IPL ୨୦୨୧: କିଏ ଅଟେ ସେହି ହାଇଦ୍ରାବାଦର ମିଷ୍ଟ୍ରି ଗାର୍ଲ, ମନିଷ ପାଣ୍ଡେ ଯାହାର ହୃଦୟ ଭାଙ୍ଗିଲେ! ଚାରିଆଡେ ହେଉଛି ଭାଇରଲ।

ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜରର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର ଓ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଆଇପିଏଲର ଷଷ୍ଠ ମୁକାବିଲରେ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଆରସିବି ୬ରନରେ ମଜାଦାର ବିଜୟ ହାସଲ କଲା। ଏକ ସମୟରେ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ବିଜୟ ହାସଲ କରିବା ଭଳି ନଜରକୁ ଆସୁଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଶାହାବାଜ ଅହମ୍ମଦ ଗୋଟିଏ ହିଁ ଓଭରରେ ମ୍ୟାଚର ବାଜି ପଲଟାଇ ଦେଲେ ଓ ଆରସିବି ବିଜୟ ହାସଲ କଲା। ବାଙ୍ଗାଲୋର ଓ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳା ଯାଇଥିବା ମୁକାବିଲା ଆକର୍ଷଣୀୟ ରହିଲା ଓ ଏହି ମୁକାବିଲା ସମୟରେ ଜଣେ ମିଷ୍ଟ୍ରି ଗାର୍ଲ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଛାଇ ରହିଲେ, ଯାହାର ହୃଦୟ ମନିଷ ପାଣ୍ଡେ ଭାଙ୍ଗିଦେଲେ।

Google

ପ୍ରକୃତରେ ଏହି ମିଷ୍ଟ୍ରି ଗାର୍ଲଙ୍କର ମ୍ୟାଚ ସମୟରେ ଏକପ୍ରେସନ ବହୁତ ଭାଇରାଲ ହେଉଅଛି । ଯାହା ହାଇଦ୍ରାବାଦ ପାଳିର ୧୭ତମ ଓଭରରେ ସେହି ସମୟରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଲା । ଯେବେ ଜନୀ ବେୟାରଷ୍ଟ୍ରୋ,ମନିଷ ପାଣ୍ଡେ ଓ ଅବଦୁଲ ସହମ୍ମଦ ଆଉଟ ହୋଇଗଲେ। ସେହି ସମୟରେ ଏହି ମିଷ୍ଟ୍ରି ଗାର୍ଲଙ୍କ ମୁହଁରେ ବହୁତ ଦୁଃଖ ନଜର ଆସିଲା।

ଜାଣନ୍ତୁ କିଏ ଅଟେ ମିଷ୍ଟ୍ରି ଗାର୍ଲ: ପ୍ରକୃତରେ ଏହି ମିଷ୍ଟ୍ରି ଗାର୍ଲ ସନରାଇଜର୍ସର ମାଲିକ କଳାନିଧି ମାରନଙ୍କ ଝିଅ କାବ୍ୟା ମାରନ ଅଟନ୍ତି। ଯିଏ ମିଷ୍ଟ୍ରି ଗାର୍ଲ ଉପରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଛାଇ ରହିଲେ। ଏହି ମିଷ୍ଟ୍ରି ଗାର୍ଲଙ୍କର କଥା କହିବା ତେବେ ୬ ଅଗଷ୍ଟ ୧୯୯୨କୁ ଚେନ୍ନାଇରେ ଜନ୍ମି ଥିବା କାବ୍ୟା ରାଜନୀତିକ ପରିବାର ସହ ସମ୍ପର୍କ ରଖନ୍ତି। ତାଙ୍କ ଜେଜେ ମୁରାସସୋଲି ମଲାନ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ରହିଥିଲେ ବୋଲି ଜଣା ଯାଇଛି। କାବ୍ୟା ଏମବିଏର ପଢ଼ାଇ କରିଛନ୍ତି ଓ ତାଙ୍କ ରୁଚି ଏଭିଏସନ ଓ ମିଡ଼ିଆ ସେକ୍ଟରରେ ଅଛି। ସନ ମୁଜିକ ଓ ସନ ଟିଭିର ଏଫଏମ ଚ୍ୟାନେଲ ଦୃଶ୍ୟମାନ ହେଉଛନ୍ତି। କୁହାଯାଉଅଛି କି ସେ ଭବିଷ୍ୟରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସନ ବିଜନେସର ଦାୟିତ୍ୱ ସମ୍ଭାଳି ପାରନ୍ତି।

Google

ପାଣ୍ଡେଙ୍କ ସହ ଶେଷ ହୋଇଗଲା ବିଜୟର ଆଶା: ଆରସିବି ଓ ହାଇଦ୍ରାବାଦର ମ୍ୟାଚର କଥା କହିବା ତେବେ ଏକ ସମୟରେ ୧୪ତମ ଓଭରରେ ୧ ୱିକେଟରେ ୯୬ ରନ କରିସାରିଥିବା ହାଇଦ୍ରାବାଦକୁ ୨୪ଟି ବଲରେ ୩୫ରନର ଦରକାର ଥିଲା ଓ ଖତରନାକ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଜନି ବେୟାରଷ୍ଟୋ ପିଚରେ ଉପସ୍ଥିତ ରହିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ସ୍ପିନର ଅହମ୍ମଦ ୧୭ତମ ଓଭରରେ ବେୟାରଷ୍ଟୋଙ୍କ ସମେତ ୩ଟି ୱିକେଟ ନେଇ ଆରସିବିକୁ ଦୃଢତାର ସହ ମ୍ୟାଚକୁ ଫେରାଇ ଆଣିଲେ। ପ୍ରଥମ ବଲରେ ବେୟାରଷ୍ଟୋ ୧୨ ବନାଇ ଆଉଟ ହୋଇଗଲେ ଓ ପରବର୍ତ୍ତୀ ବଲରେ ହିଁ ମନିଷ ପାଣ୍ଡେ ଯେପରି ଆଉଟ ହେଲେ, ତାଙ୍କ ସହ ହାଇଦ୍ରାବାଦର ଫ୍ୟାନ୍ସଙ୍କ ସହିତ କାବ୍ୟାଙ୍କର ମଧ୍ୟ ହୃଦୟର ସ୍ପନ୍ଦନ ବଢିଗଲା, କାରଣ ପାଣ୍ଡେ ୩୮ ରନରେ ଥିଲେ ଓ ଭଲ ବ୍ୟାଟିଂ କରୁଥିଲା। ପାଣ୍ଡେଙ୍କ ପରେ ଶେଷ ବଲରେ ଅବଦୁଲ ସମାଦ(୦) ପାଭିଲିୟନ ଫେରିଗଲେ। ଏହାପରେ ହାଇଦ୍ରାବାଦର ମ୍ୟାଚରେ ଫେରିବାର ଆଶା ମଧ୍ୟ ସମାପ୍ତ ହୋଇଗଲା।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *