ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୧ର ତାରିଖ ପାଖାପାଖି ସ୍ଥିର, ଏହି ଦିନ ଖେଳା ଯିବ ଉଦ୍ଘାଟନୀ ମ୍ୟାଚ।

ଆଇପିଏଲର ୧୪ତମ ସଂସ୍କରଣର ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ ହୋଇସାରିଛି। ଖେଳାଳିମାନଙ୍କର ରିଟେନସନ ଓ ରିଲିଜ ପରେ ଏବେ ମିନି ନିଲାମୀର ତାରିଖ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥିର ହୋଇଯାଇଛି। ଟି୨୦ ଲିଗର ନୂଆ ଭାଗ ପାଇଁ ୧୮ ଫେବୃଆରୀକୁ ଚେନ୍ନାଇରେ ମିନି ନିଲାମୀ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ସେପଟେ ବିସିସିଆଇ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୧ର ଆୟୋଜନ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଜଲ୍ଦି ହିଁ ତାରିଖ ଘୋଷଣା କରିପାରେ। ଏବେ ଏପରି ଆଶା ଅଛି କି ଏଥରର ଆୟୋଜନ ୧୧ ଏପ୍ରିଲରୁ ହୋଇପାରେ।

Google

କୋରନା ସମୟରେ ବିସିସିଆଇ ନିଜ ପ୍ରଥମ ଘରୋଇ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ସୟଦ ମୁସ୍ତାକ ଅଲ୍ଲୀ ଟି୨୦ ଟ୍ରଫିର ଆୟୋଜନ ସଫଳତାର ସହ କରିଛି । ଏହି ଲିଗ ପରେ ଏବେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ବୋର୍ଡ ବିଜୟ ହଜାରେ ଏକ ଦିବସିୟ କ୍ରିକେଟ ଇଭେଣ୍ଟର ଅନୁମୋଦନ କରିପାରେ।

ଘରୋଇ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟର ସମାପ୍ତି ହେବା ଓ ଭାରତ-ଇଂଲଣ୍ଡ ସିରିଜର ସମାପ୍ତି ପରେ ଆଇପିଏଲର ଆରମ୍ଭ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ବିସିସିଆଇ ଆଇପିଏଲ ଗଭରନିଙ୍ଗ କାଉନସିଲ ଏହି ବର୍ଷର ଟି୨୦ ଲିଗ ପାଇଁ ତାରିଖ ପାଖାପାଖି ଧାର୍ଯ୍ୟ କରି ନେଇଛି।

Google

ଏକ ଇଂରାଜୀ ଖବରକାଗଜ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତାରେ ବିସିସିଆଇର ଅଧିକାରୀ କହିଲେ,’ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୧ର ତାରିଖକୁ ନେଇ ଗଭରନିଙ୍ଗ କାଉନସିଲ ଦ୍ୱାରା ଶେଷ ନିର୍ଣ୍ଣୟ ନିଆଯିବ କିନ୍ତୁ ୧୧ ଏପ୍ରିଲରୁ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୧ ଆରମ୍ଭ କରିବାର ଅସ୍ଥାୟୀ ତାରିଖ ଅଟେ। ମାର୍ଚ୍ଚରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିରୁଦ୍ଧ ଶୃଙ୍ଖଳା ସମାପ୍ତ ହୋଇଯିବ ଓ ଖେଳାଳିମାନଙ୍କୁ ଏହା ମଧ୍ୟରେ ଆଇପିଏଲର ୧୪ ତମ ସଂସ୍କରଣ ପାଇଁ ଏକ ଭଲ ଆରାମର ସମୟ ମଧ୍ୟ ମିଳିଯିବ।’

Google

ଆଇପିଏଲର ୧୪ତମ ସଂସ୍କରଣର ଫାଇନାଲ ଜୁନର ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରେ ହୋଇପାରେ। ୨ ମାସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲୁଥିବା ଭାରତ-ଇଂଲଣ୍ଡ ସିରିଜ ୨୮ ମାର୍ଚ୍ଚକୁ ପୁନେରେ ଶେଷ ଦିନିକିଆ ସହ ସମାପ୍ତ ହୋଇଯିବ। ଅନ୍ୟ କେତେକ ଅନ୍ତଃରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଶୃଙ୍ଖଳା ମଧ୍ୟ ସେ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଶେଷ ହୋଇଯିବ। ଏମିତିରେ ୨ ସପ୍ତାହର ସମୟରେ ଖେଳାଳି ଯାତ୍ରା କରିବା ସହ ହିଁ ନିଜ କ୍ୱାରେଣ୍ଟିନ ସମୟ ମଧ୍ୟ ପୂରା କରିନେବେ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.