IPL 2021: ଜୋସ୍ ବଟଲରଙ୍କ ଆଗରେ ହାର ମାନିଲା ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ. ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସର ତୃତୀୟ ବିଜୟ । SRH ବୋଲରଙ୍କୁ ନିସ୍ତୁକ ମାରିଲେ

IPL 2021 Rajasthan Royal beat Sunrisers Hyderabad Jose Butler hit stormy century

ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୧ ରେ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିଛି । ଦଳ ସପ୍ତମ ମ୍ୟାଚରେ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ (SRH) କୁ ୫୫ ରନରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି । ୭ ଟି ମ୍ୟାଚରେ ହାଇଦ୍ରାବାଦର ଏହା ହେଉଛି ଷଷ୍ଠ ପରାଜୟ ।

IPL 2021, RR vs SRH: Jos Buttler played century for Rajasthan Royals
Google

ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ (RR) ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୧ (IPL 2021) ରେ ତୃତୀୟ ବିଜୟ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିଛି । ଦଳ ସପ୍ତମ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ (SRH) କୁ ୫୫ ରନରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି । ରାଜସ୍ଥାନ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ୩ ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ୨୨୦ ସ୍କୋର କରିଥିଲା । ଜୋସ୍ ବଟଲର ଚମତ୍କାର ଏବଂ ମାରାତ୍ମକ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ । ଏହାର ଜବାବରେ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଦଳ ୮ ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ୧୬୫ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ । ୭ ଟି ମ୍ୟାଚରେ ହାଇଦ୍ରାବାଦର ଏହା ହେଉଛି ଷଷ୍ଠ ପରାଜୟ । ରାଜସ୍ଥାନ ୨ ପଏଣ୍ଟ ସହ ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲରେ ପଞ୍ଚମ ସ୍ଥାନକୁ ଉର୍ନତି କରିଛି । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ହାଇଦ୍ରାବାଦର ଦଳ ସର୍ବନିମ୍ନ ଅଷ୍ଟମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି ।

ଟାର୍ଗେଟକୁ ପିଛାକରି ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ, ମନୀଷ ପାଣ୍ଡେ (୩୧) ଏବଂ ଜନି ବେୟାରଷ୍ଟୋ (୩୦) ପ୍ରଥମ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ୫୭ ରନ୍ ଯୋଡିଥିଲେ । ତେବେ ଏହା ପରେ ଦଳ ଭୁଶୁଡି ପଡିଥିଲା । ଡେଭିଡ ୱାର୍ନରଙ୍କ ବଦଳରେ ନୂଆ ଅଧିନାୟକ ହୋଇଥିବା କେନ ୱିଲିୟମସନ ୨୦ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ । ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଡେଭିଡ ୱାର୍ନରଙ୍କୁ ଖେଳା ଯାଇନଥିଲା । ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସରୁ କ୍ରିସ୍ ମୋରିସ୍ ଏବଂ ମୁସ୍ତାଫିଜୁର ରହମାନ ପ୍ରତ୍ୟେକ ତିନିଟି ଲେଖାଏଁ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ ।

IPL 2021 RR vs SRH: Rajasthan Royals beat Sunrisers Hyderabad by 55 runs
Google
ବଟଲର୍ ଏବଂ ସାମସନ୍ ୧୫୦ ରନର ପାଟନରସିପ:

ଏହାପୂର୍ବରୁ, ଜୋସ୍ ବଟଲରଙ୍କ (୧୨୪) ଟି -୨୦ କ୍ୟାରିୟରର ପ୍ରଥମ ଶତକୀୟ ଇନିଂସ୍ ଏବଂ ଦ୍ୱିତୀୟ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ଅଧିନାୟକ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ୍ (୪୮) ଙ୍କ ସହ ୧୫୦ ରନ୍ ଭାଗିଦାରୀ ହେତୁ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ତିନି ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ୨୨୦ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲା । ବଟଲର ୬୪ ବଲରେ ୧୧ ଚୌକା ଓ ୮ ଛକା ମାରି ବର୍ତ୍ତମାନର ଆଇପିଏଲରେ ନିଜର ସବୁଠୁ ବଡ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ । ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ଡେଭିଡ ୱାର୍ନର ନୂତନ ଅଧିନାୟକ କେନ ୱିଲିୟମସନଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଦଳରେ ଗତ ୧୧ ରେ ସ୍ଥାନ ପାଇନାହାଁନ୍ତି । ଅଧିନାୟକତ୍ୱର ପରିବର୍ତ୍ତନ ସହିତ ଦଳର ରଣନୀତିରେ ମଧ୍ୟ ଏକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଦେଖାଗଲା ଯେତେବେଳେ ପାୱାର ପ୍ଲେରେ ତୃତୀୟ ଓଭରରେ ରସିଦ ଖାନ ବୋଲିଂ ଆକ୍ରମଣରେ ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ ଏବଂ ସେ ଯଶସ୍ୱୀ ଜୟସୱାଲ (୧୨) କୁ lbw କରିଥିଲେ ।

ସଞ୍ଜୁ ୩୯ ବଲରୁ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ପୂରଣ କରିଥିଲେ:

ରାଜସ୍ଥାନ ଅଧିନାୟକ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ୍ ଖାଲିଲ ଅହମ୍ମଦଙ୍କୁ ଛକା ସହ ଖାତା ଖୋଲିଥିଲେ । ସମାନ ଓଭରର ଚତୁର୍ଥ ବଲରେ ବଟଲର ମଧ୍ୟ ଛକା ମାରିଥିଲେ । ପରବର୍ତ୍ତୀ ଓଭରରେ ରସିଦଙ୍କ ବଳରେ ବିଜୟ ଶଙ୍କର ବଟଲର କଷ୍ଟଦାୟକ କ୍ୟାଚ୍ ଛାଡି ଦେଇଥିଲେ । ବୋଲିଂ ପାଇଁ ଆସିଥିବା ଭୁବନେଶ୍ୱରଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ ସେ ଷଷ୍ଠ ଓଭରରେ ଦୁଇଟି ଚୌକା ମାରିଥିଲେ ଯାହା ପାୱାର ପ୍ଲେରେ ରାଜସ୍ଥାନର ୪୨ ସ୍କୋର କରିଥିଲା । ୩୯ ବଲରେ ବଟଲର୍ ନିଜର ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ପୂରଣ କରିଥିଲେ । ରସିଦ ଖାନ ହାଇଦ୍ରାବାଦର ସବୁଠାରୁ ସଫଳ ବୋଲର ଥିଲେ । ସେ ଚାରି ଓଭରରେ ୨୪ ରନ୍ ଦେଇ ଗୋଟିଏ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ । ଶଙ୍କର ଏବଂ ସନ୍ଦୀପ ଗୋଟିଏ ଲେଖାଏଁ ସଫଳତା ପାଇଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଉଭୟ ମହଙ୍ଗା ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଥିଲେ ।

IPL 2021: Sanju Samson
Google

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *