କ୍ରିକେଟ ପ୍ରେମୀଙ୍କ ପାଇଁ ଆସିଲା ଖୁସି ଖବର ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୬ ରୁ ନଭେମ୍ବର ୭ ମଧ୍ୟରେ ହେବ ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦ ।

କ୍ରିକେଟ ପ୍ରେମୀଙ୍କ ପାଇଁ ଆସିଲା ଖୁସି ଖବର ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୬ ରୁ ନଭେମ୍ବର ୭ ମଧ୍ୟରେ ହେବ ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦, IPL 2020 to be hosted by UAE in September-November, IPL, Twenty 20, IPL 2020, T-20, Cricket, Criecket News, India, UAE, Nitidina, MS DHoni, Covid-19, Corona Virus,

ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୬ ରୁ ନଭେମ୍ବର ୭ ମଧ୍ୟରେ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ ୧୩ ଖେଳ ପାଇଁ ଟେଣ୍ଟେଟିଭ୍ ସିଡ୍ୟୁଲ୍ । ଚଳିତ ବର୍ଷ ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଦିନକୁ ଦିନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି ଏବଂ ସମ୍ପ୍ରତି ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ୟୁଏଇରେ ସମୃଦ୍ଧ ଲିଗ୍ ହେବାର ଏକ ଦୃଢ ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି । ଭାରତ COVID-19 ପାଇଁ ଲଢେଇ କରୁଥିବା ବେଳେ ୧୦ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କୁ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇସାରିଛି, UAE ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ପାଇଁ ଏକ ଆଦର୍ଶ ଗନ୍ତବ୍ୟସ୍ଥଳ ଭାବରେ ଆସିଛି ।

ESPNCricinfo ଅନୁଯାୟୀ, ୟୁଏଇରେ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ ର ୧୩ ସଂସ୍କରଣ ଆୟୋଜନ କରିବା ପାଇଁ ବିସିସିଆଇ ୨୬ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୦୨୦ ରୁ ୭ ନଭେମ୍ବର ୨୦୨୦ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ଟେଣ୍ଟେଟିଭ୍ ୱିଣ୍ଡୋକୁ ଦେଖୁଛି । ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ୨୦ ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ୟୁଏଇର ତିନୋଟି ଭିନ୍ନ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଆବୁଧାବି, ଦୁବାଇ ଏବଂ ଶାରଜାସ୍ଥିତ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ।

IPL 2020 To Take Place In UAE In September
Google

ଅକ୍ଟୋବର ୧୮ ରୁ ନଭେମ୍ବର ୧୫ ମଧ୍ୟରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ହେବାକୁ ଥିବା ୨୦୨୦ ଟି -୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ଅପରିହାର୍ଯ୍ୟ ସ୍ଥଗିତାଦେଶ ଘୋଷଣା ହେବା ପରେ ବିସିସିଆଇ ସେମାନଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବ । ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଆଲୋଚନା ପାଇଁ ଆଇସିସି ବୋର୍ଡ ଜୁଲାଇ ୨୦ ରେ କଲ୍ କରିବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି ।

ସୂଚନାରୁ ଜଣା ପଡିଛି ଯେ ବିସିସିଆଇ ଭାରତ ସରକାରଙ୍କୁ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟକୁ ୟୁଏଇକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିବାକୁ ଅନୁମତି ମାଗିଛି ଏବଂ ଦଳର ଖେଳାଳି ଏବଂ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ ଯାତ୍ରା ଅନୁମତି ମାଗିଛି ।

‘ଯଦି ୟୁଏଇରେ ଆସି ଖେଳିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରେ ତେବେ ଆମେ ଆଇପିଏଲକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମର୍ଥନ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ। ଆମେ ପ୍ରୋଟୋକଲ୍ ଏବଂ ଆଇପିଏଲ୍ ଆୟୋଜନ ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ ସରକାରୀ ଅନୁମତି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ତ ସମର୍ଥନ ପ୍ରଦାନ କରିବୁ । ଆମେ ବିସିସିଆଇର ଲିଖିତ ନିଶ୍ଚିତକରଣକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଛୁ, ’’ ଇସିବି ସଚିବ ମୁବାଶୀର ଉସମାନି ଏହା ଖବରକାଗଜକୁ କହିଛନ୍ତି ।

ପ୍ରକାଶନ ଅନୁଯାୟୀ, ବିସିସିଆଇର ଆପେକ୍ସ କାଉନସିଲ୍ ୟୁଏଇରେ ଆଇପିଏଲ୍ ଖେଳିବାର ସମ୍ଭାବନା ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲା । ଶାସକ ଦଳ ତଥାପି ଭାରତରେ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଖେଳିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି କିନ୍ତୁ କରୋନାଭାଇରସ୍ ମାମଲା କ୍ରମାଗତ ବୃଦ୍ଧି ହେତୁ ୟୁଏଇକୁ ପରବର୍ତ୍ତୀ ସର୍ବୋତ୍ତମ ବିକଳ୍ପ ଭାବରେ ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇଛି ।

ଏପ୍ରିଲ ମାସରେ ମହାମାରୀ ଯୋଗୁଁ ବିସିସିଆଇ ଆଇପିଏଲକୁ ଅନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ କାଳ ପାଇଁ ସ୍ଥଗିତ ରଖିଥିଲା । ଏହି ସମୟରେ ଏକ ମିଲିୟନରୁ ଅଧିକ ମାମଲା ସଂକ୍ରମଣ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଭାରତ ତାଲିକାରେ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି ଏବଂ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବରେ ୨୬,୦୦୦ ରୁ ଅଧିକ ମୃତ୍ୟୁ ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି ।

ଜୁନ୍ ମାସରେ, ବିସିସିଆଇ ସଭାପତି ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି ରାଜ୍ୟ ସଙ୍ଗଠନକୁ ଚିଠି ଲେଖି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ହେବାକୁ ଥିବା ଆଇପିଏଲ୍ ବିଷୟରେ ବୋର୍ଡ ଆଶାବାଦୀ ଅଛି ଏବଂ “ଖାଲି ଷ୍ଟାଡିୟମ୍” ଖେଳିବା ସହିତ “ସମସ୍ତ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ବିକଳ୍ପ” ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଉଛି ।

IPL 2020 to be hosted by UAE in September-November
Google

ଯଦି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ୟୁଏଇରେ ହୁଏ, ତେବେ ଭାରତରେ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ହେତୁ ୨୦୧୪ ରେ ଦୁବାଇ, ଆବୁଧାବି ଏବଂ ଶାରଜା ଠାରେ ପ୍ରଥମେ ସେଠାରେ ଆଇପିଏଲ୍ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥଲା, ଆଇପିଏଲ୍ ପାଇଁ ଏହା ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ହେବ ।

ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ନଭେମ୍ବର ୭ କୁ ଆଇପିଏଲ୍ ଫାଇନାଲ ତାରିଖ ଭାବରେ ଚିହ୍ନିତ କରିବାର ମୁଖ୍ୟ କାରଣ ହେଉଛି ଡିସେମ୍ବରରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଥିବା ଚାରି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଯିବା ପାଇଁ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ସମୟ ମିଳିବ ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଏମିତି ସବୁବେଳେ ସମସ୍ତ ଖବର ପ୍ରତିଦିନ ପାଇବା ପାଇଁ ଆମର ଏହି ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଏହି ଖବର ଟି ଆପଣଙ୍କ ମନକୁ ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କୁ ଶେୟର କରନ୍ତୁ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *