ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୧: ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ବାହାର କରିପାରନ୍ତି ଚେନ୍ନାଇ, ମୁମ୍ବାଇ ଓ ବାଙ୍ଗାଲୋର ଟିମ, ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ ସବୁ ଖେଳାଳୀ ବାହାର ହୋଇପାରନ୍ତି!

IPL 2021 Which players will be released by Mumbai Indians Royal Challengers Bangalore and Chennai Super Kings, IPL 2021, Cricket, MS Dhoni, Virat Kohli, Rohit Sharma, Cricket, Nitidina

ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୦ରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ପୁଣି ଚମ୍ପିଆନ୍ସ ହୋଇଥିଲା । ସେ ୫ମ ଥର ପାଇଁ ନିଜ ନାମରେ ଟାଇଟଲ କରିଛି । ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ସକୁ ଫାଇନାଲରେ ହରାଇ କରିଛି ରେକର୍ଡ । ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଦଳ ବ୍ୟାଟିଂ, ବୋଲିଂ ଓ ଫିଲଡିଙ୍ଗ ମାଧମରେ ପ୍ରମାଣିତ କରିଦେଲେଯେ ଆଇପିଏଲରେ ସବୁଠୁ ବେଷ୍ଟ ଦଳ କିଏ ।

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗସ ଓ ଆରସିବି ପାଇଁ ଥିଲା ଖରାପ ସମୟ । ବିରାଟଙ୍କ ଦଳ ପ୍ଲେଅଫରେ ପହଞ୍ଚିଲା କିନ୍ତୁ ଆଇପିଏଲ ଟାଇଟଲ ଜିତିପାରିଲା ନାହିଁ । ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ଚେନ୍ନାଇ ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲରେ ୭ମ ସ୍ଥାନରେ ଶେଷ କରିଥିଲା ଓ ପ୍ଲେଅଫରେ ପହଞ୍ଚିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲା ।

IPL 2021: Which players will be released by Mumbai Indians, Royal Challengers Bangalore and Chennai Super Kings
Google
ନିଲାମର ପ୍ରସ୍ତୁତି:

ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୧ ରେ ପ୍ରଥମେ ବଡ ଧରଣର ଖେଳାଳିମାନଙ୍କୁ ନିଲାମି କରାଯିବ । ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟର ୧୪ତମ ସିଜିନ ଆଗାମୀ ବର୍ଷ ଏପ୍ରିଲ-ମେ ରେ ଆୟୋଜିତ କରାଯିବ । ବିସିସିଆଇକୁ ଡିସେମ୍ବର ମାସ ସୁଦ୍ଧା ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବାର ଅଛିକି ଫାଇନାଲ ମେଗା ଅକ୍ସନ ହେବ ନା ୨୦୨୨ ପର୍ଯ୍ଯନ୍ତ ସେହିଭଳି ଭାବରେ ଖେଳାଳିମାନେ ଧାର୍ଯ୍ୟ ଦଳରେ ରହିବେ ।

ନୂଆ ଟିମର ପ୍ରବେଶ ହୋଇପାରେ:

ସୂତ୍ରରୁ ଖବର ଏହା ମଧ୍ୟ ଅଛିକି ଆଗାମୀ ବର୍ଷ ଆଇପିଏଲରେ ୯ମ ଦଳ ସାମିଲ କରାଯିବ । ଯଦି ଏହିପରି ଭାବରେ ସ୍ଥିତି ରୁହେ ତେବେ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ନିଲାମି ଲିଷ୍ଟରେ ରଖାଯିବ ଓ ନୂଆ ଦଳରେ ସାମିଲ କରାଯାଇପାରେ । ଅନ୍ୟ ପକ୍ଷରେ ଫ୍ରାନଚାଇଜକୁ ଦଳ କମ୍ବିନେସନକୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାର ସୁଯୋଗ ମିଳିବ । ହେଲେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜଣା ପଡିନି କେଉଁ ଦଳ ନୂଆ ଦଳ ଭାବରେ ଆସିବ ।

IPL 2021: Which players will be released by Mumbai Indians, Royal Challengers Bangalore and Chennai Super Kings?
Google

ବିଫଳ ଖେଳାଳିଙ୍କର କଣ ହେବ?

୨୦୨୧ ରେ ଚେନ୍ନାଇ, ବାଙ୍ଗଲୋର ଓ ମୁମ୍ବାଇ ଫ୍ରାନଚାଇଜ କିଛି ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ରିଲିଜ କରିପାରନ୍ତି । ଯେଉଁମାନଙ୍କର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଗତକିଛି ସମୟରେ ଠିକଠାକ ନାହିଁ । ଆସନ୍ତୁ ନଜର ପକାଇବା ସେହି ଖେଳାଳିଙ୍କ ଉପରେ ଯେଉଁ ମାନଙ୍କର ନାମ ଦଳରୁ କଟିପାରେ ।

ଆରସିବି:

ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୦ ରେ ଆରସିବିର ଆରମ୍ଭ ବହୁତ ଭଲ ଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଶେଷରେ ଦଳ ଖାସ ଖେଳି ନଥିଲା । ପୁଣିଥରେ ଦଳରେ ବୋଲରଙ୍କ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଗଲା । ଦଳରେ ଡେଲ ଷ୍ଟେନ, ମୋଇନ ଅଲ୍ଲୀ ଓ ଉମେଶ ଯାଦବଙ୍କୁ ୨୦୨୧ ପାଇଁ ରିଲିଜ କରିପାରେ କାରଣ ଏହି ସମସ୍ତଙ୍କର ଇକୋନୋମି ରେଟ ବହୁତ ଖରାପ ଅଟେ ।

ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ:

ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ୫ଥର ଆଇପିଏଲର ଟାଇଟଲ ଜିତିଛି ଓ ବର୍ତ୍ତମାନର ଚମ୍ପିୟାନ ମଧ୍ୟ ରହିଛି । ଏମିତିରେ କଣ ଦଳକୁ ନିଜର କମ୍ବିନେସନକୁ ନେଇ ଅଦଳବଦଳ କରିବା ଉଚିତ କି? ଆଶା ଅଛିକି ଫ୍ରାନଚାଇଜ ନିଜର ଅଧିକାଂଶ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ରିଟେନ କରିବ । ଶେର୍ଫେନ୍ ରାଉଟରଫୋର୍ଡ ଏବଂ ମିଚେଲ ମ୍ୟାକଲେନାଗାନ୍ ଙ୍କୁ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ରିଲିଜ କରାଯାଇପାରେ । କାରଣ ସେମାନେ ୨୦୨୦ ରେ ଗୋଟିଏ ହେଲେବି ମ୍ୟାଚ ଖେଳିନାହାନ୍ତି ।

IPL 2021: Which players will be released by Mumbai Indians, Royal Challengers Bangalore and Chennai Super Kings?
Google
ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗସ:

ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୦ରେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗସ ବହୁତ ଖରାପ ଖେଳ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲା । ଦଳ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ୭ତମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଥିଲା । ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗସ ୨୦୨୧ ପାଇଁ ଦଳରୁ କିଛି ଖେଳାଳିଙ୍କ ବାହାର କରିପାରେ । କେଦାର ଯାଦବ ଗତକିଛି ସମୟରୁ ବହୁତ ଖରାପ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଦେଉଛନ୍ତି ଓ ସେ ବୋଲିଂରେ ମଧ୍ୟ ବିଫଳ ହେଉଛନ୍ତି । ଏମିତିରେ ଦେଖିବାକୁ ଗଲେ ସେ ଆଗାମୀ ବର୍ଷ ଅନ୍ୟ କୌଣସି ଦଳରେ ନିଶ୍ଚୟ ନଜର ଆସିବେ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ବ୍ରାଭୋ ଆଘାତ ଯୋଗୁଁ ବୋଧହୁଏ ଆଗାମୀ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟ ଦଳରୁ ବାହାରେ ରହିପାରନ୍ତି । ଖବର ମୁତାବିକ ହରଭଜନ ସିଂ ଓ ସୁରେଶ ରାଇନା ହୁଏତ ଆଉ ହଳଦିଆ ଜର୍ସି ପିନ୍ଧିପାରିବେ ନାହିଁ, କାରଣ ଫ୍ରାନଚାଇଜ ତାଙ୍କର କଣ୍ଟ୍ରାକ୍ଟ ସାଇନ କରିବା ପାଇଁ କୌଣସି ବିଚାର କରୁନାହିଁ ବୋଲି ଜଣା ପଡିଛି ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published.