ହ୍ୱାଟସ୍ ଆପ୍ ରେ ଏବେ କରିପାରିବେ ପେମେଣ୍ଟ । ଆସିଗଲା ପେମେଣ୍ଟ ଅପସନ ଯାଣିନିଅନ୍ତୁ କେମିତି କରିବେ ଆକ୍ଟିଭ, ଜଣାନ୍ତୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କ୍ରମେ ।

Know how to activatepayment setup in WhatsApp complete step by step, Whatsaap Payment, Whatsaap, Nitidina, UPI

ହ୍ୱାଟସ୍ ଆପ୍ ମେସେଜିଂ ଆପ୍ ରେ ଏବେ ପେମେଣ୍ଟ କରିବା ପାଇଁ ଆସିଗଲା ଅପସନ । ଆପଣଙ୍କୁ କେବଳ ଥରେ ସେଟିଂ କରିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ତା’ପରେ ଆପଣ ଆପଣ କାହାକୁ ବି ପେମେଣ୍ଟ କରି ପାରିବେ ।

How to use WhatsApp Pay in India
Google

ଭାରତରେ ହ୍ୱାଟସ୍ ଆପ୍ ପେମେଣ୍ଟ ଲଞ୍ଚ କରାଯାଇଛି । ତାହା ହେଉଛି, ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣ ହ୍ୱାଟସ୍ ଆପ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ମଧ୍ୟ ଟଙ୍କା ପଠାଇ ପାରିବେ । NPCI କେବଳ ୨୦ ନିୟୁତ ପଞ୍ଜୀକୃତ ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କୁ ଅନୁମତି ଦେଇଛି । ଭାରତରେ ହ୍ୱାଟସ୍ ଆପ୍ ରେ ୪୦୦ ମିଲିୟନରୁ ଅଧିକ ଉପଭୋକ୍ତା ଅଛନ୍ତି । ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ବର୍ତ୍ତମାନ ପାଇଁ କେବଳ ୨୦ ନିୟୁତ ଉପଭୋକ୍ତା ଏହି ସୁଯୋଗ ପାଇଛନ୍ତି । ଏହାର କାରଣ ହେଉଛି, NPCI ନିକଟରେ ତୃତୀୟ ପକ୍ଷ UPI କାରବାର ଉପରେ ୩୦% କ୍ୟାପ୍ ଲଗାଇଛି । ଏହା ୧ ଜାନୁଆରୀ ୨୦୧୧ ରୁ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେବ । ଯଦି ଆପଣ ହ୍ୱାଟସ୍ ଆପ୍ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ହ୍ୱାଟସ୍ ଆପ୍ ରେ ପେମେଣ୍ଟ ଆକ୍ଟିଭ କରିପାରିବେ ।

ହ୍ୱାଟସ୍ ଆପ୍ ରେ ଆକ୍ଟିଭ କରିବେ କେମିତି:

୧. ସର୍ବପ୍ରଥମେ, ଆପ୍ ଷ୍ଟୋର୍ କିମ୍ବା ଗୁଗୁଲ୍ ପ୍ଲେ ଷ୍ଟୋରକୁ ଯାଆନ୍ତୁ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କର ହ୍ୱାଟସ୍ ଆପ୍ ଅପଡେଟ୍ କରନ୍ତୁ ।
୨. ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣଙ୍କୁ ହ୍ୱାଟସ୍ ଆପ୍ ର ସେଟିଂକୁ ଯାଆନ୍ତୁ । ଯଦି ସେଟିଂରେ ପେମେଣ୍ଟ ବିକଳ୍ପ ଦେଖାଉଛି, ତେବେ ଆପଣ ଏହି ସେଟିଂକୁ ଅନୁସରଣ କରନ୍ତୁ ।
୩. ପେମେଣ୍ଟ (Payment) ବିଭାଗକୁ ଯିବାବେଳେ, ଆପଣ ନୂତନ ପେମେଣ୍ଟ ଏବଂ ନୂତନ ପେମେଣ୍ଟ ପଦ୍ଧତିର ବିକଳ୍ପ ପାଇବେ । ଆପଣଙ୍କୁ ନୂତନ ଦେୟ ପଦ୍ଧତି ଯୋଡିବାକୁ ଚୟନ କରିବାକୁ ପଡିବ ।

