ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦, RR vs SRH: ହାଇଦ୍ରାବାଦ ରାଜସ୍ଥାନକୁ ୮ ୱିକେଟରେ କଲା ପରାସ୍ତ, ମନୀଷ ପାଣ୍ଡେ ଥିଲେ ବିଜୟର ହିରୋ ।

IPL 2020 RR vs SRH Hyderabad beat Rajasthan by eight wickets Manish Pandey was the hero of victory, SRH, RR, IPL 2020, Cricket, Nitidina

ମନୀଷ ପାଣ୍ଡେ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ପାଇଁ ୪୭ ବଲରୁ ୮୩ ରନରେ ନଟ ଆଉଟ୍ ଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ତାଙ୍କ ବ୍ୟାଟରୁ ଚାରିଟି ଚୌକା ଓ ଆଠଟି ଛକା ଆସିଥିଲା । ଏଥି ସହିତ ଶଙ୍କର ୬ଟି ଚୌକା ସହାୟତାରେ ୫୧ ବଲରେ ଅପରାଜିତ ୫୨ ରନର ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ ।

Dream11 IPL 2020 SRH vs RR: Manish Pandey rises to the occasion as Sunrisers  win by 8 wickets
Google

ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୦ ର ୪୦ ତମ ମ୍ୟାଚରେ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସକୁ ଆଠ ୱିକେଟରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି । ମନୀଷ ପାଣ୍ଡେ ଏବଂ ବିଜୟ ଶଙ୍କର ହାଇଦ୍ରାବାଦର ଏହି ବିଜୟର ହିରୋ ଥିଲେ । ପାଣ୍ଡେ ୪୭ ବଲରୁ 83 ରନ୍ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଶଙ୍କର ୫୧ ବଲରୁ ୫୨ ରନ୍ କରିଥିଲେ । ଏହି ଦୁଇଜଣ ତୃତୀୟ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ୧୪୦ ରନର ଅପରାଜିତ ଭାଗିଦାରୀ ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ ।

ବାସ୍ତବରେ, ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ପ୍ରଥମେ ଖେଳି ୨୦ ଓଭରରେ ୬ଟି ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ୧୫୪ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା । ଏହାର ଜବାବରେ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ମାତ୍ର ୧୬ ରନ୍ ପାଇଁ ଦୁଇଟି ୱିକେଟ୍ ଖସିଯିବା ସତ୍ତ୍ୱେ ସହଜରେ ଟାର୍ଗେଟକୁ ପଛରେ ପକାଇ ଦେଇଥିଲା ।

ଏହାପୂର୍ବରୁ ଟସ୍ ହାରିବା ପରେ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା । ୩.୩ ଓଭରରେ ୩୦ ରନ୍ ସ୍କୋର କରି ସେଟ ହୋଇଥିବା ରବିନ୍ ଉଥାପ୍ପା ୧୩ ବଲରେ ୧୯ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବା ପରେ ଆଉଟ୍ ହୋଇଥିଲେ । ଏହା ପରେ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ୍ ଏବଂ ବେନ୍ ଷ୍ଟୋକ୍ସ ଦ୍ୱିତୀୟ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ୫୬ ରନ୍ ଭାଗିଦାରୀ କରିଥିଲେ । ରସିଦ ଖାନଙ୍କ ବଲରେ ଷ୍ଟୋକ୍ସ ୩୨ ବଳରେ ୩୦ ରନରେ ବୋଲଡ଼ ହୋଇଥିଲେ । ଏଥିସହିତ ସାମସନ୍ ୩୬ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବା ପରେ ହୋଲଡରଙ୍କ ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ ।

