ଚାରି ମ୍ୟାଚର ସିରିଜରେ ମାତ୍ର ଏତିକି ରନ ମାରିଲେ ଏହି ଷ୍ଟାର ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଟପିଯିବେ କୋହଲି, ଜାଣିଲେ ହେବେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ।

ଭାରତ କୋରନା କାଳ ପରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ କେଉଁ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସିରିଜ ନିଜ ଭିତରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ କରିବାକୁ ଯାଉଛି। ୫ ଫେବୃଆରୀ ପର ଠାରୁ ଭାରତ ଆଉ ଇଂଲଣ୍ଡ ଭିତରେ ଚାରିଟି ମ୍ୟାଚର ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ଆଉ ଏହା ପରକୁ ପର ଟି ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ଆଉ ତା ପରେ ଏକ ଦିବସିୟ ସିରିଜ ବି ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ପିତୃତ୍ୱ ଅବକାଶରେ ଯାଇଥିବା ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କର ଭାରତୀୟ ଟିମରେ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ ହେଇଛି। ଏହି ସିରିଜରେ କୋହଲି ନିଜ ନାମରେ ଏକ ବହୁତ ବଡ଼ ରେକର୍ଡ ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି।

Google

ପ୍ରାୟ ୧୧ ବର୍ଷ ପୁରୁଣା ଟେଷ୍ଟ କ୍ୟାରିୟର ଭିତରେ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କର ୭୩୧୮ ରନ ଅଛି ଆଉ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ତାଙ୍କର ୧୯ଟି ମ୍ୟାଚରେ ୧୫୭୦ ରନ ଅଛି। ଆଗାମୀ ସିରିଜରେ ଯଦି ସେ ମାତ୍ର ୩୮୧ ରନ ବନାନ୍ତି ତାହେଲେ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିରୁଦ୍ଧରେ ସେ ରାହୁଲ ଦ୍ରାଭିଡଙ୍କର ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗି ପାରିବେ। ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ସବୁଠୁ ଅଧିକ ରନ କରିବାର ରେକର୍ଡରେ ରାହୁଲ ଦ୍ରାଭିଡ ଏବେ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ଆଗକୁ ଭାରତୀୟ ଓପନର ସୁନୀଲ ଗାଭାସ୍କର ଆଉ ସବୁଠୁ ଆଗରେ ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକର ଅଛନ୍ତି।

ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କର ବ୍ୟାଟ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ବହୁତ କହିଥାଏ। ଏଯାଏ କୋହଲି ୪୯.୦୫ ହାରରେ ପ୍ରାୟ ପାଞ୍ଚଟି ଶତକ ଆଉ ୫ଟି ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ମାରି ସାରିଛନ୍ତି। ବିରାଟ ଏବେ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ସର୍ବାଧିକ ରନ ବନେଇବା ଵାଲା ଷଷ୍ଠ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଅଟନ୍ତି। ଏହି ସିରିଜର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ ଚେନ୍ନାଇର ଏମଏ ଚିଦାମ୍ବରମ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଖେଳା ଯିବାକୁ ଯାଉଛି। ଏଠାରେ ବିରାଟ କୋହଲି ପ୍ରାୟ ଦୁଇଟି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚରେ ୬୧ ହାରରେ ୧୨୨ ରନ ବନେଇଛନ୍ତି।

Google

୨୦୧୩ରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ଶତକ ଆଉ ୨୦୧୬ରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ମାତ୍ର ୧୫ ରନ ହିଁ ବନେଇପାରିଥିଲେ। ଇଂଲଣ୍ଡର ବୋଲର ଷ୍ଟୁଆର୍ଟ ବ୍ରଡ୍ ଆଉ ଜେମ୍ସ ଆଣ୍ଡରସନ ବିରାଟଙ୍କୁ ପାଞ୍ଚ ପାଞ୍ଚ ଥର ଆଉଟ କରି ସାରିଛନ୍ତି। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ର ପ୍ୟାଟ କମିନ୍ସ ବି ତାଙ୍କୁ ପାଞ୍ଚ ଥର ଆଉଟ କରିଛନ୍ତି। ଇଂଲଣ୍ଡର ହିଁ ସ୍ପିନର ଆଦିଲ ରାଶିଦ ତାଙ୍କୁ ଚାରି ଥର ଆଉଟ କରିଛନ୍ତି। ବିରାଟଙ୍କୁ ଏହାଠୁ ଅଧିକ ପ୍ରାୟ ସାତ ଥର ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ନେଥନ ଲାୟନ ଆଉଟ କରିଛନ୍ତି।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.