WhatsApp Payments launched in India, Send and receive money via UPI |  DataReign
Google

୪. ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣଙ୍କୁ ନୂତନ ପେମେଣ୍ଟ ପଦ୍ଧତି ଯୋଡିବାକୁ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟାଙ୍କ ଚୟନ କରିବାକୁ ପଡିବ ।
୫. ଆପଣ ଅନେକ ବ୍ୟାଙ୍କକୁ ଏକ ତାଲିକା ଦେଖିବେ । ବ୍ୟାଙ୍କ ଚୟନ କରିବା ପରେ, ଆପଣଙ୍କର ଆକାଉଣ୍ଟ ଯାଞ୍ଚ ହେବ । ଏଠାରେ SMS ମାଧ୍ୟମରେ ଯାଞ୍ଚ ଯାଞ୍ଚ ବିକଳ୍ପ ମିଳିବ । ଏହାକୁ ଚୟନ କରିବାକୁ ହେବ ।
୬. ବିଶେଷ କଥା ହେଉଛି ଆପଣଙ୍କର ହ୍ୱାଟସ୍ ଆପ୍ ନମ୍ବର ଏବଂ ଆକାଉଣ୍ଟ ଏକତ୍ର ଲିଙ୍କ୍ ହୋଇଥିବା ଦରକାର । କେବଳ ଗୋଟିଏ ନମ୍ବର ରହିବା ଉଚିତ, ତେବେ ଯାଞ୍ଚ ହେବ ।
୭. ଯାଞ୍ଚ ପରେ, ଶେଷ ପେମେଣ୍ଟ ସେଟଅପ୍ ଉପରେ ଟ୍ୟାପ୍ କରନ୍ତୁ । ବର୍ତ୍ତମାନ ଅନ୍ୟ ଆପ୍ସରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ପରି UPI PIN ସେଟଅପ୍ କରିବାକୁ ଆପଣ ବିକଳ୍ପ ପାଇବେ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ପୂର୍ବରୁ UPI PIN ଥିବା ତାକୁ ମଧ୍ୟ ଦେଇପାରିବେ । ପ୍ରତ୍ୟେକ ପେମେଣ୍ଟରେ UPI PIN ପ୍ରବେଶ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ ହେବ ।
୮. ସେଟିଙ୍ଗ ସମାପ୍ତ ହେବା ପରେ, ଆପଣ ହ୍ୱାଟସ୍ ଆପ୍ ରେ ଟଙ୍କା ପଠାଇବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ ।

WhatsApp Pay now available for 400 million Indian users | BGR India
Google

୯. ପେମେଣ୍ଟ ଅପସନକୁ ଯାଇ ହ୍ୱାଟସ୍ ଆପ୍ ରେ ଥିବା କଣ୍ଟାଟକୁ ଚୟନ କରିବାକୁ ପଡିବ ।
୧୦. ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣଙ୍କୁ ସଂଲଗ୍ନକ ଆଇକନ୍ କୁ ଯିବାକୁ ପଡିବ । ଦେୟ ବିକଳ୍ପ ଉପରେ ଟ୍ୟାବ୍ କରି ରାଶି ଲେଖିବାକୁ ପଡିବ ।
୧୧. ହ୍ୱାଟସ୍ ଆପ୍ ପେମେଣ୍ଟ କେବଳ ହ୍ୱାଟସ୍ ଆପ୍ ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ନୁହେଁ, ବରଂ ଆପଣ UPI ସକ୍ରିୟ ଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ପଠାଇ ପାରିବେ ।
୧୨. ଟଙ୍କା ପଠାଇବା ସମୟରେ, ଆପଣ ନୋଟ୍ କିମ୍ବା ମେସେଜ ଲେଖି ଟଙ୍କା ପଠାଇ ପାରିବେ ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *