ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦: ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀକୁ ପରାସ୍ତ କରି ଷଷ୍ଠ ଥର ପାଇଁ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ଫାଇନାଲରେ, ଜସପ୍ରୀତ ବୁମରା ବିଜୟର ହିରୋ ।

IPL 2020 Mumbai Indians reaching IPL final for sixth time Jasprit Bumrah became the hero of victory, Mumbai Indians, Jasprit Bumrah, Rohit Sharma, IPL 2020, Nitidina

ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦ MI vs DC: ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ ୨୦୨୦ ର ପ୍ରଥମ ଯୋଗ୍ୟତା ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ୫ ନଭେମ୍ବର ରାତିରେ ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀକୁ ୫୭ ରନରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି । ଏହା ସହ ସେ ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲେ । ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ଷଷ୍ଠ ଥର ପାଇଁ ଆଇପିଏଲର ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି ।

ଦୁବାଇର ଦୁବାଇ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ କ୍ରିକେଟ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀ ଅଧିନାୟକ ଶ୍ରେୟାସ ଆୟର ଟସ୍ ଜିତି ବୋଲିଂ କରିବା ପାଇଁ ନିଷ୍ପତି ନେଇଥିଲେ । ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ୨୦ ଓଭରରେ ୫ ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ୨୦୦ ସ୍କୋର କରିଥିଲା । ଏହାର ଜବାବରେ ଦିଲ୍ଲୀର ଦଳ ୮ ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ୧୪୩ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲା ।

ମୁମ୍ବାଇ ଲଗାତାର ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ପାଇଁ ଫାଇନାଲରେ ପହଞ୍ଚିଛି । ଏହାପୂର୍ବରୁ ୨୦୧୦, ୨୦୧୩, ୨୦୧୫, ୨୦୧୭ ଏବଂ ୨୦୧୯ ମଧ୍ୟ ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲା । ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ଦଳର ୫ ତମ ଟାଇଟଲ ଜିତିବା ଠାରୁ ଗୋଟିଏ ପାଦ ଦୂରରେ । ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୧୯ ର ଫାଇନାଲରେ ମୁମ୍ବାଇ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସକୁ ୧ ରନରେ ପରାସ୍ତ କରି ଚମ୍ପିଆନ୍ସ ହୋଇଥିଲା ।

୨୦୧୭, ୨୦୧୫ ଏବଂ ୨୦୧୩ ରେ ମୁମ୍ବାଇ ମଧ୍ୟ ଚାମ୍ପିଅନ୍ ହୋଇଥିଲା । ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀର ଯାତ୍ରା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଶେଷ ହୋଇନାହିଁ । ସେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଯୋଗ୍ୟତା ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଶୁକ୍ରବାର (୬ ନଭେମ୍ବର) ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର ଏବଂ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ମଧ୍ୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଥିବା ଏଲିମିନେଟର ବିଜେତାଙ୍କୁ ଭେଟିବ କରିବ ।

Image
Google

ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ପାଇଁ କ୍ୱିଣ୍ଟନ୍ ଡି କକ୍ ୨୫ ବଲରୁ ୪୦, ସୁର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ୩୮ ବଲରୁ ୫୧, ଇଶାନ କିଶନ ୩୦ ବଲରୁ ୫୫ ଓ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ୧୪ ବଲରୁ ୩୭ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ । ଗତ ୨୩ ବଲରୁ ଇଶାନ ଏବଂ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ଅପରାଜିତ ୬୦ ରନ ପାଟନରସିପ କରିଥିଲେ । ତାଙ୍କର ଦ୍ରୁତ ଇନିଂସ ଆଧାରରେ ମୁମ୍ବାଇ ଦିଲ୍ଲୀକୁ ୨୦୧ ଟାର୍ଗେଟ ଦେବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲା ।

ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ୱିନ ଦିଲ୍ଲୀର ସବୁଠାରୁ ସଫଳ ହୋଇଥିଲେ । ସେ ୪ ଓଭରରେ ୨୯ ରନ୍ ଦେଇ ୩ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ । ଏନ୍ରିକ୍ ନର୍ଟେଜେ ସବୁଠାରୁ ମହଙ୍ଗା ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ କଲେ । ସେ ୪ ଓଭରରେ ୫୦ ରନ୍ ପାଇଁ ଗୋଟିଏ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ । ମାର୍କସ୍ ଷ୍ଟୋଇନିସ୍ ଏକ ଓଭର କରିଥିଲେ । ସେ ସେହି ଓଭରରେ ୫ ରନ୍ ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ ।

Image
Google

ଏକ ବଡ଼ ଲକ୍ଷ୍ୟ ସାମ୍ନାରେ ଦିଲ୍ଲୀର ବହୁତ ଖରାପ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା । ପ୍ରଥମ ଓଭରରେ ବୋଲ୍ଟ ପୃଥିବ ଶ ଏବଂ ଅଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାଣେଙ୍କୁ ଆଉଟ କରିଥିବାବେଳେ ବୁମରା ପରବର୍ତ୍ତୀ ଓଭରରେ ଶିଖର ଧାୱନଙ୍କୁ ଆଉଟ କରିଥିଲେ । ଦିଲ୍ଲୀର ଖାତା ମଧ୍ୟ ଖୋଲା ନଥିଲା ଏବଂ ତିନୋଟି ୱିକେଟ୍ ଖସିଯାଇଥିଲା ।

ବୁମ୍ରା ମଧ୍ୟ ଅଧିନାୟକ ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର୍ (୧୨) ଙ୍କୁ ରହିବାକୁ ଦେଇ ନ ଥିବାବେଳେ ଋଷଭ ପନ୍ତ (୩) ପୁନର୍ବାର ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ । କାକର ଏହାର ପ୍ରଭାବ ଦେଖାଇବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଷ୍ଟୋଇନିସ୍ ରାହୁଲ ଚହରଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଥିଲେ । ରାହୁଲ ଚହର ଦୁଇଟି ଓଭରରେ ୩୫ ରନ୍ ଦେଇଥିଲେ ।

Image
Google

ମାର୍କସ୍ ଷ୍ଟୋଇନିସ୍ ତାଙ୍କୁ ତିନିଟି ଛକା ମାରିଥିବାବେଳେ ଅକ୍ଷର୍ ପଟେଲ କିରନ୍ ପୋଲାର୍ଡଙ୍କୁ ଦୁଇଟି ଛକା ମାରି ମ୍ୟାଚ୍କୁ ରୋମାଞ୍ଚକର କରିଥିଲେ । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ବୁମରା ଆସି ପ୍ରଥମ ବଲରେ ଷ୍ଟୋଇନିସଙ୍କୁ ବୋଲଡ଼ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଡାନିଏଲ୍ ସାମସ୍ଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଆଉଟ କରିଥିଲେ ।

ଷ୍ଟୋଇନିସ୍ ୬ ଚୌକା ଓ ୩ ଛକା ସହାୟତାରେ ୪୬ ବଲରେ ୬୫ ରନ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ । ଶେଷ ଓଭରରେ ଅକ୍ଷର୍ ପଟେଲଙ୍କୁ ଆଉଟ କରାଯାଇଥିଲା । ସେ ୨ ଚୌକା ଓ ୩ ଛକା ସହାୟତାରେ ୩୩ ବଲରେ ୪୨ ରନ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ । କାଗିସୋ ରାବାଡା ୧୫ ରନ୍ କରିଥିଲେ । ବୁମରା ମ୍ୟାନ୍ ଅଫ୍ ଦି ମ୍ୟାଚ୍ ହୋଇଥିଲେ । ଏହି ଆଇପିଏଲରେ ସେ ୨୭ ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published.