ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦: ବିରାଟ କୋହଲି ଆଇପିଏଲରେ କଲେ ଆଉ ଏକ ବିରଳ ରେକର୍ଡ, ଏହି ରେକର୍ଡ କରିବାରେ ହେଲେ ୨ୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ।

IPL 2020 Virat Kohli achieves rare feat in IPL become 2nd batsman to do this, Virat Kohli, IPL 2020, IPL, Cricket, Nitidina

ଯେତେବେଳେ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିବା କଥା, ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ନାମ ସବୁବେଳେ ତାଲିକାର ଶୀର୍ଷରେ ଆସିଥାଏ । ୩୨ ବର୍ଷୀୟ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିବା ଏବଂ ନୂତନ ସୃଷ୍ଟି କରିବାର ଅଭ୍ୟାସ କରିଛନ୍ତି । ବୁଧବାର ଦିନ କୋହଲି ଆଉ ଏକ ସଫଳତା ହାସଲ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ (ଆଇପିଏଲ୍) ରେ ୫୦୦ ଚୌକା ମାରିବାରେ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଭାବରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ।

Virat Kohli 2nd batsman to hit 500 boundaries in Indian Premier League -  Sports News
Google

କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ ବିପକ୍ଷରେ ତାଙ୍କର ୧୮୬ ତମ ଆଇପିଏଲ୍ ମ୍ୟାଚ ଖେଳୁଥିବା ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋରର ଅଧିନାୟକ ବର୍ତ୍ତମାନ କେବଳ ଶିଖର ଧାୱନଙ୍କ ପଛରେ ଅଛନ୍ତି, ଯିଏ ଲିଗରେ ୫୭୫ ଚୌକା ମାରିଛନ୍ତି ।

ଆଇପିଏଲରେ ଅଧିକାଂଶ ଚୌକା ମାରିଥିବା ଖେଳାଳି:

ଶିଖର ଧାୱନ, ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀ – ୫୭୫

ବିରାଟ କୋହଲି, ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର – ୫୦୦

ସୁରେଶ ରାଇନା, ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗସ୍ – ୪୯୩

ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର – ୪୯୧

ଡେଭିଡ ୱାର୍ନର, ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ – ୪୮୫

୩୨ ବର୍ଷୀୟ ମଧ୍ୟ ଆଇପିଏଲରେ ସର୍ବାଧିକ ରନ୍ ସ୍କୋରର । ୨୦୦୮ ରେ ଲିଗ୍ ଖେଳିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିବା କୋହଲି ହାରାହାରି ୩୮.୩୩ ଏବଂ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ହାର ୧୩୧.୫୦ ରେ ଆଇପିଏଲରେ ୫,୬୦୦ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ନାମରେ ପାଞ୍ଚ ଶତକ ଏବଂ ୩୮ ଅର୍ଦ୍ଧ ଶତକ ମଧ୍ୟ ଅଛି ।

Virat Kohli achieves THIS special milestone in RCB's thumping IPL 2020 win  vs KKR
Google

ଚଳିତ ବର୍ଷ କୋହଲିଙ୍କ ଆରସିବି ଦୃଢ ଦେଖାଯାଉଛି ଏବଂ ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିବାକୁ ଅନ୍ୟତମ । ବୁଧବାର ତାଙ୍କ ଦଳ କେକେଆରକୁ ୮ ୱିକେଟରେ ପରାସ୍ତ କରି ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନକୁ ଉନ୍ନୀତ ହୋଇଛି ।

ମ୍ୟାଚ୍ ପରେ ସେ ଆରସିବିର ସମାଲୋଚକମାନଙ୍କ ଉପରେ ଏକ ଜିବ୍ ନେଇଥିଲେ ଏବଂ କହିଥିଲେ ଯେ ଦଳର ଦକ୍ଷତା ଉପରେ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କର ବିଶ୍ୱାସ ନାହିଁ କିନ୍ତୁ ସମସ୍ତ ଖେଳାଳିଙ୍କର ଇଚ୍ଛାଶକ୍ତି ରହିଛି ।

“ତୁମେ ଦୁନିଆର ସର୍ବୋତ୍ତମ ଖେଳାଳି ପାଇ ପାରିବ କିନ୍ତୁ ଯଦି ତୁମର ବିଶ୍ୱାସ ନାହିଁ ଏହା ଭଲ ନୁହେଁ । ମୋରିସ୍ ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି । ସେ ଦଳରେ ଏକ ନେତୃତ୍ୱ ଭୂମିକାରେ ରହିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି । ଏପରିକି କିଙ୍ଗ୍ସ ବିପକ୍ଷରେ ସେ ଗେଲଙ୍କୁ ୟର୍କ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ। । କେକେଆର ବିପକ୍ଷରେ ଆରସିବି ମ୍ୟାଚ୍ ପରେ ସେ ଏହି କଥା କହିଛନ୍ତି ।

IPL 2020 Virat Kohli achieves rare feat in IPL become 2nd batsman to do this
Google

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published.