ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦ MI vs KXIP: ରାହୁଲ, ବୁମ୍ରା, ଶାମିଙ୍କ ପାୱାର ପ୍ଲେ , ପଞ୍ଜାବ ଦ୍ୱିତୀୟ ସୁପର ଓଭରରେ ମୁମ୍ବାଇକୁ କଲା ପରାସ୍ତ ।

IPL 2020 Rahul, Bumrah, Shami star as Kings XI beat Mumbai after two Super Overs, Mumbai Indians, Kxip, KL Rahul, Shami, IPL 2020, Nitidina

ରବିବାର (୧୮ ତାରିଖ) କିଙ୍ଗ୍ସ ଏକାଦଶ ପଞ୍ଜାବ ଡିଫେଣ୍ଡିଂ ଚାମ୍ପିଅନ୍ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସକୁ ଆଇପିଏଲ୍ ଗେମରେ ପରାସ୍ତ କରିଛନ୍ତି । ଆଇପିଏଲ୍ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଇତିହାସରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ୨ ଟି ସୁପର ଓଭର ହୋଇଥିଲା । ସୁପର ଓଭରରେ ମାୟାନକ ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କ ଚମତ୍କାର ଫିଲ୍ଡିଂ ପରେ କିଙ୍ଗସ ଏକାଦଶ ପଞ୍ଜାବ ୨ ପଏଣ୍ଟ ପାଇଁ ଦ୍ୱିତୀୟ ସୁପର ଓଭର ମ୍ୟାଚରେ ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି । ଏହି ବିଜୟ ସହିତ ପଞ୍ଜାବ ଦଳ ନଅ ମ୍ୟାଚରୁ ୬ ପଏଣ୍ଟ ସହ ଷଷ୍ଠ ସ୍ଥାନରେ ପହଞ୍ଚିଛି ।

Image
Twitter

ଉଭୟ ଦଳ ୨୦ ଓଭରରେ ଏବଂ ପ୍ରଥମ ସୁପର ଓଭରରେ ସମାନ ସ୍କୋରରେ ସମାପ୍ତ ହେବା ପରେ କ୍ରିସ ଜୋର୍ଡାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ବୋଲିଂ ହୋଇଥିବା ଦ୍ୱିତୀୟ ସୁପର ଓଭରରେ କିରେନ ପୋଲାର୍ଡ ୧୧ ସ୍କୋର କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲେ । ଏହା ପରେ କ୍ରିସ୍ ଗେଏଲ୍ ଟ୍ରେଣ୍ଟ ବୋଲ୍ଟଙ୍କୁ ପ୍ରଥମ ବଲରେ ଛକା ମାରି ମ୍ୟାଚର ଦିଗ ବଦଳେଇଥିଲେ । ମାୟାନକ ଅଗ୍ରୱାଲ କ୍ରମାଗତ ଚୌକ ମାରି KXIP ସେମାନଙ୍କର ଆଇପିଏଲ୍ ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ଆଶାକୁ ବଞ୍ଚାଇ ରଖିବା ପାଇଁ ଏକ ଅବିଶ୍ୱସନୀୟ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଥିଲା ।

ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା ପ୍ରଥମ ସୁପର ଓଭରରେ ନିକୋଲାସ ପୁରାନ୍ ଏବଂ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କୁ ୫ ରନରେ ଆଉଟ କରି ଥିଲେ । ତେବେ ମହମ୍ମଦ ଶାମି ଅବିଶ୍ୱସନୀୟ ବୋଲିଂ କରିଥିବାରୁ ମ୍ୟାଚ୍ ଦ୍ୱିତୀୟ ସୁପର ଓଭରକୁ ଯାଇଥିଲା । ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ମହମ୍ମଦ ଶାମିଙ୍କ ଓଭରରେ ମାତ୍ର ୫ ରନ କରିପାରିଥିଲେ ।

Image
Twitter

ଏହାପୂର୍ବରୁ ରାହୁଲ ୧୭୬ ରନକୁ ଚେଜ କରି ୫୧ ବଲ ୭୭ ରନ କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ପରେ ଦଳର ସାଥୀ ଦୀପକ ହୁଡା ଏବଂ ଜୋର୍ଡାନ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ୨୦ ଓଭରରେ ମାତ୍ର ୧୭୬ ରେ ସ୍କୋର ସ୍କୋର କରିପାରିଥିଲେ ।

ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି MI ୪୩/୩ ରେ ବିପର୍ଯୟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ଓପନର୍ ଡି କକ୍ ୪୩ ବଲ୍ ୫୩ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ ଏବଂ କ୍ରୁନାଲ ପାଣ୍ଡ୍ୟା (୩୪) ଙ୍କ ସହ ୫୮ ରନ୍ ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ଅଂଶୀଦାର କରିଥିଲେ । ପୋଲାର୍ଡ (୩୪ ଅପରାଜିତ) ଏବଂ ନାଥାନ୍ କୁଲଟର-ନାଇଲ୍ (୨୪ ଅପରାଜିତ) ମୁମ୍ବାଇ ସ୍କୋରରେ ଉନ୍ନତି ଆଣିଥିଲେ, ଶେଷ ବେଳକୁ ୨୧ ଟି ବଲରୁ ୫୭ ରନ ଯୋଡି MI ପାଇଁ ୧୭୬/୬ ସ୍କୋର ପୋଷ୍ଟ କରିଥିଲେ ।

Image
Twitter

୧୭୭ ରନକୁ ଗୋଡ଼ାଇ ରାହୁଲ ୭ ଚୌକ ଏବଂ ତିନୋଟି ଛକା ବିସ୍ଫୋରଣ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଏକାକୀ KXIP ବିଜୟ ଆଡକୁ ଟାଣି ନେଇ ଯାଇଥିଲେ । ବର୍ତ୍ତମାନ ଅରେଞ୍ଜ କ୍ୟାପ୍ ହୋଲଡର ଏହି ସିଜନରେ ୫୦୦ ରନ୍ ଅତିକ୍ରମ କରି ନୂଆ ରେକର୍ଡ କରିଛନ୍ତି । ରାହୁଲ ଇନିଂସରେ ଗେଲ (୨୪) ଏବଂ ମାୟାନକ ଅଗ୍ରୱାଲ (୧୧) ସହିତ ନଅ ଓଭରରେ KXIP କୁ ୭୫ ସ୍କୋରକୁ ନେଇଥିଲେ । ତେବେ ଗେଲକୁ ଦଶମ ଓଭରରେ ରାହୁଲ ଚହର ଆଉଟ କରିଥିଲେ ଏବଂ ପରେ ବୁମ୍ରା ନିକୋଲାସ ପୁରାନଙ୍କୁ (୧୧ ରୁ ୨୪) ଆଉଟ କରିଥିଲେ ।

ଗ୍ଲେନ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲଙ୍କ ଆଉଟ ପରେ ରାହୁଲ ଦୀପକ ହୁଡା (୨୩) ଙ୍କ ସହ ଆଉ ୩୮ ରନ ଯୋଡିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ସେ ୧୮ ତମ ଓଭରରେ ବୁମରାଙ୍କ ୟର୍କର୍ ଦ୍ୱାରା ଆଉଟ ହୋଇ ଥିଲେ । ୧୫ ବଲରୁ ୨୪ ର ଆବଶ୍ୟକତା ଥିବାବେଳେ ହୁଡା ଏବଂ କ୍ରିସ୍ ଜୋର୍ଡନ୍ (୧୩) ମ୍ୟାଚ୍ ମ୍ୟାଚକୁ ଟାଇରେ ସମାପ୍ତ କରିଥିଲେ ।

Image
Twitter

ଏହାପୂର୍ବରୁ ଡି କକ୍ ତାଙ୍କର ଚତୁର୍ଥ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ପାଇଁ ତିନୋଟି ଚୌକ ଏବଂ ତିନୋଟି ଛକା ମାରିଥିଲେ । ପୋଲାର୍ଡ ଏବଂ କୁଲଟର-ନାଇଲ୍ ୧୭୦ ରନ୍ ସ୍କୋର ଅତିକ୍ରମ କରିବା ପାଇଁ ଭଲ ସହଯୋଗ କରିଥିଲେ । ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ (୨/୩୫) ଏବଂ ମହମ୍ମଦ ଶାମି (୨/୩୦) ଙ୍କ ପେସ୍ ଯୋଡି ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ସଫଳତା ପ୍ରଦାନ କରି ରୋହିତ ଶର୍ମା (୯) ଏବଂ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ (୦) କୁ ଯଥାକ୍ରମେ ୩.୩ ଓଭରରେ MI କୁ ୨୪ ରେ ରଖିଥିଲେ । ଇଶାନ କିଶନ ଅର୍ଶଦୀପଙ୍କ ଦ୍ୱିତୀୟ ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *