ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦: ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସଙ୍କ ନୂଆ ରେକର୍ଡ, ଏମଏସ ଧୋନିଙ୍କ ଏହି ସାତ ବର୍ଷ ପୁରୁଣା ଅଦ୍ୱିତୀୟ ରେକର୍ଡ ସହିତ ସମକକ୍ଷ ।

IPL 2020: Pat Cummins equals MS Dhoni's 7 years unique record, Ms Dhoni, IPL 2020, Pat Cummins, Cricket, CSK, KKR, Indian Cricket, Nitidina

ଶୁକ୍ରବାର (ଅକ୍ଟୋବର ୧୬) ରେ କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦ ମୁକାବିଲା ସମୟରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ବିପକ୍ଷରେ ସେ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିଥିବା ବେଳେ ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସ ଏମ୍ଏସ୍ ଧୋନିଙ୍କ ଏକ ରେକର୍ଡ ସହ ସମକକ୍ଷ ହୋଇଛନ୍ତି ।

କେକେଆର୍ ଏକ ଖରାପ ଆରମ୍ଭରୁ ଓହ୍ଲାଇ ୭ ନମ୍ବରରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ୩୫ ବଲ୍ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ପରେ କମିନ୍ସ ମୁମ୍ବାଇ ବିପକ୍ଷରେ ଏକ ଆକ୍ରମଣ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ ।

IPL 2020: Kolkata Knight Riders Pat Cummins equals MS Dhonis seven-year-old record batting at No. 7 against MI
Google

ଏହା ସହ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ ଖେଳାଳି ସିଏସକେର ଏମଏସ ଧୋନିଙ୍କ ଏକ ରେକର୍ଡ ସହ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ – ଯିଏକି ଆଇପିଏଲ ୨୦୧୩ ର ଫାଇନାଲରେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ ୭ ନମ୍ବରରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ ।

କମିନ୍ସ ଯିଏକି ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦ ରେ ତାଙ୍କର ଅନେକ ସାଥୀ ଖେଳାଳି ଏବଂ କିଛି ଉଚ୍ଚ-ଗୁଣାତ୍ମକ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ଙ୍କୁ ପଛରେ ପକାଇ ଦେଇଛନ୍ତି ତାଙ୍କ ଆକ୍ରାତ୍ମକ ବ୍ୟାଟିଂ ସହିତ ଏମ୍ଏସ୍ ଧୋନି, ଗ୍ଲେନ୍ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲ, ପନ୍ତ, ଆଣ୍ଡ୍ରେ ରସେଲ ଇତ୍ୟାଦିଙ୍କ ତୁଳନାରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅଧିକ ଛକା ମାରିଛନ୍ତି ।

ଏହି ସିଜନରେ ବ୍ୟାଟିଂ ସହ ୭ ଇନିଂସରେ ୧୨୬ ରନରେ ପହଞ୍ଚିଥିବା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ ସାଥୀ କାର୍ତ୍ତିକ (୮ ଇନିଂସରେ ୧୧୯), ରସେଲ (୭ ଇନିଂସରେ ୮୩), କିଙ୍ଗ ଏକାଦଶ ପଞ୍ଜାବର ଗ୍ଲେନ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲ (୭ ଇନିଂସରେ ୫୮), ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସର ରବିନ୍ ଉଥାପ୍ପା (୬ ଇନିଂସରେ ୮୩) ଏବଂ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସର କେଦାର ଯାଦବ (୪ ଇନିଂସରେ ୫୮) ଅତିକ୍ରମ କରିଛନ୍ତି ।

ଆଜି ପୂର୍ବରୁ ୫ ଓଭରରେ କେକେଆର ୩୩/୧ ରୁ ୬୧/୫ କୁ ଏକ ବିପର୍ଯୟ ର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲା । ତେବେ କମିନ୍ସ (୫୩) ଏବଂ ମୋର୍ଗାନ KKR ର ଇନିଂସକୁ ପୁନଃ ନିର୍ମାଣ କରି ଷଷ୍ଠ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ଅପରାଜିତ ୮୭ ରନ୍ ଷ୍ଟାଣ୍ଡ୍ କରିଥିଲେ । ଫାଇନାଲ୍ ଓଭରରେ ୨୧ ରନ୍ କରି KKR କୁ ୨୦ ଓଭରରେ ମୋଟ ୧୪୮ ରନ୍ ପୋଷ୍ଟ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲା ।

IPL 2020: Batting At No.7 To Register Maiden IPL 50 Against MI, KKR's Pat  Cummins Breaks MS Dhoni's 7-Year Old Record
Google

ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ଚୟନ କରିବା ପରେ କେକେଆର ଏକ ଖରାପ ଆରମ୍ଭ ସହ ଓପନିଂ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ରାହୁଲ ତ୍ରିପାଠୀ ତୃତୀୟ ଓଭରରେ ଡଗଆଉଟ ହୋଇ ଫେରିଥିଲେ । ରାହୁଲ ଟ୍ରେଣ୍ଟ ବୋଲ୍ଟଙ୍କୁ ଚୌକା ମାରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବା ବେଳେ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଏକ ଆକର୍ଷଣୀୟ କ୍ୟାଚ ନେଇଥିଲେ ।

ଏହା ପରେ ନୀତୀଶ ରାଣା ଶୁଭମାନ ଗିଲଙ୍କ ମଧ୍ୟଭାଗରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ନାଥନ୍ କୁଲଟର-ନାଇଲ୍ ଷଷ୍ଠ ଓଭରରେ ରାଣାଙ୍କୁ ଆଉଟ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଏହି ଯୋଡି ଏକ ସଂକ୍ଷିପ୍ତ ୧୫ ରନ୍ ଷ୍ଟାଣ୍ଡ କରିଥିଲେ ।

ଦୁଇ ଓଭର ପରେ ରାହୁଲ ଚହର ଏକ ୱେବ୍ ସ୍ପନ୍ କରିଥିଲେ । ଡାହାଣହାତୀ ସ୍ପିନର ପ୍ରଥମେ ଗିଲଙ୍କୁ ଆଉଟ କରିଥିଲେ ଏବଂ ପରେ ପରବର୍ତ୍ତୀ ବଲରେ ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକଙ୍କୁ ବୋଲଡ଼ କରିଥିବାରୁ କେକେଆର ୪୨/୪ ରେ ବିପର୍ଯୟରେ ପଡିଥିଲା ।

MS Dhoni batting CSK share glimpse of MS  Dhoni smashing bowlers
Google

କମିନ୍ସ ମଧ୍ୟ ନିଜର ପ୍ରଥମ ଆଇପିଏଲ୍ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିଥିବାରୁ କେକେଆର୍ ୨୦ ଓଭରରେ ୧୪୮ ରନ୍ ପୋଷ୍ଟ କରିଥିଲା ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published.