IPL ୨୦୨୧: ଦିଲ୍ଲୀ ଏବଂ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ପାଇଁ ଆସୁଛି ବଡ଼ ବିପଦ। ଏହି ୨ ଷ୍ଟାର ଖେଳାଳି ଛାଡ଼ିପାରନ୍ତି ଭାରତ-ରିପୋର୍ଟ !

ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦର କ୍ୟାପଟେନ ଡେଭିଡ ୱାର୍ନର ଓ ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲସର ଖେଳାଳି ଷ୍ଟିଭ ସ୍ମିଥ ସହିତ କେତେକ ଶୀର୍ଷ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ଖେଳାଳି ଜଲଦି ହିଁ ଭାରତରୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଫେରିଯାଇପାରନ୍ତି। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ପିଏମ ସ୍କଟ ମରିସନ ଭାରତରୁ ଯାତ୍ରା ଉପରେ ୧୫ମଇ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇବାର ଘୋଷଣା କରିବାର ନଜର ଆସିଛନ୍ତି। ଯଦି ଏହି ଦୁଇ ଖେଳାଳି ବାହାରି ଯାଆନ୍ତି ତେବେ ଏହା ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୧ ପାଇଁ ବଡ ଝଟକା ହେବ।

Google

୯ନ୍ୟୁଜ ତରଫ ରିପୋର୍ଟରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି କି,’ଡେଭିଡ ୱାର୍ନର ଓ ଷ୍ଟିଭ ସ୍ମିଥଙ୍କ ସହିତ କେତେକ ପ୍ରମୁଖ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଖେଳାଳି ଏବେ ବର୍ଡ଼ର ବନ୍ଦ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ବାହାରି ଯିବାର ଆଶା ଅଛି।’ଡେଭିଡ ୱାର୍ନର ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦର କ୍ୟାପଟେନସି କରୁଛନ୍ତି ଯେବେକି ଷ୍ଟିଭ ସ୍ମିଥ ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲସ ପାଇଁ ଖେଳୁଛନ୍ତି। ରିପୋର୍ଟରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି କି ,’ଆମର ୩୦ଜଣ ଖେଳାଳି ,କୋଚ ଓ କମେଣ୍ଟେଟର ଅଛନ୍ତି, ଯିଏ ସମ୍ଭବତଃ ରୂପରେ ଭାରତରୁ ବାହାରିବା ପାଇଁ ଉତ୍ସୁକ ଅଛନ୍ତି।’

ତିନିଜଣ ଖେଳାଳି ପ୍ରଥମେ ହିଁ ଓହରି ଯାଇଛନ୍ତି:

ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୧ରେ ୧୭ଜଣ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଖେଳାଳି ଭାଗ ନେଇଛନ୍ତି। ଏଥିରୁ ତିନିଜଣ-ଆଡମ ଜାମ୍ପା, କେନ ରିଚାର୍ଡସନ, ଆରସିବି ଓ ଆଣ୍ଡ୍ରେଉ ଟାଇ ,ରାଜସ୍ଥାନ ପ୍ରଥମେ ହିଁ ଘରକୁ ଫେରିଯାଇଛନ୍ତି। ଟାଇ କ୍ରିକେଟ ଡଟ କମ ଡଟ ଏୟୁ ଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି କି ସେ ଦେଶ ବାହାରକୁ ଯିବାକୁ ଇଚ୍ଛା ପ୍ରକାଶ କରିନାହାନ୍ତି। ରିକି ପଣ୍ଟିଙ୍ଗ, ଡିସି,ଡେଭିଡ ହସି ,କେକେଆର ଓ ସାଇମନ କାଟିଚ ,ଆରସିବିଙ୍କ ସହିତ କମେଣ୍ଟେଟର ବ୍ରେଟ ଲି,ମାଇକେଲ ସ୍ଲେଟର ଓ ମେଥୟୁ ହେଡନ ମଧ୍ୟ ଭାରତରେ ରହିଛନ୍ତି। ରିପୋର୍ଟରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି କି ଖେଳାଳୀଙ୍କୁ ଚାଟର୍ଡ଼ର ଫ୍ଲାଇଟରେ ଆଣିବାର କଥାବାର୍ତ୍ତା ହେଉଅଛି।

Google

କୌଣସି ଅନ୍ୟ ଦେଶରେ କ୍ବାରେଣ୍ଟିନ ହେବାକୁ ପଡିପାରେ: କ୍ରିକେଟ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଯଦିଓ କହିଛନ୍ତି କି ଏହି ବିନ୍ଦୁ ଉପରେ ଖେଳାଳୀଙ୍କ ପାଇଁ ଚଟାର୍ଡ ଯୋଜନା ନାହିଁ। ଦ୍ୱିତୀୟ ଚଏସ ପାଇଁ ଚର୍ଚ୍ଚା କରାଯାଉଅଛି। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପହଞ୍ଚିବା ପୂର୍ବରୁ ଏକ ଅନ୍ୟ ଦେଶରେ କ୍ବାରେଣ୍ଟିନରେ ରହିବାକୁ ପଡିପାରେ। ଯଦିଓ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ବିସିସିଆଇ ସଫା କରିଦେଇଛି କି ସେ ସମସ୍ତ ବିଦେଶୀ ଖେଳାଳୀଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଦେଶକୁ ପଠାଇବା ପାଇଁ ପ୍ରତିବନ୍ଧ ଅଟେ। ଏହାପାଇଁ ସମସ୍ତ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ଚର୍ଚ୍ଚା କରାଯାଉଅଛି।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *