IPL 2021: ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସ ଭାରତକୁ କରୋନା ପାଇଁ କଲେ ସାହାଯ୍ୟ, ଦାନ କଲେ ୩୭ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା । ଅନ୍ୟ କ୍ରିକେଟରମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ କଲେ ଅନୁରୋଧ ।

IPL 2021 Pat Cummins donates 37 lakh rupees in PM Cares fund for buy oxygen supplies

କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ (କେକେଆର୍) ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସ କରୋନା (କୋଭିଡ -19) ପାଇଁ ଭାରତକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଆଗକୁ ଆସିଛନ୍ତି । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ଦ୍ରୁତ ବୋଲର କମିନ୍ସ 50 ହଜାର ଡଲାର ଅର୍ଥାତ୍ ପ୍ରାୟ ୩୭ ଲକ୍ଷ ୩୬ ହଜାର ଟଙ୍କା PM କେୟାର ଫଣ୍ଡକୁ ଦେବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ।

IPL 2021 Pat Cummins donates 37 lakh rupees in PM Cares fund for buy oxygen supplies | Nitidina
Google

ଭାରତରେ ବଢୁଥିବା କରୋନା (କୋଭିଡ -19) ମାମଲାରେ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ପ୍ୟାଟ କମିନ୍ସ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଆଗେଇ ଆସିଛନ୍ତି । ପିଏମ କେୟାର ଫଣ୍ଡରେ ଅମ୍ଳଜାନ ଯୋଗାଣରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ସେ ୫୦ ହଜାର ଡଲାର ଅର୍ଥାତ୍ ପ୍ରାୟ ୩୭ ଲକ୍ଷ ୩୬ ହଜାର ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ଏଥି ସହିତ ସେ ଅନ୍ୟ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ସହାୟତା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି । ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୧ (IPL 2021) ରେ ସମସ୍ତେ କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ (କେକେଆର୍) ସହିତ ଖେଳୁଥିବା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର କମିନ୍ସଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରୁଛନ୍ତି ।

ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଲେଖିଛନ୍ତି, ‘ମୁଁ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଭାରତରେ ଖେଳୁଥିଲି । ଏଠାରେ ଥିବା ପ୍ରଶଂସକମାନେ ବହୁତ ସହଯୋଗୀ ଏବଂ ସ୍ୱାଗତଯୋଗ୍ୟ । କିନ୍ତୁ ଏହି ସମୟରେ ଅନେକ ଲୋକ ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ନ୍ତି । ଏହା ମୋତେ ମଧ୍ୟ ଆଘାତ ଦେଇଛି । ”ସେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି କୋଭିଡ -୧୯ ପରିବେଶରେ ଆଇପିଏଲ କରିବା ଠିକ୍ କି ନୁହେଁ ବହୁ ବିଚାର ବିମର୍ଶ ପରେ ମୁଁ ଭାରତ ସରକାରଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ଦେବାକୁ ଚାହେଁ ଯେ ଏହି ଲକଡାଉନ୍ ସମୟରେ ଅନେକ ଲୋକ ଆଇପିଏଲ୍ ରୁ କିଛି ସୁଖ ପାଇ ପାରିବେ ।

ଏହି ସମୟରେ ସମସ୍ତେ ଅସହାୟ ଅଟନ୍ତି

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ ଖେଳାଳି ଲେଖିଛନ୍ତି, ‘ଜଣେ ଖେଳାଳି ଭାବରେ ଆମେ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଲୋକଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗରେ ରହିଥାଉ । ଏହାକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖି ମୁଁ PM କେୟାର ଫଣ୍ଡକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କଲି । ତେଣୁ ଭାରତର ଡାକ୍ତରଖାନା ଗୁଡ଼ିକରେ ଅମ୍ଳଜାନ ଯୋଗାଣରେ ସଠିକ ସହାୟତା ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଇପାରିବ । ”ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ମୋର ସହକର୍ମୀ ଏବଂ ଯେଉଁମାନେ ବିଶ୍ୱରେ ଭାରତୀୟଙ୍କୁ ଜାଣନ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିପାରିବି । ମୁଁ ୫୦ ହଜାର ଡଲାରରୁ ଆରମ୍ଭ କରୁଛି । ଏହି ସମୟରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜକୁ ଅସହାୟ ମନେ କରନ୍ତି । ବୋଧହୁଏ ମୁଁ ବିଳମ୍ବ କରିଛି, କିନ୍ତୁ ଏହା ମାଧ୍ୟମରେ ଆମେ ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନରେ ଆଲୋକ ଆଣିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବୁ । ସେ ଶେଷରେ ଲେଖିଥିଲେ, ଯଦିଓ ମୋର ସାହାଯ୍ୟ ବଡ଼ ନୁହେଁ, କିନ୍ତୁ ଏହା କାହାର ଜୀବନ ବଦଳାଇପାରେ । ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ, କରୋନାଙ୍କ ଭୟ ମଧ୍ୟରେ ଅନେକ ବିଦେଶୀ ଖେଳାଳି ମଧ୍ୟଭାଗରେ ଲିଗ୍ ଛାଡି ନିଜ ଦେଶକୁ ଫେରିଛନ୍ତି ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *