ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦: କୁଆଡେ ଗଲେ ଆଇପିଏଲ୍ ରେ ଶତକ ମାରିଥିବା ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ପଲ୍ ଭାଲଥାଟି, CSK ବିପକ୍ଷରେ ମାରିଥିଲେ ଶତକ ।

IPL 2020: Where is Paul Valthaty the Guy Who Scored 120 off 63 Balls Against CSK in IPL, Paul Valthaty, IPL 2020, IPL, Cricket, Nitidina

କିଙ୍ଗସ ଏକାଦଶ ପଞ୍ଜାବ ପାଇଁ ଖେଳିବାବେଳେ ପଲ୍ ଭାଲଥାଟି ଖ୍ୟାତି ଅର୍ଜନ କରିଥିଲେ । ସେ ୨୦୧୧ ରେ ଏମଏସ ଧୋନିଙ୍କ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ବିପକ୍ଷରେ ଏକ ମ୍ୟାଚ ଜିତିବା ପାଇଁ ଶତକୀୟ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ । ତାଙ୍କର ୬୩ ବଲ ୧୨୦ ରନକୁ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ କ୍ରିକେଟ୍ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଉତ୍ସାହିତ ହୋଇଥିଲା । ସେ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ୧୩୭ ର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ହାରରେ ମୋଟ ୪୬୩ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ । ଦେଖାଯାଉଥିଲା ଯେ ଭାରତ ଆଉ ଏକ ମହାନ ତାରକା ପାଇଛି । କିନ୍ତୁ ଏହା କେବଳ କଥାରେ ରହିଗଲା ।

I don't have any regrets" - Paul Valthaty on his cricketing career
Google

ମୁମ୍ବାଇ ସ୍ଥିତ କ୍ରିକେଟରଙ୍କୁ ଆଘାତ ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରରେ ଅସୁବିଧାରେ ପକାଇଥିଲା । ଏହା ତାଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଏବଂ ସ୍ଥିରତା ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥିଲା, ଯେତେବେଳେ କି ସେ ନିଜ ଦକ୍ଷତା ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇଥିଲେ ।

ଆଘାତରେ ମୋ ଜୀବନ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଛି । ଯେତେବେଳେ ମୁଁ ବଡ଼ ଜିନିଷ ପାଇଁ ସୁଯୋଗ ପାଇଥିଲି, ସେତେବେଳେ ମୁଁ ଆଘାତ ହୋଇଥିଲି ଏବଂ ଏହା ମୋର ପ୍ରଗତିରେ ବାଧା ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲା ବୋଲି ପଲ୍ ଭାଲଥାଟି କହିଛନ୍ତି ।

ପଲ୍ ଭାଲଥାଟି ୨୦୧୧-୧୨ ରେ ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଶ୍ରେଣୀରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ । ସେ ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶ ପାଇଁ ଖେଳିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଆଘାତ ହେତୁ ସେ ଅନେକ ସୁଯୋଗ ହାତଛଡ଼ା କରିଥିଲେ । ଏପରିକି ସେ ଆଇପିଏଲରେ ନିଜର ସଫଳତାକୁ ନକଲ କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ । ୨୦୧୨ ରେ, ସେ ୬ ଟି ମ୍ୟାଚରେ ୩୦ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲେ । ଏହା ପରେ ତାଙ୍କୁ KXIP ଦଳରୁ ବାହାରିବାକୁ ପଡିଥିଲା । ୨୦୧୩ ରେ ସିଜନରେ ତାଙ୍କୁ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାର କେବଳ ଗୋଟିଏ ସୁଯୋଗ ମିଳିଥିଲା ଯେଉଁଥିରେ ସେ ୬ ରନ୍ କରିଥିଲେ । ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୧୪ ରେ, ସେ ବିକ୍ରୟ ହୋଇନଥିଲେ ।

One-season wonders in the IPL: Where are they now?
Google

ପଲ୍ ଭାଲଥାଟି ବର୍ତ୍ତମାନ ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆର କର୍ମଚାରୀ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତି, ଯେଉଁଠାରେ ସେ କ୍ରୀଡା କୋଟା ଅଧୀନରେ ଚାକିରି ପାଇଥିଲେ । ଘରୋଇ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ସେ ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆର ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରନ୍ତି । ସେ ମୁମ୍ବାଇର ହୋମ-ଗ୍ରାଉଣ୍ଡ କ୍ରିକେଟ୍ ଏକାଡେମୀରେ ଯୁବ କ୍ରିକେଟରମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଦିଅନ୍ତି ।

ଯଦିଓ ଏହା ଅନେକ କ୍ରିକେଟ୍ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଦୁଖଦଃ କାହାଣୀ ପରି ମନେହୁଏ, ଭାଲଥାଟି ତାଙ୍କ ସଫଳତାରେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ।

“ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଭାବେ, ଯେତେବେଳେ ଲୋକମାନେ ମୋ କ୍ୟାରିୟରକୁ ଦୟା ଦେଖାନ୍ତି, ସେତେବେଳେ ମୋତେ ହସ ଲାଗେ । ଠିକ୍ କହିବାକୁ ଗଲେ, ଆହୁରି ଅନେକ ଅଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ ବଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ଚାଁହୁଛନ୍ତି ହେଲେ ମୁଁ ବଞ୍ଚିଛି, ସେହି ସଫଳତାର ମୂହୁର୍ତ୍ତଗୁଡିକ ସହିତ ବଞ୍ଚିବାକୁ ଚାହେଁ । ଖାଲି ସେତିକି ନୁହେଁ, ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ବିପକ୍ଷରେ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଥିବା ଶତକ ହାସଲ କରିବାରେ ଏବଂ ଗୋଟିଏ ସିଜନରେ ଏତେ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିବାରେ କେତେ ସଫଳ ହୋଇଛି? ” ପ୍ରତିଫଳିତ ହୋଇଛି ।

IPL 2020: Where is Paul Valthaty, The Guy Who Scored 120 off 63 Balls Against CSK in IPL
Google

୨୦୧୩ ରେ, ଭାଲଥାଟି ତାଙ୍କର ଦୀର୍ଘ ସମୟର ଗର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡ କାରୋଲଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ସେମାନଙ୍କର ଏକ ଝିଅ ଅଛି, ତାଙ୍କ ନାମ ଆରାଧନା ।

 

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published.