IPL 2020 RR vs KXIP: ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ, ରାହୁଲ ଟିୱାଟିଆ ପଞ୍ଜାବ ହାତରୁ ମ୍ୟାଚ ଛଡେଇନେଲେ, ମୟଙ୍କ ଇନିଂସ ପଡିଲା ପାଣିରେ ।

IPL 2020 RR vs KXIP Sanju Samson, Rahul Tewatia Blitz Pulls Off Highest Successful Chase In IPL History, IPL 2020 RR vs KXIP: ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ, ରାହୁଲ ଟିୱାଟିଆ ପଞ୍ଜାବ ହାତରୁ ମ୍ୟାଚ ଛଡେଇନେଲେ, ମୟଙ୍କ ଇନିଂସ ପାଣିରେ । ଆଇପିଏଲ୍ ଇତିହାସ ରଚିଲା ରାଜସ୍ଥାନ, Kings XI Punjab, Rajasthan Royal, Mayank Agrawal, Kl Rahul, Sanju Samson, Cricket, Nitidina, IPL 2020

ରାହୁଲ ଟିୱାଟିଆ ୮ ଟି ବଲରୁ ୩୬ ରନ ପାଇଁ ଛକାରେ ଝଡ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ, ଆଇପିଏଲ ଇତିହାସରେ ସର୍ବାଧିକ ରନ୍ ଚେଜ୍ ରେକର୍ଡ କରିଥିଲେ ।

ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ (ଆରଆର) ଏବଂ କିଙ୍ଗସ ଏକାଦଶ ପଞ୍ଜାବ (KXIP) ର କିଛି ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ସିକ୍ସ ହିଟ୍ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ (ଆଇପିଏଲ୍) ଇତିହାସରେ ସର୍ବାଧିକ ୨୨୩ ସଫଳ ରନ୍ ଚେଜ୍ ରେ ସହାୟକ ହୋଇଥିଲା କାରଣ ରାଜସ୍ଥାନର ରାହୁଲ ତେୱାଟିଆଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ହିଲ୍ ଟର୍ନ୍ ହ୍ରାସ କରିଥିଲେ । ବାମହାତୀ ଯିଏ ନିଜ ସ୍ପିନ୍ ପାଇଁ ୱିଲୋ ସହିତ ଯେକୌଣସି ସାହସିକତା ସହିତ ୧୭ ତମ ଓଭର ଶେଷରେ ୨୩ ଟି ବଲରୁ ୧୭ ରନ୍ କରି ଖେଳୁଥିଲେ । ଅବଶ୍ୟ ସେ ପରବର୍ତ୍ତୀ ଦୁଇଟି ଓଭରରେ ୬ ଟି ଛକା ଏବଂ ସେ ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିବା ଶେଷ ଆଠଟି ବଲରୁ ୩୬ ଟି ରନ କରିବା ପାଇଁ ନାଟକୀୟ ଭାବରେ ନିଜର ଗିଅର୍ ସୁଇଚ୍ କରିଥିଲେ ।

RR vs KXIP Highlights, IPL 2020: Rahul Tewatia, Sanju Samson star as Rajasthan Royals beat Kings XI Punjab in record chase | Cricket News - Times of India
Google

RR ତିନିଟି ବଲ ବାକିଥାଇ ୨୨୬/୬ କରିଥିଲା ଏହା ଆଇପିଏଲରେ ସର୍ବାଧିକ ରନ୍ ଚେଜ୍, ୨୦୦୮ ରେ ଡେକାନ ଚାର୍ଜର୍ସ ବିପକ୍ଷରେ RR ର ୨୧୫ ରନ୍ ଚେଜ୍ ର ନିଜ ରେକର୍ଡକୁ ଭାଙ୍ଗିଥିଲା । ଶେଲଡନ୍ କୋଟ୍ରେଲଙ୍କୁ ୧୮ ତମ ଓଭରର ପ୍ରଥମ ଚାରିଟି ବଲରେ ୪ ଟି ଛକା ଏବଂ ଅନ୍ତିମ ବଲରେ ଟେୱାଟିଆଙ୍କ ଆଉ ଏକ ଛକା ଦ୍ଵାରା ୩୦ ରନ୍ ସେହି ଓଭରରେ ଖେଳକୁ ପଞ୍ଜାବ ହାତରୁ ଛଡେଇ ଆଣିଥିଲେ । ସେ ୧୮ ବଲ୍ରୁ ୫୧ ରନ ଥିବା ସ୍କୋର କୁ ୧୨ ବଲ୍ରୁ ରୁ ୨୧ ରନକୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଥିଲେ ।

ଜୋଫ୍ରା ଆର୍ଚର ଶେଷ ଥର ପାଇଁ ସେ ଶାରଜାରେ ଯେଉଁ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିଲେ ଆଜି ପୁଣି ସେଇଠୁ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା ଏବଂ ୧୯ ଓଭରରେ ଶାମିଙ୍କୁ ଦୁଇଟି ଛକା ମାରିଥିଲେ ଯାହା RR ପାଇଁ ମ୍ୟାଚ୍ ସିଲ୍ କରିଥିଲେ । ଯଦିଓ ଟେୱାଟିଆଙ୍କୁ ୩୧ ଟି ବଲରୁ ୫୩ ରନରେ ଆଉଟ କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ରିୟାନ ପାରାଗ ଅନ୍ତିମ ଓଭରରେ ମୁରୁଗାନ ଅଶ୍ୱିନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ବୋଲଡ ହୋଇଥିଲେ ସେତେବେଳେ ମାତ୍ର ୬ ଟି ବଲ୍ରୁ ୦୨ ରନ ଆବଶ୍ୟକ ଥିଲା ଏହା ପ୍ରକୃତରେ ଆରଆର ତାହାରେ ମ୍ୟାଚ ଆସିଯାଇଥିଲା ।

ଅଧିନାୟକ ଷ୍ଟିଭ୍ ସ୍ମିଥ୍ ମାତ୍ର ୨୭ ବଲ୍ରୁ ୫୦ ରନ୍ ପାଇଁ ଆଉଟ ହେବା ପରେ ବ୍ୟାଟିଂ ଲାଇନ୍ ଅପ୍ ରେ ଟେୱାଟିଆ ସ୍ଥାନକୁ ଉନ୍ନୀତ କରି ରବିନ୍ ଉଥାପ୍ପାଙ୍କ ଠାରୁ ଆଗରୁ ପଠାଇଥିଲେ । ହେଲେ ସେ ଧିମା ଖେଳି ସମାଲୋଚନାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲେ, ହେଲେ ପୁଣି ସେ ତାଙ୍କ ଚମତ୍କାର ଦେଖେଇ ଦେଇଥିଲେ ।

RR vs KXIP IPL 2020: Shane Warne Heaps Praise on Sanju Samson, Calls Rajasthan Royals Wicketkeeper an Absolute Champion | India.com cricket news
Google

ଅନ୍ୟ ପଟେ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ୍ ଉପରେ କିଛି ଚାପ ପଡିଥିଲା କାରଣ RR ନବମ ଓଭରରେ ୧୦୦/୨ ରୁ ୧୫ ରେ ୧୪୦/୨ ସ୍କୋର ହୋଇଥିଲା । ୧୪ ଓଭରରେ ରନ ହାର ବଢିବା ସହିତ ସାମସନ୍ ରିସ୍କ ନେବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ ଏବଂ ୧୬ ତମ ଓଭରରେ ଗ୍ଲେନ୍ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲଙ୍କୁ ତିନି ଛକା ମାରିଥିଲେ ।

ଅବଶ୍ୟ, ମହମ୍ମଦ ଶାମି ଫେରି ଆସି ସାମସନଙ୍କୁ ୮୫ ରେ ଆଉଟ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଏହା KXIP ପାଇଁ ମ୍ୟାଚ ହାତକୁ ଆସିବା ପରି ମନେ ହେଉଥିଲା । ତେୱାଟିଆର ନାଟକୀୟ ପରିବର୍ତ୍ତନ ମାୟାନକ ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କ ପ୍ରଥମ ଆଇପିଏଲ୍ ଶତକକୁ ପାଣିରେ ପକେଇ ଦେଇଥିଲା । ଅଗ୍ରୱାଲ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ୧୦ ଚୌକ ଓ ୭ ଛକା ସହ ମାତ୍ର ୫୦ ବଲରୁ ୧୦୬ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ ଏବଂ ଅଧିନାୟକ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ୫୪ ବଲ୍ରୁ ୬୯ ରନ୍ କରିଥିଲେ ।

IPL 2020: RR vs KXIP - Head-to-head record, Players to watch out for - Sportstar
Google

ଏହି ଯୋଡି ୧୮୩ ରନ୍ ଓପନିଂ ଷ୍ଟାଣ୍ଡ୍ ଅଂଶୀଦାର କରିଥିଲେ ଏବଂ ଶାରଜାର ଫ୍ଲାଟଷ୍ଟେକ୍ସରେ ଏକ ଉଚ୍ଚ ସ୍କୋରର ମ୍ୟାଚ୍ ପାଇଁ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ରଖିଥିଲେ । ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲ ୧୩ ରନ ୯ ବଲ୍ରୁ ଅପରାଜିତ ରହିଥିଲେ ଏବଂ ନିକୋଲାସ ପୁରାନ ଯିଏ ଏକ ବଲକୁ ସୀମା ବାହାର କରି ସେ ନିଜେ ଧୂଆଁଧାର ବ୍ୟାଟିଂ କରି ୮ ବଲ୍ରୁ ୨୫ ରନ୍ କରିଥିଲେ ସେଥିରେ ୩ ଛକା ମାରିଥିଲେ ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published.