IPL 2020: Match 40 – SRH vs RR
Google

ଚତୁର୍ଥ ନମ୍ବରରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ଆସିଥିବା ଜୋସ୍ ବଟଲର ୧୨ ଟି ବଲରେ ମାତ୍ର ୦୯ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ । ଏଥି ସହିତ କ୍ୟାପଟେନ ଷ୍ଟିଭ ସ୍ମିଥ ଦୁଇଟି ଚାରିଟି ସହାୟତାରେ ୧୫ ଟି ବଲରେ ୧୯ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ । ଶେଷରେ, ରିଆନ୍ ପାରାଗ ରାଜସ୍ଥାନ ପାଇଁ ଦ୍ରୁତ ସ୍କୋର କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କଲେ । କିନ୍ତୁ ସେ ମଧ୍ୟ ୧୨ ବଲରେ ୨୦ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବା ପରେ ପାଭିଲିୟନକୁ ଫେରିଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ସେ ଦୁଇଟି ଚୌକା ଓ ଗୋଟିଏ ଛକା ମାରିଥିଲେ ।

ଏହା ପରେ ଜୋଫ୍ରା ଆର୍ଚର ସାତୋଟି ବଲରୁ ଅପରାଜିତ ୧୬ ସ୍କୋର କରି ଦଳର ସ୍କୋରକୁ ୧୫୦ ରେ ପହଞ୍ଚାଇଥିଲେ । ଏଥି ସହିତ ରାହୁଲ ତେୱାଟିଆ ତିନି ବଲରେ ଦୁଇଟି ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବା ପରେ ଅପରାଜିତ ରହିଥିଲେ ।

ଏଥି ସହିତ, ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ପାଇଁ ଏହି ସିଜିନର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳୁଥିବା ଜେସନ୍ ହୋଲ୍ଡର ଚମତ୍କାର ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ । ସେ ତାଙ୍କ ଚାରି ଓଭରରେ ୩୩ ରନ୍ ପାଇଁ ତିନୋଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ରସିଦ ଖାନ ଚାରି ଓଭରରେ ୨୦ ରନ୍ ପାଇଁ ଗୋଟିଏ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ ଏବଂ ବିଜୟ ଶଙ୍କର ତିନି ଓଭରରେ ୧୫ ରନ୍ ପାଇଁ ଗୋଟିଏ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ ।

five reasons Rajasthan Royals Lost against Sunrisers Hyderabad in ipl 2020  40th match | SRH vs RR: जानिए किन कारणों से राजस्थान रॉयल्स को मिली  हैदराबाद से मात | Hindi News, आईपीएल
Google

ଏହା ପରେ ରାଜସ୍ଥାନରୁ ୧୫୫ ରନ୍‌ର ଟାର୍ଗେଟକୁ ଗୋଡାଇବା ପାଇଁ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଖରାପ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା । ପ୍ରଥମ ଓଭରରେ ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ଫର୍ମରେ ଥିବା କ୍ୟାପଟେନ ଡେଭିଡ ୱାର୍ନରଙ୍କୁ ଚାରି ରନ୍‌ରେ ଆଉଟ କରାଯାଇଥିଲା । ଏହା ପରେ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଜନି ବେୟାରଷ୍ଟୋ ସାତୋଟି ବଲରେ ୧୦ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବା ପରେ ପାଭିଲିୟନକୁ ଫେରିଥିଲେ । ଜୋଫ୍ରା ଆର୍ଚରଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ଏହି ଦୁଇଜଣଙ୍କର ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ ।

୧୬ ରନ୍ ପାଇଁ ଦୁଇଟି ୱିକେଟ୍ ଖସିଯିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ମନୀଷ ପାଣ୍ଡେ ରାଜସ୍ଥାନର ବୋଲରଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ବିଜୟ ଶଙ୍କର ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲେ । ପାଣ୍ଡେ ୪୭ ବଲରୁ ଅପରାଜିତ ୮୩ ରନ୍ କରିଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ତାଙ୍କ ବ୍ୟାଟରୁ ଚାରି ଚୌକ ଓ ଆଠଟି ଛକା ଆସିଥିଲା । ଏଥିସହିତ ଶଙ୍କର ୬ ଟି ଚୌକ ସହାୟତାରେ ୫୧ ବଲରେ ଅପରାଜିତ ୫୨ ରନ ଖେଳିଥିଲେ । ଏହାପୂର୍ବରୁ ବୋଲିଂ ସମୟରେ ଶଙ୍କର ମଧ୍ୟ ଗୋଟିଏ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *