୱିକେଟ୍ କିପରଙ୍କ ଦ୍ଵାରା କ୍ୟାଚ ଆଉଟ ଅପିଲରେ ଫଳସ୍ୱରୂପ ଅମ୍ପାୟାର ତାଙ୍କ ଆଉଟ କରିଦେଇଥିଲା । DRS ନେବା ପରେ ଅମ୍ପାୟାର ତାଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରିନେଇଥିଲେ ।

IPL 2020: CSK Beat Mumbai Indians by 5 Wickets in Opening Clash
Google

ଡିଫେଣ୍ଡିଂ ଚାମ୍ପିଅନ୍ ବିପକ୍ଷରେ ୧୬୩ ରନ୍ ପିଛା କରୁଥିବା ବେଳେ ଧୋନି ତାଙ୍କ ଆଗରେ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ଏବଂ ସାମ୍ କରନଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଆଗରୁ ପଠେଇଥିଲେ । CSK କୁ ଆରାମଦାୟକ ସ୍ଥିତିରେ ରଖିବା ପାଇଁ ଇଂଲଣ୍ଡ ଅଲରାଉଣ୍ଡର କରନ ମାତ୍ର ୬ ବଲରୁ ୧୮ ରନ୍ ର ଏକ ଆକ୍ରାତ୍ମକ ପାରି ଖେଳିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ ।

ଶେଷରେ, ଫାଫ୍ ଡୁ ପ୍ଲେସିସ୍ ଏବଂ ଧୋନି CSK କୁ ପାଞ୍ଚ ୱିକେଟ୍ ବିଜୟ ପାଇଁ ମାର୍ଗଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ । ସିଏସକେ ପାଇଁ ଅମ୍ବାତି ରାଇଡୁ ୭୧ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଜୟୀ ପାରି ଖେଳିଥିବା ବେଳେ ଡୁ ପ୍ଲେସିସ୍ ଅପରାଜିତ 58 ରନ୍ କରିଥିଲେ ।

IPL 2020 Highlights, CSK vs MI: CSK beat MI by 5 wickets, Rayudu, Du Plessis star with fifties - cricket - Hindustan Times
Google

CSK ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୨ ରେ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ସହିତ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବ ଏବଂ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୩ ରେ ମୁମ୍ବାଇ କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ ସହିତ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବ ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *