ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୦: ଏମଏସ ଧୋନି କହିଛନ୍ତି ଆଗାମୀ ବର୍ଷ ଟିମରେ କଣ କଣ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବେ ।

ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗସର ଅଧିନାୟକ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନି ପ୍ରଥମ ଥର ଆଇପିଏଲରେ ପ୍ଲେଅଫକୁ ଯିବାକୁ ଅସଫଳ ହେବା ପରେ ରବିବାରକୁ କହିଛନ୍ତି କି ଟିମରେ ମୁଖ୍ୟ ଖେଳାଳୀ ମାନଙ୍କୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ହେବ । ଚେନ୍ନାଇ ଲିଗର ଶେଷ ମ୍ୟାଚରେ କିଙ୍ଗସ ଇଲେଭେନ ପଞ୍ଜାବକୁ ୯ ଟି ୱିକେଟରେ ହରାଇ ନିଜ ଏଗାର ବର୍ଷ ଖେଳର ସବୁଠୁ ଖରାପ ଅଭିଯାନର ଶେଷ ମ୍ୟାଚ ବିଜୟର ସହ ଶେଷ କରିଛି। ଟିମର ଏକ ମାତ୍ର ସକାରାତ୍ମକ ପକ୍ଷ ଯୁବକ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଋତୁରାଜ ଗାୟକବାଡ଼ ଲଗାତର ତିନୋଟି ମ୍ୟାଚରେ ତିନୋଟି ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ତିନିଥର ଚମ୍ପିୟାନ ଟିମର ଅଧିନାୟକ ଏମ ଏସ ଧୋନୀ କହିଛନ୍ତି ଆମକୁ ଆମ ମୁଖ୍ୟ ଖେଳାଳୀର ପରିବର୍ତ୍ତନ କରି ଆଗାମୀ ୧୦ ବର୍ଷ ପାଇଁ ଯୋଜନା କରିବାକୁ ହେବ। ଆଇପିଏଲର ଆରମ୍ଭ ୨୦୦୮ ରେ ଆମେ ଏପରି ଟିମ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଥିଲୁ ଯାହା ୧୦ ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭଲ ଖେଳ ଦେଖାଇଲେ। ଏବେ ସମୟ ଆଗାମୀ ପିଢ଼ି କୁ ଜିମେଦାରୀ ଦେବାର ଅଛି।

Google

ଚେନ୍ନାଇର ୩୯ ବର୍ଷୀୟ ଅଧିନାୟକ କହିଛନ୍ତି କି ମୁଁ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କୁ କହିବି କି ଆମେ ମଝବୁତ ସହ ଫେରିବା।ଆମେ ଏଥି ପାଇଁ ଜଣାଯାଉ। ଧୋନୀ ଅନେକ ଖେଳାଳୀଙ୍କୁ ନିଜ ଜର୍ସି ଦେଇଛନ୍ତି ଯାହା ପରେ ଏହା କୁହାଯାଇଛି କି ସେ ସନ୍ୟାସ ଘୋଷଣା କରିପାରନ୍ତି। ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ ଶନିବାରକୁ ଯେବେ ତାର ଏହି ବର୍ଷର ଶେଷ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିବାକୁ ଉଲ୍ହେଇଲା ତ ଭାରତର ବିଶ୍ୱ ବିଜେତା ଅଧିନାୟକ ଏହା କହିଥିଲେ କି ଏହା ତାଙ୍କର ଏହି ଟିମ ପାଇଁ ଶେଷ ମ୍ୟାଚ ନୁହେଁ। ନ୍ୟୁଜଲ୍ୟାଣ୍ଡର ପୂର୍ଵ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଡେନି ମୋରିସନ ତାଙ୍କୁ ପଞ୍ଜାବ ସହ ମ୍ୟାଚରେ ପଚାରିଥିଲେ କି କଣ ଏହା ତାଙ୍କର ଚେନ୍ନାଇ ସହ ଶେଷ ମ୍ୟାଚ କି? ସେ କହିଥିଲେ ନୁହେଁ।

Google

ଧୋନୀ କହିଛନ୍ତି ମୁଁ ଜର୍ସି ଦେଇଥିବାରୁ ଏପରି ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଲାଗିଥିଲା କି ମୁଁ ସନ୍ୟାସ ନେଇଯିବି। ଏହି ଲିଗରେ ୮ ଟି ମ୍ୟାଚ ହାରିବା ପରେ ଧୋନି କହିଛନ୍ତି ଏହି ଲିଗ ଆମ ପାଇଁ ବହୁତ କଷ୍ଟକର ରହିଲା। ଆମେ ଅନେକ ଭୁଲ କରିଛୁ।ଶେଷ ଚାରି ମ୍ୟାଚ ଦେଖାଇଛି କି ଆମକୁ କିପରି ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବାର ଚାହୁଁଛୁ। ସେ କହିଛନ୍ତି ୭-୮ ମ୍ୟାଚ ଖରାପ ପରେ ଆମେ ଯେଉଁଭଳି ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିଛୁ ସେଥିପାଇଁ ମତେ ଖେଳାଳୀ ମାନଙ୍କ ଉପରେ ଗର୍ବ ଅନୁଭଵ ହେଉଛି। ଏହା ବହୁତ କଷ୍ଟ।ସେ କହିଛନ୍ତି କି ଏହା ବହୁତ କିଛି ଏହା ଉପରେ ନିର୍ଭର କରିବ କି ବିସିସିଆଇ ଖେଳାଳୀ ମାନଙ୍କ ନିଲାମୀ କରିବ କି ନାହିଁ। ଆମ ପାଇଁ ଏହା ବହୁତ କଷ୍ଟ ସମୟ ରହିଲା।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *