IPL 2020 RCB vs KXIP: ୟୁନିଭର୍ସ ବସ୍ କ୍ରିସ୍ ଗେଲଙ୍କ ବ୍ୟାକ, କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କ ପାୱାର ଇନିଂସ, ପଞ୍ଜାବ ଆରସିବିକୁ ୮ ୱିକେଟ୍ ରେ କଲା ପରାସ୍ତ ।

IPL 2020 RCB vs KXIP Chris Gayle KL Rahul power Punjab to thrilling 8 wicket win over RCB, Chris Gayle, KL Rahul, Virat Kohli, IPL 2020, Nitidina

ଗୁରୁବାର ଦିନ ଶାରଜା ସ୍ଥିତ ଶାରଜା ଷ୍ଟାଡିୟମରେ କିଙ୍ଗସ ରାହୁଲ ଏବଂ କ୍ରିସ ଗେଲଙ୍କ ପାୱାର ଇନିଂସ ଦ୍ଵାରା କିଙ୍ଗସ ଏକାଦଶ ପଞ୍ଜାବ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋରକୁ ୮ ୱିକେଟରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି ।

କିଙ୍ଗସ ଏକାଦଶ ପଞ୍ଜାବ (KXIP) ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର (ଆରସିବି) କୁ ୮ ୱିକେଟ୍ ହରାଇଛି । ରାହୁଲ ବ୍ୟାଟ୍ ସହ ନିଜର ଖେଳ ଜାରି ରଖିଥିଲେ ଏବଂ ସିଜିନର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ ଖେଳି ଗେଲ୍ ତାଙ୍କ ପୂର୍ବ ଦଳ ବିପକ୍ଷରେ ଏକ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରି ପୁଣି ଥରେ ନିଜ ଶ୍ରେଣୀ ଦେଖାଇଲେ ।

IPL 2020, RCB Vs KXIP: Punjab to thrilling 8-wicket win over Virat Kohli's RCB
Google

୧୭୨ କୁ ଗୋଡ଼ାଇବାକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ କିଙ୍ଗସ ଏକାଦଶ ପଞ୍ଜାବ ଏକ ଦୃଢ ଆରମ୍ଭରୁ ଓହ୍ଲାଇଥିଲା ଯେହେତୁ ଓପନର୍ ରାହୁଲ ଏବଂ ମାୟାନକ ଅଗ୍ରୱାଲ ନିଜର ଷ୍ଟାର ରନ୍ ଜାରି ରଖିଥିଲେ । ରାହୁଲ ୪୯ ବଲରୁ ୬୧ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିବାବେଳେ ଅଗ୍ରୱାଲ ୨୫ ବଲରୁ ୪୫ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ । ମାୟାନକ ଏବଂ ରାହୁଲ ଆରସିବି ବୋଲରଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ଆରମ୍ଭ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ସ୍ଥିର ହେବାକୁ ସମୟ ନେଇଥିଲେ । KXIP ପାଇଁ ପ୍ରଥମ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ଏହି ଯୋଡି ୭୮ ରନ୍ ଷ୍ଟାଣ୍ଡ କରିଥିଲେ ।

ଅଷ୍ଟମ ଓଭରରେ ମାୟାନକଙ୍କୁ ଆଉଟ କରାଯାଇଥିଲା ଯେତେବେଳେ ୟୁଜଭେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ ଓପନିଂ ଭାଗିଦାରୀ ଭାଙ୍ଗି RCB ପାଇଁ ପ୍ରଥମ ୱିକେଟ୍ ଟାଣିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲେ । ଅବଶ୍ୟ, ଆରସିବି ବୋଲରମାନେ ଶାରଜାଠାରେ ଗେଲ୍ ସୋ ହୋଇଥିବାରୁ ଖେଳରେ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ । ୩ ନମ୍ବରରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ବାହାରିଥିବା ବିସ୍ଫୋରକ ବାମହାତୀ ବୋଲରଙ୍କ ପଛରେ ପଡି ଯାଇ ମାରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ।

୪୫ ଟି ବଲରୁ ୫୩ ରନ ପାଇଁ ଗେଲ ୬ ଟି ଛକା ଓ ଗୋଟିଏ ଚୌକ ମାରିଥିଲେ । ଅବଶ୍ୟ, ଶେଷ ଓଭରରେ ମାତ୍ର ୨ ଟି ରନ ଆବଶ୍ୟକତା ଥିବାବେଳେ ୟୁଜଭେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ ଖେଳକୁ ଅନ୍ତିମ ବଲ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନେବା ପାଇଁ ସେ କଡାକଡି ରଖିଥିଲେ ଏବଂ ପ୍ରଥମ ପାଞ୍ଚଟି ବଲ୍ରୁ ମାତ୍ର ୧ ରନ୍ ସ୍ୱୀକାର କରିଥିଲେ । ମ୍ୟାଚ ଶେଷ କରିବାକୁ ନିକୋଲାସ୍ ପୁରାନ୍ ଗେଲ୍ ରନଆଉଟ୍ ହଳ ପରେ ଆସି ଶେଷ ବଲ୍କୁ ଛକା ମାରି ବିଜୟର ସ୍ୱାଦ ବହୁତ ଦିନ ପରେ ଫେରି ପାଇଥିଲେ ।

IPL 2020 RCB vs KXIP Punjab to thrilling 8-wicket win over Virat Kohli's RCB
Google

ତାଙ୍କ ଦଳ ପାଇଁ ବହୁ ଆବଶ୍ୟକୀୟ ବିଜୟ ହାସଲ କରିବାକୁ ପୁରାନ୍ ଖେଳର ଅନ୍ତିମ ବଲରୁ ଛକା ମାରିଥିଲେ । KXIP ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ସିଜିନରେ ସେମାନଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଆଠଟି ମ୍ୟାଚ୍ ମଧ୍ୟରୁ ଦୁଇଟି ଜିତିଛି ଏବଂ ଆରସିବି ବିପକ୍ଷରେ ଏହା ୨ୟ ବିଜୟ, ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ରେ ୯୭ ରନରେ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲା । ତଥାପି, KXIP ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲର ସଭା ଶେଷରେ ରହିଛି ।

KXIP ବିପକ୍ଷରେ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରୁଥିବା ଆରସିବି ୨୦ ଓଭରରେ ୧୭୧/୬ ସ୍କୋର କରିଥିଲା । ଆରସିବି ଏକ କ୍ରାକିଂ ଆରମ୍ଭରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା କିନ୍ତୁ ପରେ ସ୍ପିନ୍ ଦ୍ୱାରା ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲା, ମୁରୁଗାନ୍ ଅଶ୍ୱିନ୍ (୨/୨୩) ଆକର୍ଷଣୀୟ ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ । ବିରାଟ କୋହଲି (୪୮) ୫ ଓଭରରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ଆସିଥିଲେ ଏବଂ ବାମହାତୀ ୱାଶିଂଟନ୍ ସୁନ୍ଦର ଓ ଶିବମ୍ ଦୁବେଙ୍କୁ ଏବି ଡି ଭିଲିୟର୍ସଙ୍କ ଆଗରେ ପଠାଇବାର RCB ର ରଣନୀତି ସେମାନଙ୍କ ମୁହଁରେ ଉଡିଯାଇଥିଲା । ମହମ୍ମଦ ଶାମି (୨/୪୫) KXIP କୁ ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ହାତ ଦେବା ପାଇଁ ୧୮ ତମ ଓଭରରେ ଉଭୟ କୋହଲି ଏବଂ ଡି ଭିଲିୟର୍ସଙ୍କୁ ଉଠାଇ ନେଇଥିଲେ । ଆରସିବି ଇନିଂସକୁ ଉଦ୍ଧାର କରିବା ପାଇଁ କ୍ରିସ୍ ମୋରିସ୍ (୨୫ *) ଶେଷ ୨ ଓଭରରେ ବିସ୍ଫୋରଣ କରିଥିଲେ ।

Image
Twitter

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published.