ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୧ ନିଲାମ: ଏହି ୧୧ ଖେଳାଳିଙ୍କ ମୂଳ ମୂଲ୍ୟ ୨ କୋଟି ଟଙ୍କା, ‘ଫ୍ଲପ୍’ ଖେଳାଳିଙ୍କ ନାମ ଏହି ତାଲିକାରେ ଅଧିକ!

IPL 2021 Auction 11 players base price Rs 2 crores 'flop' players abound in the list!

ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୧ ନିଲାମରେ ମୋଟ ୧୦୯୭ ଖେଳାଳି ପଞ୍ଜିକୃତ ହୋଇଛନ୍ତି, ହେଲେ ୧୧ ଜଣ କ୍ରିକେଟର ଏହି ତାଲିକାରେ ଅଛନ୍ତି ଯିଏ କି ଅତିକମରେ ୨ କୋଟି ଟଙ୍କା ଚାହୁଁଛନ୍ତି ।

IPL 2021 Auction: 11 players base price Rs 2 crores, 'flop' players abound in the list!
Google

ଫେବୃଆରୀ ୧୮ ରେ ଚେନ୍ନାଇରେ ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୧ ପ୍ଲେୟାର ନିଲାମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ । ବିସିସିଆଇ ସୂଚନା ଦେଇଛି ଯେ ନିଲାମ ପାଇଁ ମୋଟ ୧୦୯୭ ଖେଳାଳି ସେମାନଙ୍କ ନାମ ପଞ୍ଜୀକୃତ କରିଛନ୍ତି, ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ମୋଟ ୨୦୭ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଖେଳାଳି ଏବଂ ୮୦୩ ଘରୋଇ କ୍ରିକେଟର । ସହଯୋଗୀ ଦେଶର ୨୭ ଖେଳାଳି ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କ ନାମ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିଛନ୍ତି । ଆପଣଙ୍କୁ କହି ରଖୁଛୁ ଯେ ଏହି ୧୦୯୭ ଖେଳାଳିଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୧୧ ଜଣ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ସେମାନଙ୍କର ମୂଳ ମୂଲ୍ୟ ୨ କୋଟି ଟଙ୍କା ରଖିଛନ୍ତି । ୧୮ ଫେବୃଆରୀରେ ଚେନ୍ନାଇରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଖେଳାଳିଙ୍କ ନିଲାମରେ କେଉଁ ଖେଳାଳି କେତେ ମୂଲ୍ୟ ପାଇବେ ତାହା ସମୟ କହିବ, କିନ୍ତୁ ଆଇପିଏଲରେ ଅତି କମରେ ୨ କୋଟି ଟଙ୍କା ଖେଳିବାକୁ ଚାହୁଁଥିବା କ୍ରିକେଟରମାନଙ୍କୁ ପ୍ରଥମେ ଦେଖନ୍ତୁ ।

ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ଷ୍ଟିଭ୍ ସ୍ମିଥ୍ ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୧ ପାଇଁ ତାଙ୍କର ମୂଳ ମୂଲ୍ୟ ୨ କୋଟି ଟଙ୍କା ରଖିଛନ୍ତି । ସ୍ମିଥ୍ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ଦ୍ୱାରା ଅଧିନାୟକତ୍ୱରୁ ମୁକ୍ତ ହୋଇଥିଲେ ହେଁ ସ୍ମିଥ୍ ଜଣେ ଖେଳାଳି ଭାବରେ ଏହି ଲିଗରେ ଖେଳିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି । ସ୍ମିଥଙ୍କ ଗତ ସିଜନ କିଛି ବିଶେଷ ଖାସ ନଥିଲା, ସେ ହାରାହାରି ୨୫.୯୧ ରେ ୧୪ ଟି ମ୍ୟାଚରେ ୩୧୧ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ ଏବଂ ଦଳ ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲରେ ଶେଷ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଥିଲା । ଯଦିଓ ତାଙ୍କର ଆଇପିଏଲ୍ କ୍ୟାରିୟର ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ, ସେ ୯୫ ଟି ମ୍ୟାଚରେ ୨.୩୩୩ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କର ହାରାହାରି ୩୫.୩୪ ରହିଛି । ତାଙ୍କ ବ୍ୟାଟ୍ ଗୋଟିଏ ଶତକ ଏବଂ ୧୧ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ଅର୍ଜନ କରିଛି ।

Steve smith ipl 2021
Google

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଗ୍ଲେନ୍ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କର ମୂଳ ମୂଲ୍ୟ ୨ କୋଟି ଟଙ୍କା ରଖିଛନ୍ତି । ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲ ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦ ରେ ଗୋଟିଏ ବି ଛକା ମାରି ପାରି ନଥିଲେ, ତାଙ୍କର ହାରାହାରି ମଧ୍ୟ ମାତ୍ର ୧୫.୪୨ ଥିଲା, ଯାହା ପରେ କିଙ୍ଗସ୍ ଏକାଦଶ ପଞ୍ଜାବ ତାଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରିଥିଲା । ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୧ ରେ କେଉଁ ଦଳ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲଙ୍କ ଉପରେ ପଇସା ଲଗାଇବ ତାହା ଦେଖିବାକୁ ଆକର୍ଷଣୀୟ ହେବ ।

ଭାରତର ୨ ଜଣ ଖେଳାଳି ସେମାନଙ୍କର ମୂଳ ମୂଲ୍ୟ ୨ କୋଟି ଟଙ୍କା ରଖିଛନ୍ତି । ଅଫ୍ ସ୍ପିନର ହରଭଜନ ସିଂ ଏବଂ କେଦାର ଯାଦବ ମୂଳ ମୂଲ୍ୟ ୨ କୋଟି ଟଙ୍କା ସହିତ ନିଲାମରେ ପ୍ରବେଶ କରିବେ । ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ଏହି ଦୁଇ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରିଛି । ଗତ ସିଜନ ଯାଦବ ଫ୍ଲପ୍ ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ହରଭଜନ ସିଂ ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦ ରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିନଥିଲେ ।

2 players of India have kept their base price Rs 2 crore. Off spinners Harbhajan Singh and Kedar Jadhav will enter the auction with a base price of Rs 2 crore. Chennai Super Kings has released both these players. Jadhav proved to be a bad flop last season and Harbhajan Singh did not participate in the IPL 2020. (PC-Kedar Jadhav instagram)
Google

ଇଂଲଣ୍ଡର ଖେଳାଳି ସେମାନଙ୍କ ମୂଳ ମୂଲ୍ୟ ୨ କୋଟି ଟଙ୍କା ରଖିଛନ୍ତି । ଏଥିମଧ୍ୟରେ ମୋଇନ୍ ଅଲି, ସାମ୍ ବିଲିଙ୍ଗସ୍, ଲିଆମ୍ ପ୍ଲଙ୍କେଟ୍, ଜେସନ୍ ରଏ, ମାର୍କ ଉଡ଼ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ । ମୋଇନ୍ ଅଲିଙ୍କୁ ଆରସିବି ଦ୍ୱାରା ରଖାଯାଇ ନଥିଲା । ସାମ୍ ବିଲିଙ୍ଗସ୍ ପୂର୍ବ ଆଇପିଏଲ୍ ଖେଳି ନଥିଲେ ଏବଂ ୨୦୧୯ ରେ ତାଙ୍କୁ ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବାର ସୁଯୋଗ ମିଳିଥିଲା ​​। ଆଇପିଏଲରେ ହାରାହାରି ୧୭.୫୭ ରେ ୨୨ ଟି ମ୍ୟାଚରେ ବିଲିଙ୍ଗସ୍ ୩୩୪ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି ।

ବାଂଲାଦେଶ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଶାକିବ ଅଲ ହାସନ ମଧ୍ୟ ନିଷେଧାଦେଶ ଶେଷ ହେବା ପରେ ଆଇପିଏଲକୁ ଫେରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି । ଶାକିବ ତାଙ୍କର ମୂଳ ମୂଲ୍ୟ ୨ କୋଟି ଟଙ୍କା ରଖିଛନ୍ତି । କୋଲକାତା ଏବଂ ସନରାଇଜର୍ସ ପାଇଁ ଖେଳିଥିବା ଶାକିବଙ୍କୁ ଅନେକ ଦଳ ରଖିପାରିବେ । ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ବାମହାତୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ କଲିନ୍ ଇନଗ୍ରାମ ମଧ୍ୟ ମୂଳ ମୂଲ୍ୟ ୨ କୋଟି ସହିତ ନିଲାମରେ ପ୍ରବେଶ କରିବେ ।

Shakib Al Hasan ipl 2021
Google

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *