IPL 2021: ବଡ ଖବର – ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୧ ଅଧାରୁ ବନ୍ଦ, ଅନେକ ଖେଳାଳି ହେଲେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ । ବିସିସିଆଇ ନେଲା ଏହି ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି ।

IPL 2021 Suspended for IPL this season BCCI decided after several players got corona infected

କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ, ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗସ୍ ଏବଂ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦର କ୍ୟାମ୍ପରେ କରୋନା ବିସ୍ଫୋରଣ ପରେ ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୧ (IPL 2021) କୁ ସ୍ଥଗିତ ରଖାଯାଇଛି । ବିସିସିଆଇର ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ରାଜୀବ ଶୁକ୍ଲା ଏହା ନିଶ୍ଚିତ କରିଛନ୍ତି ।

IPL 2021 has been postponed due to corona
Google

ନିଲମ୍ବିତ ଆଇପିଏଲ୍ 2021 ରେ, ଖେଳାଳିମାନେ କରୋନାଭାଇରସ୍ ଦ୍ଵାରା ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିବା ପରେ ଏହି ସିଜିନକୁ ସ୍ଥଗିତ ରଖାଯାଇଛି । ବିସିସିଆଇର ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାଜୀବ ଶୁକ୍ଲା ନ୍ୟୁଜ୍ ଏଜେନ୍ସି ANI କୁ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଆଇପିଏଲ ଏବଂ ବିସିସିଆଇର ପରିଚାଳନା ପରିଷଦର ଏକ ଜରୁରୀ ବୈଠକ ହୋଇଥିଲା । ଏହି ବୈଠକ ପରେ ତୁରନ୍ତ ଆଇପିଏଲ୍ ସ୍ଥଗିତ ରଖିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି । ଲିଗ୍ ସ୍ଥଗିତ ରଖିବା ପରେ ବିସିସିଆଇର ବିବୃତ୍ତି ଆସିଛି ଯେ ଏହା ଲିଗ୍ ସହିତ ଜଡିତ ଖେଳାଳି, ସପୋର୍ଟ ଷ୍ଟାଫ୍ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସୁରକ୍ଷାକୁ କମ୍ପରମାଇଜ କରିବାକୁ ଚାହୁଁନାହୁଁ ।

ଦୁଇ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଳି ବରୁଣ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ, ସନ୍ଦୀପ ୱାରିଅର୍, ରିଦ୍ଧିମାନ ସାହା, ଅମିତ ମିଶ୍ର ଏବଂ ବୋଲିଂ କୋଚ୍ ବାଲାଜୀଙ୍କ ସମେତ ୮ ଖେଳାଳି ଏବଂ କୋଚିଂ ଷ୍ଟାଫ୍ଙ୍କ ଦୁଇଜଣ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ ଆସିବା ପରେ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି । ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ବାତିଲ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ ବୋଲି ବିସିସିଆଇ କହିଛି । ବୋର୍ଡ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷିତ ରଖିବା ଏବଂ ଲିଗରେ ଯୋଗ ଦେଉଥିବା କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷିତ ଭାବରେ ନିଜ ଘରେ ସୁରକ୍ଷିତ ରଖିବା ପାଇଁ ବୋର୍ଡ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବ ।

ଏହି ସହରଗୁଡ଼ିକରେ ମ୍ୟାଚ୍ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବରଥିଲା

ଏହି ସମସ୍ତ ମ୍ୟାଚ୍ ଅହମ୍ମଦାବାଦ, ଦିଲ୍ଲୀ, ବାଙ୍ଗାଲୋର ଏବଂ କୋଲକାତାରେ ୪ ଟି ସହରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ । ତେବେ ଚାରିଟି ସହରରେ କରୋନାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଖରାପ ଅଟେ । ଏଠାରେ, ଗତ କିଛି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ, ୧୦,୦୦୦ ରୁ ଅଧିକ ନୂତନ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ଗୋଟିଏ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଦେଶର ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ୨୦ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ନୂତନ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଥିଲା । ଦିଲ୍ଲୀରେ ଚାରୋଟି ମ୍ୟାଚ୍ ବାକି ଥିଲା । ଏଥି ସହିତ ଅହମ୍ମଦାବାଦରେ ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ଏବଂ ଫାଇନାଲ୍ ସହିତ ଆଉ ୭ ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ହେବାରଥିଲା । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ବାଙ୍ଗାଲୋରରେ ୧୦ ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ମଧ୍ୟ ହେବାକୁ ଥିଲା । ଏଠାରେ ଥିବା ଏମ ଚିନ୍ନାସ୍ୱାମୀ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ମ୍ୟାଚ ଖେଳାଯାଇ ନାହିଁ । ଏଥି ସହିତ କୋଲକାତାର ଇଡେନ୍ ଗାର୍ଡେନ୍ସରେ ସିଜିନର କୌଣସି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳାଯାଇ ନଥିଲା ।

ବିସିସିଆଇ “ପ୍ଲାନ ବି” ଉପରେ କଲା କାମ:

ଖେଳାଳି ଏବଂ ସପୋର୍ଟ ଷ୍ଟାଫ୍ ଆଇପିଏଲରେ ସଂକ୍ରମିତ ହେବା ପରେ ବିସିସିଆଇ “ପ୍ଲାନ୍ ବି” ଉପରେ କାମ ଆରମ୍ଭ କଲା । ଲିଗ୍‌ର ଅବଶିଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍‌କୁ ମୁମ୍ବାଇକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚାଲିଥିଲା । ଏଥିପାଇଁ ସମସ୍ତ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଥିଲା । ମୁମ୍ବାଇ, ୱାନକେଡେ, ବ୍ରାବୋର୍ନ୍ ଏବଂ ଡି ପାଟିଲ ଷ୍ଟାଡିୟମର ତିନୋଟି ଗ୍ରାଉଣ୍ଡ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଅବଶିଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଆୟୋଜନ କରିବାକୁ କାର୍ଯ୍ୟ ଚାଲିଥିଲା । ୱାନକେଡେରେ ସିଜିନର ୧୦ ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳାଯାଇଥିଲା । ଅବଶିଷ୍ଟ ଦୁଇଟି ଷ୍ଟାଡିୟମ୍ ମଧ୍ୟ ମ୍ୟାଚ୍ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଥିଲେ । ଏହି ସପ୍ତାହ ଶେଷରୁ ଆଇପିଏଲ୍ ମୁମ୍ବାଇକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିବାର ପ୍ରୟାସ ଥିଲା । ଯଦି ତାହା ହୋଇଥାନ୍ତା, ଅହମ୍ମଦାବାଦରେ ଫାଇନାଲ୍ ଏବଂ ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ମଧ୍ୟ ଖେଳାଯାଇଥାନ୍ତା । କିନ୍ତୁ ଏହାପୂର୍ବରୁ ଆଇପିଏଲ୍ ସ୍ଥଗିତ ରଖିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଗଲା ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *