ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୧: ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ କ୍ରିକେଟରଙ୍କୁ ବଡ ଝଟକା, ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଯିବାକୁ ପଡିପାରେ ଜେଲ । ଜାଣନ୍ତୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ

IPL2021 Australian cricketers are in trouble may have to go to jail on returning home know details

ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ (ଆଇପିଏଲ୍) -୧୪ ରେ ଖେଳୁଥିବା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ କ୍ରିକେଟରମାନେ ଘରକୁ ଫେରିବାବେଳେ ଅନେକ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଜୋରିମାନା କରାଯାଇପାରେ । କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ କ୍ରିକେଟରଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଜେଲରେ ରଖାଯାଇପାରିବ ବୋଲି ରିପୋର୍ଟରେ କୁହାଯାଇଛି ।

IPL2021 Australian cricketers are in trouble may have to go to jail on returning home know details
Google

ସିଡନୀ ମର୍ନିଂ ହେରାଲ୍ଡ ରିପୋର୍ଟରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଭାରତରୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ପ୍ରବେଶ କରୁଥିବାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆଇନଗତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ସରକାର ବିଚାର କରୁଛନ୍ତି । ଷ୍ଟିଭ୍ ସ୍ମିଥ୍ (ଦିଲ୍ଲୀ ଡେୟାରଡେଭିଲ୍ସ), ଗ୍ଲେନ୍ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲ (ଆରସିବି), ଡେଭିଡ ୱାର୍ଣ୍ଣର (ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ) ଏବଂ ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସ (କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ) ଭଳି ବଡ଼ ନାମ ସମେତ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ୧୪ କ୍ରିକେଟର ଆଇପିଏଲରେ ଖେଳୁଛନ୍ତି ।

ଏହା ବ୍ୟତୀତ ରିକି ପଣ୍ଟିଂ (ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀ) ଏବଂ ସାଇମନ୍ କାଟିଚ୍ (ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର) ପରି ଉଚ୍ଚ ପ୍ରୋଫାଇଲ୍ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟମାନେ ମଧ୍ୟ ଆଇପିଏଲ୍ ର ଅଂଶ ଅଟନ୍ତି । ପୂର୍ବତନ ଷ୍ଟାଲୱାର୍ଟ ଯେପରିକି ମାଥ୍ୟୁ ହେଡେନ, ବ୍ରେଟ ଲି ଏବଂ ଲିସା ଷ୍ଟାଲେକର ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ମନ୍ତବ୍ୟ ଦଳର ଏକ ଅଂଶ ।

ସିଡନୀ ମର୍ନିଂ ହେରାଲ୍ଡ ରିପୋର୍ଟରେ କୁହାଯାଇଛି, ‘9 ନ୍ୟୁଜ୍ ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ରିପୋର୍ଟ କରିଛି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନର ପରିସ୍ଥିତିରେ ସରକାର ଭାରତରୁ ଆସିଥିବା ଦେଶବାସୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଅପରାଧ ବୋଲି ବିବେଚନା କରିପାରନ୍ତି ଏବଂ ସର୍ବାଧିକ ୬୬,୦୦୦ ଡଲାର୍ କିମ୍ବା ପାଞ୍ଚ ବର୍ଷ ଜେଲ ଦଣ୍ଡ ଭୋଗିବାକୁ ପଡିବ । ‘

IPL2021 Australian cricketers are in trouble may have to go to jail on returning home know details
Google

ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ନାଗରିକମାନଙ୍କୁ ଭାରତ ନଯିବା ପାଇଁ ଏକ ଅଂଶ, କାରଣ ଏହି ସମୟରେ ଭାରତ କରୋନାର ଏକ କେନ୍ଦ୍ରବିନ୍ଦୁ ହୋଇ ରହିଛି । ଗତ କିଛି ଦିନ ଧରି ପ୍ରତିଦିନ ୩.୫୦ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ନୂଆ ମାମଲା ଆସୁଛି । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଗ୍ରେଗ ହଣ୍ଟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ନୂତନ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଆସନ୍ତା ୩ ତାରିଖରୁ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେବ । ଏହି ପ୍ରତିବନ୍ଧକକୁ ଉଲ୍ଲଂଘନ କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ୫ ବର୍ଷ ଜେଲ ଓ ଭାରି ଜୋରିମାନା ଦେବାକୁ ପଡିବ ।

ଆଇପିଏଲରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରୁଥିବା ଖେଳାଳି ଏବଂ କୋଚିଂ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସମେତ ଭାରତରେ ୯,୦୦୦ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ ଅଛନ୍ତି । ଜଣେଇଦେବୁ ଯେ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ସରକାର ପୂର୍ବରୁ ଭାରତରୁ ଆସୁଥିବା ସମସ୍ତ ବିମାନକୁ ମେ ୧୫ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ଥଗିତ ରଖିଛନ୍ତି ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *