IPL 2020 – ପଦାକୁ ଆସିଲା ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦଳର ଦୁର୍ବଳ ଲିଙ୍କ୍, ଜାଣନ୍ତୁ କ’ଣ ରହିଛି ଦୁର୍ବଳତା?

IPL 2020 – What are the weak links of every team?, IPL 2020 - ପଦାକୁ ଆସିଲା ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦଳର ଦୁର୍ବଳ ଲିଙ୍କ୍, ଜାଣନ୍ତୁ କ’ଣ ରହିଛି ଦୁର୍ବଳତା?, IPL 2020 Full Schedule: Date and Time Match Timings Venue Fixtures of all IPL 13 matches, IPL 2020, IPL, Cricket India, Nitidina, Odisha, News, Real Story, Health Tips, Life style, Daily Living, Tips, Job Updates, Yoga, Meditation, Stay Healthy, Save Tree, Save Life, Cricket, Mumbai Indians, MI, CSK, RCB, KKR, DC, RR, KIXP, SRH, IPL 2020

IPL 2020 ଆଉ ୧୦ ଦିନରୁ କମ୍ ଦୂରରେ । କରୋନାଭାଇରସ୍ ମହାମାରୀ ହେତୁ ପାଞ୍ଚ ମାସ କୌଣସି ଖେଳ ନହେବା ପରେ ସମସ୍ତ ଆଠଟି ଦଳ କିଛି ମରକିଉ କ୍ରିକେଟ୍ ପାଇଁ ଗିଅରରେ ପ୍ରବେଶ କରୁଛନ୍ତି । କାଗଜରେ, ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ, ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗସ୍ ଏବଂ କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦ ଟାଇଟଲ୍ ପାଇଁ ପ୍ରିୟ ଅଟନ୍ତି ଯଦିଓ ଏଥର କଳା ଘୋଡା ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ପରିମାଣରେ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଏବଂ କିଙ୍ଗସ୍ ଏକାଦଶ ପଞ୍ଜାବ ହୋଇପାରେ ।

IPL 2020: Full Schedule Announced Released, CSK vs Mumbai Indians to Play  Opening Match
Google

ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋରର ମଧ୍ୟ ଏକ ‘ସନ୍ତୁଳିତ’ ପାର୍ଶ୍ୱ ଅଛି, ଯେପରି ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କୁହାଯାଇଛି, ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀରେ ମଧ୍ୟ ଅଗ୍ନି ଶକ୍ତି ଅଛି । ତଥାପି, ଦଳଗୁଡ଼ିକ କାଗଜରେ ଭଲ ଦେଖାଯାଉଥିବାବେଳେ, ପକ୍ଷଗୁଡିକ ପାଇଁ କିଛି ସମସ୍ୟା କ୍ଷେତ୍ର ଅଛି । କିଛି ପାର୍ଶ୍ୱ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ଦୁର୍ବଳତା ଉପରେ ଏଠାରେ ଏକ ନଜର ପକେଇବା ।

୧) ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ – ୱାର୍ଣ୍ଣର, ଜନି ବେୟାରଷ୍ଟୋ ଉପରେ ଅତ୍ୟଧିକ ନିର୍ଭରଶୀଳ

ମୁଖ୍ୟତଃ ଜନି ବେୟାରଷ୍ଟୋ ଏବଂ ଡେଭିଡ ୱାର୍ଣ୍ଣରଙ୍କ ଓପନର ହେତୁ ୨୦୧୯ ରେ ଆଇପିଏଲ୍ ଚାମ୍ପିଅନ୍ସ ରେ ବହୁତ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ । ୱାର୍ଣ୍ଣର ଏବଂ ବେୟାରଷ୍ଟୋ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଥର ଭଲ ଇନିଂସ ସେଟ୍ କରନ୍ତି । ଯଦିଓ ୱାର୍ଣ୍ଣର ଏବଂ ବେୟାରଷ୍ଟୋ ବିଫଳ ହେଲେ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଏକ ବ୍ୟାକ୍ ଅପ୍ ବିକଳ୍ପ ହରାଇପାରେ । କେନ୍ ୱିଲିୟମ୍ସନ୍ ଜଣେ ମାତ୍ର କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଥର ଗଣନା କରାଯାଇପାରିବ ନାହିଁ । ଏହା ଉପରେ, ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦର ବୋଲିଂ ୟୁନିଟ୍, ଯାହା ସେମାନଙ୍କୁ ୨୦୧୬ ରେ ଜିତିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲା, ଉଭୟ ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାର ଏବଂ ସିଦ୍ଧାର୍ଥ କୌଲ ଦୀର୍ଘ ଦିନର ଛୁଟି ପରେ ଫେରିବା ପରେ ଏତେ ଆକ୍ଟିଭ ଜଣା ପଡୁନାଁହାନ୍ତି ।

Sunrisers Hyderabad reveal which superstar batsman will captain them at IPL  2020
Google
୨) ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର – ଅତ୍ୟଧିକ ନିର୍ଭରଶୀଳତା

ଏହା ପ୍ରତ୍ୟେକ ଥରର କାହାଣୀ । ଯେତେବେଳେ କ୍ରିସ୍ ଗେଲ୍, ଏବି ଡି. ଭିଲିୟର୍ସ ଏବଂ ବିରାଟ କୋହଲି ଥିଲେ, ବ୍ୟାଟିଂ ସେହି ତିନିଜଣଙ୍କ ଉପରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ନିର୍ଭରଶୀଳ ଥିଲା । ସେମାନଙ୍କୁ ଛାଡି ବାକି ଖେଳାଳି ଶସ୍ତା ଭାବରେ ଖେଳ ପ୍ରଦଶନ କରନ୍ତି । IPL 2020 ରେ, ସେମାନଙ୍କର ଗଭୀରତା ଅଛି । ବୋଲିଂରେ ସେମାନେ ସ୍ପିନରଙ୍କ ସହିତ ପ୍ୟାକ୍ ହୋଇଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଯଦି କୋହଲି ଏବଂ ଡି ଭିଲିୟର୍ସ ବିଫଳ ହୁଅନ୍ତି? ଏହି ଦୁଇଟି ହେଉଛି ଆରସିବି ବ୍ୟାଟିଂ ଲାଇନ୍ ଅପ୍ ର ସ୍ନାୟୁ କେନ୍ଦ୍ର ଏବଂ ଯଦି ସେମାନେ ବିଫଳ ହୁଅନ୍ତି, ତେବେ ପୁନର୍ବାର ଫେରିବା କଷ୍ଟକର ।

IPL 2020 schedule: Complete list of matches for Royal Challengers Bangalore
Google
3) ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ – ଭାରତୀୟ ବେଞ୍ଚରେ ଅଭିଜ୍ଞତାର ଅଭାବ

ଷ୍ଟିଭ୍ ସ୍ମିଥ୍, ଜୋଫ୍ରା ଆର୍ଚର, ବେନ୍ ଷ୍ଟୋକ୍ସ ଏବଂ ଜୋସ୍ ବଟଲରଙ୍କ ପରି ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସର ଏକ ବଡ଼ ବୃଦ୍ଧି ରହିଛି । ସମସ୍ତେ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଜେତା ଏବଂ ଖେଳକୁ ଏକ ଫ୍ଲାସରେ ନେଇଯାଇପାରନ୍ତି । ତେବେ ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦ ରେ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସର ଭାରତୀୟ ବେଞ୍ଚ ଶକ୍ତି ଏକ ମିଶ୍ରିତ ବ୍ୟାଗ୍ । ଅଭିଜ୍ଞତା ପାଇଁ ଅଣ୍ଡର -୧୯ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ତାରକା ଯଶସ୍ୱୀ ୟେଷୁଲ, ରବିନ୍ ଉଥାପ୍ପା ଏବଂ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ୍ ଅଛନ୍ତି । ତଥାପି ବୋଲିଂ ୟୁନିଟ୍ ଦୁର୍ବଳ ଏବଂ ସ୍ଥିର ଭିତ୍ତିରେ ବିତରଣ କରିନାହିଁ ।

Indian Premier League 2020: Rajasthan Royals unveils new jersey in most  dramatic fashion | Cricket News | Zee News
Google
4) କିଙ୍ଗସ୍ ଇଲେଭେନ ପଞ୍ଜାବ – କୌଣସି ବ୍ୟାକ୍ ଅପ୍ ସ୍ପିନର ନାହିଁ

ଶୁଖିଲା ଏବଂ ଗରମ ଅବସ୍ଥାରେ, ସ୍ପିନରମାନେ ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦ ରେ ଏକ ବଡ଼ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିବେ । ତଥାପି କିଙ୍ଗସ୍ ଇଲେଭେନ ପଞ୍ଜାବ ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କର ସାମାନ୍ୟ ଅସୁବିଧା ଅଛି । ମୁଜିବ ଉର ରହମାନ ଏବଂ କୃଷ୍ଣପ୍ପା ଗୋଥାମଙ୍କୁ ଛାଡି ଦେଲେ ସେମାନଙ୍କର ସ୍ପିନ୍ ବୋଲିଂ ବିଭାଗ ବହୁତ ପତଳା । ସେମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟମ ଓଭରରେ ଅଭିଜ୍ଞତା ଦେବା ପାଇଁ ଗ୍ଲେନ୍ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲ କିମ୍ବା କ୍ରିସ୍ ଗେଲଙ୍କ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରିପାରନ୍ତି । ଏଥିସହ ସେମାନେ ଏତେ ସଂଖ୍ୟକ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ତାରକାଙ୍କ ଲମ୍ବା ଲାଇନ କରିଛନ୍ତି ଯେ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଅନୁପଯୋଗୀ ଖେଳରେ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ ।

IPL 2020
Google
୫) ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀ – ଓପନର୍ସ ଗାଲୋର

ପୃଥିବୀ, ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର, ଶିଖର ଧାୱନ, ଅଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାଣେ । ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀରେ ଏତେଗୁଡ଼ିଏ ଓପନର୍ ଅଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନଙ୍କର ମଧ୍ୟମ କ୍ରମ ପ୍ରାୟ ନାହିଁ । ଶେଷଭାଗରେ ସେମାନେ ମାର୍କସ୍ ଷ୍ଟୋଇନିସ୍ ଙ୍କୁ ପଠେଇ ପାରନ୍ତି କିନ୍ତୁ ମଧ୍ୟମ କ୍ରମରେ ଏକ ସମସ୍ୟା ହେବ । କାଗିସୋ ରାବାଡା ଏବଂ ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ୍ ଅଶ୍ୱିନ୍ ବ୍ୟତୀତ ବୋଲିଂରେ ଅଭିଜ୍ଞତା ଅଭାବ ରହିଛି । ବୋଧହୁଏ ସନ୍ଦୀପ ଲାମିଚାନଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତି ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀକୁ ମଜହବହୁତ ହୋଇପରେ କାରଣ ସେ ୱେବ୍ ସୁଇଙ୍ଗରେ ମାହିର ।

IPL 2020 Delhi Capitals could win maiden IPL title
Google
୬) କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ – ପ୍ରଚୁର ସମସ୍ୟା ଦେଇ ଗତି କରୁଛି

କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସର ଏକ ଦୃଢ ଦଳ ଅଛି ଏବଂ ସେମାନେ ଅନ୍ୟତମ । ତଥାପି କିଛି ସମସ୍ୟା ଅଛି । କୁଲଦୀପ ଯାଦବଙ୍କ ପାଇଁ କୌଣସି ବ୍ୟାକ୍ ଅପ୍ ନାହିଁ ଏବଂ ଯଦି ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ ଆହତ ହୁଅନ୍ତି, ତେବେ ୱିକେଟ୍ କିପିଂ କିଏ କରିବ? ଏହି ଚାରିଜଣ ବିଦେଶୀ ଖେଳାଳି ସୁନୀଲ ନାରିନ, ଆଣ୍ଡ୍ରେ ରସେଲ, ଇଓନ ମୋର୍ଗାନ ଏବଂ ପ୍ୟାଟ କମିନ୍ସ ଙ୍କ ବଦଳରେ ଟମ ବଣ୍ଟନ ଏବଂ ଲୋକୀ ଫର୍ଗୁସନଙ୍କ ପରି ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ମିଳିବ କି?

IPL 2020: Players Kolkata Knight Riders may buy, auction strategy, purse  available - myKhel
Google
୭) ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗସ୍ – ରାଇନା ଏବଂ ହରଭଜନଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତି

ଯେତେବେଳେ ତୁମର ଏମଏସ ଧୋନି ପରି ଖେଳାଳି ଅଧିନାୟକ ଅଛନ୍ତି, ବ୍ୟସ୍ତ କାହିଁକି? କିନ୍ତୁ ପୁନର୍ବାର ଯେତେବେଳେ ସେ ରାଇଜିଂ ପୁଣେ ସୁପରଜିଆଣ୍ଟରେ ଅଧିନାୟକ ଥିଲେ, ଦଳ ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୧୬ ରେ ତଳ ଭାଗରେ କିଙ୍ଗସ୍ ଏକାଦଶ ପଞ୍ଜାବର ଉପରେ ରହିଥିଲା । ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦ ରେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗସ୍ ପାଇଁ ଦୁଇଟି ପ୍ରମୁଖ ପ୍ରସଙ୍ଗ ରହିଛି । ସୁରେଶ ରାଇନାଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତି ସେମାନଙ୍କୁ ନମ୍ବର ୩ ରେ ଏକ ପ୍ରମୁଖ ଖେଳାଳିକୁ ହରେଇଛି । ହରଭଜନ ସିଂଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିରେ ଦଳ ଏକ ବୋଲରଙ୍କୁ ହରାଇଛି ଯିଏ ରନ୍ ତଳକୁ ରଖି ପାୱାରପ୍ଲେରେ ୱିକେଟ୍ ନେଇପାରିବ । ଧୋନି ଏହାକୁ କିପରି ମୁକାବିଲା କରିବେ ତାହା ଏକ ପ୍ରମୁଖ ପ୍ରସଙ୍ଗ ।

IPL 2020
Google
୮) ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ – ଡେଥ୍ ଓଭର ଇସୁ ?

ଲାସିଥ ମାଲିଙ୍ଗା ଏବଂ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା ଡେଥ୍ ଓଭରରେ ଦୁଇଜଣ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ବୋଲର ଅଟନ୍ତି । ମାଲିଙ୍ଗା ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ନଆସିବାରୁ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରାଙ୍କ ଉପରେ ପଡିଛି । ତେବେ ଯଦି ବୁମରା ଆହତ ହୁଅନ୍ତି ତେବେ କଣ ହେବ? ଡେଥ୍ ଓଭରରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସର ବ୍ୟାକ୍ ଅପ୍ ଅଛି କି? ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୯ ରେ ଯେତେବେଳେ ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିବେ ଏହା ହୁଏତ ଏକ ଦୁର୍ବଳ ଅଙ୍ଗ ହୋଇପାରେ ।

IPL 2020: Mumbai Indians players to undergo five rounds of COVID-19 tests  before heading to UAE- The New Indian Express
Google

 

ବନ୍ଧୁଗଣ ଏମିତି ସବୁବେଳେ ସମସ୍ତ ଖବର ପ୍ରତିଦିନ ପାଇବା ପାଇଁ ଆମର ଏହି ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଏହି ଖବର ଟି ଆପଣଙ୍କ ମନକୁ ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କୁ ଶେୟର କରନ୍ତୁ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *