ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦ RCB vs CSK: କୋହଲିଙ୍କ ମାଷ୍ଟରକ୍ଲାସ ଆରସିବିକୁ ଦେଲା ବିଜୟ, ଧୋନିଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ CSK ବିପକ୍ଷରେ ଐତିହାସିକ ବିଜୟ ।

IPL 2020 RCB vs CSK Virat Kohli masterclass RCB beat MS Dhoni's CSK historical win, RCb, CSK, Virat Kohli, MS Dhoni, Cricket, IPL 2020, Nitidina

ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର (ଆରସିବି) ଏମଏସ ଧୋନିଙ୍କ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ (ସିଏସକେ) କୁ ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ (ଆଇପିଏଲ) ସିଜନ ୧୩ ରେ ତିନିଥର ଚାମ୍ପିୟନ ହୋଇଥିବା ଦଳ ବିପକ୍ଷରେ ବିଜୟ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିଛି ।

Kohli CSK | 'Kohli at the wheel, tell me how good does it feel': Twitter  reacts to Virat Kohli's explosive fifty vs CSK | Cricket News
Google

 

ଶନିବାର ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର (ଆରସିବି) ଦଳର ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ଚାଲୁଥିବା ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ (ଆଇପିଏଲ୍) ସିଜିନର ୨୫ ତମ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ (CSK) ବିପକ୍ଷରେ ଏକ ଐତିହାସିକ ବିଜୟ ଦେଇ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍କୁ ଶକ୍ତି ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି । ଶନିବାର ଜିତିବା ପରେ, ଆରସିବି ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦ ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲରେ ଚତୁର୍ଥ ସ୍ଥାନ ସୁରକ୍ଷିତ ରଖିବା ପାଇଁ ଏମଏସ ଧୋନିଙ୍କ ଦଳକୁ ଏକ ଭଲ ମାର୍ଜିନରେ ହରାଇ ଦେଇଥିଲା ।

ସଂଯୁକ୍ତ ଆରବ ଏମିରେଟ୍ସ (ୟୁଏଇ) ର ଦୁବାଇ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ କ୍ରିକେଟ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ୩୭ ରନ୍ ବିଜୟ ପଞ୍ଜିକରଣ କରି ଚେନ୍ନାଇ ହେଭିୱେଟ୍ ଦଳକୁ ପଞ୍ଚମ ପରାଜୟ ସମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲେ । ଅଧିନାୟକ କୋହଲି ଟସ୍ ଜିତି ଦୁବାଇରେ ଧୋନିଙ୍କ ହଳଦିଆ ବ୍ରିଗେଡ୍ ବିପକ୍ଷରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରିଥିଲେ । ଦୁବାଇ ଷ୍ଟ୍ରିପ୍‌ରେ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ କୋହଲିଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ବ୍ୟାକଫାୟାର ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା ଯେତେବେଳେ ପାୱାରପ୍ଲେ ଭିତରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ ଅଧିନାୟକ ଆରୋନ ଫିଞ୍ଚଆଉଟ ହୋଇ ପାଭିଲିଅନ ଫେରିଥିଲେ ।

କିଙ୍ଗ କୋହଲି ଆରସିବି ଉଦ୍ଧାର କରିଛନ୍ତି:

ଟସ ଜିତି ବ୍ୟାଟିଂ କାରିବାକୁ ଆସିଥିବା ଆରସିବିର ବ୍ୟାଟିଂ ବହୁତ ଖରାପ ଥିଲା। ୩ୟ ଓଭରରେ ୧୩ ରନ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଓପ୍ନର ଆରୋନ ଫିଞ୍ଚ ୯ ଟି ବଲରେ କେବଳ ୨ ରନ କରି ଦୀପକ ଚାହଁରଙ୍କ ବଲରେ ବୋଲଡ଼ ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ।

ଏହାପରେ ଫର୍ମରେ ଥିବା ପାଡିକଲ ଓ କୋହଲିଙ୍କ ଭିତରେ ୨ୟ ୱିକେଟ ପାଇଁ ୫୩ ରନ ଯୋଡିଥିଲେ।ହେଲେ ଏମାନେ ଧୀରେ ଖେଳୁଥିଲେ। ପାଡିକଲ ୩୪ ଟି ବଲରେ ଗୋଟିଏ ଛକା ଓ ୨ଟି ଚୋୖକା ମାଧ୍ୟମରେ ୩୩ ରନ କରିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ଏବି ଡିଭିଲିୟର୍ସ ଖାତା ନ ଖୋଲି ଆଉଟ ହୋଇଥଲେ।

IPL 2020: RCB registers 37-run win over CSK in emphatic style
Google

୧୧ ତମ ଓଭରରେ କେବଳ ୬୭ ରନରେ ୩ ଟି ୱିକେଟ ହରାଇବା ପରେ ୱାସିଂଟନ ସୁନ୍ଦର ବ୍ୟାଟିଂ ପାଇଁ ଆସିଥିଲେ। ହେଲେ ସେ ଏତେ କିଛି ଖାସ ନ କରିପାରି ୧୦ଟି ବଲରେ ୧୦ ରନ କରି ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ।

ଏହାପରେ କୋହଲି ରନ ଗତି ବଢ଼େଇଥିଲେ। ସେ ୫୨ ଟି ବଲରେ ଅପରାଜିତ ୯୦ ରନ କରିଥିଲେ। ଏଥିରେ ୪-୪ ଟି ଚୋୖକା ଓ ଛକା ସାମିଲ ଥିଲା। ତାଙ୍କ ସହ ଶିବମ ଦୁବେ ୧୪ଟି ବଲରେ ୨୨ ରନ ଉଭୟ କରି ୭୬ ରନ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ।

ଅଧିନାୟକ କୋହଲି ଆଉ ଏକ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରି ଆରସିବି ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ପାଇଁ ଟପ୍ ସ୍କୋର୍ କରିଥିଲେ । ଏହି ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ କୋହଲି ମଧ୍ୟ ପ୍ରଥମ ଆରସିବି ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ହୋଇ ଲିଗରେ ୬୦୦୦ ରନ୍ ମାର୍କ ଅତିକ୍ରମ କରିଥିଲେ । ଆରସିବି ମୋଟ ୧୬୯ ରନ୍ କରିଥିଲା ୫୨ ଟି ବଲରୁ ୯୦ ରନରେ କୋହଲି ଅପରାଜିତ ରହିଥିଲେ ।

ମୋରିସ୍ ଚମତ୍କାର ବୋଲିଂ:

ପେସ୍ ବୋଲର କ୍ରିସ୍ ମୋରିସ୍ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁର ପାଇଁ ଏକ ଚମତ୍କାର ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ । ରନ୍ ଆଉଟ୍ ସହିତ ଜଗାଦେସନଙ୍କଠାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ବ୍ୟତୀତ ମୋରିସ୍ ସାମ କୁରାନ୍, ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା, ଏବଂ ଡୱେନ ବ୍ରାଭୋଙ୍କ ପରି ବିଗ ହିଟରଙ୍କୁ ଆଉଟ କରି CSK ର ମିଡିଲ ଅର୍ଡର ବ୍ୟାଟିଂ ଲାଇନକୁ ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଥିଲେ । କୋହଲିଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଦଳ ପାଇଁ ଡେବ୍ୟୁ ଖେଳରେ ମୋରିସ୍ ୧୯/୩ ସହିତ ଏକ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ ।

IPL 2020 RCB vs CSK - Statistical Highlights
Google

 

CSK ବିପକ୍ଷରେ RCB ର ଐତିହାସିକ ବିଜୟ:

ଆଇପିଏଲର ୨୦୨୦ ର ୨୫ ତମ ମ୍ୟାଚରେ ଆରସିବି ଚେନ୍ନାଇକୁ ୩୭ ରନରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି। ଏହି ସିଜିନରେ ଚେନ୍ନାଇ ୭ ମ୍ୟାଚରୁ ୫ ଟିରେ ହାରିଛି। ସେହିପରି ୪ ଟି ମ୍ୟାଚ ଜିତି ଆରସିବି ପଇଣ୍ଟ ଟେବୁଲରେ ୪ର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ପହଁଚି ଯାଇଛି। ପ୍ରଥମେ ଆରସିବି ବ୍ୟାଟିଂ କରି ୨୦ ଓଭରରେ ୪ ଟି ୱିକେଟ ହରାଇ ୧୬୯ ରନ କରିଥିବା ବେଳେ ଚେନ୍ନାଇ ନିର୍ଧାରିତ ଓଭରରେ ୮ ୱିକେଟ ହରାଇ ୧୩୨ ରନ କରିଥିଲା।

CSK ଦଳ ବହୁତ ଅସୁବିଧା ଦେଇ ଗତି କରୁଛି:

ମ୍ୟାଚ୍ ପରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରି ଅଧିନାୟକ ଧୋନି ସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି ଯେ CSK ର ବ୍ୟାଟିଂ ପୂର୍ବତନ ଚାମ୍ପିୟନମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଟିକିଏ ଚିନ୍ତାର ବିଷୟ ହୋଇଛି । ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦ ରେ CSK ସେମାନଙ୍କର ପ୍ରଥମ ସାତୋଟି ମ୍ୟାଚ୍ ମଧ୍ୟରୁ ପାଞ୍ଚଟି ହାରିଛି । ଶେଷ ଥର ଯେତେବେଳେ ଧୋନିଙ୍କ ଦଳ ୨୦୧୦ ସମାନ ରନ୍ କରିଥିଲେ । କୌତୁହଳର ବିଷୟ, ଧୋନିଙ୍କ CSK ୨୦୧୦ ସିଜନରେ ଆଇପିଏଲ୍ ଜିତିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ହଳଦିଆ ବ୍ରିଗେଡ୍ ସେହି ସମୟରେ ଚାମ୍ପିଅନ୍ସ ଲିଗ୍ ଟି -୨୦ ଜିତି ଟାଇଟଲ୍ ସଫଳତାକୁ ଅନୁସରଣ କରିଥିଲା । ତଥାପି, ପୂର୍ବ ଚାମ୍ପିୟନମାନେ ଏହି ସିଜିନରେ ଭାଗ୍ୟର ପରିବର୍ତ୍ତନ ଦେଖିବାର ସମ୍ଭାବନା ନାହିଁ ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *