ଟୁଇଟର ବିବାଦ ମଧ୍ୟରେ ଭାରତୀୟ ଆପ୍ KOO ର ଲୋକପ୍ରିୟତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଲା, ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୩ ମିଲିୟନକୁ ଟପିଲା ।

KOOs popularity crossed 3 million number of users Twitter row down

ଆଇଟି ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଏବଂ ପୀୟୁଷ ଗୋୟଲଙ୍କ ପରି କେତେକ ମନ୍ତ୍ରୀ KOO ଆପ୍ କୁ ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ଲୋକଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରିଥିଲେ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଏହାର ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବଢ଼ୁଛି ।

KOOs popularity crossed 3 million number of users Twitter row down
Google

ମାଇକ୍ରୋ ବ୍ଲଗିଂ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଟ୍ୱିଟରକୁ ନେଇ ବିବାଦ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି, କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ସରକାରୀ ବିଭାଗର ସମର୍ଥନ ହେତୁ ସ୍ୱଦେଶୀ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ଆପ୍ କୋ (KOO) ର ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି । ଏହି ସପ୍ତାହରେ କୋ ଆପ୍ ଡାଉନଲୋଡ୍ ୧୦ ଗୁଣ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହାର ୩ ମିଲିୟନ୍ ଉପଭୋକ୍ତା ଅଛନ୍ତି ।

ଟୁଇଟରରେ ଏହାର ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ବଢାଇବା ପାଇଁ ଆଇଟି ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ କୁ ବ୍ୟବହାର କରିଛି । ଟୁଇଟରରୁ ଅନେକ ଅଭିଯୋଗକାରୀ ବିଷୟବସ୍ତୁ ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରିବାକୁ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲା, ଯାହା ଟ୍ୱିଟର ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ପାଳନ କରିନାହିଁ । ଆଇଟି ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଏବଂ ପୀୟୁଷ ଗୋୟଲଙ୍କ ପରି କେତେକ ମନ୍ତ୍ରୀ କୋ ଆପ୍ (KOO)କୁ ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ଲୋକଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରିଥିଲେ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଏହାର ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବଢି ଚାଲିଛି ।

KOOs popularity crossed 3 million number of users Twitter row down
Google
୩୦ ଲକ୍ଷ ମାର୍କ ଅତିକ୍ରମ କଲା:

ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ମାୟାନକ ବିଡାୱାଟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମର ମୋଟ ୨୦ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଉପଭୋକ୍ତା ଥିଲେ, ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରାୟ ୧୫ ଲକ୍ଷ ସକ୍ରିୟ ଉପଭୋକ୍ତା ଅଛନ୍ତି । ବର୍ତ୍ତମାନ ଆମେ ୩୦ ଲକ୍ଷ ମାର୍କ ଅତିକ୍ରମ କରିଛୁ । ଜଣେଇ ଦେଉଛୁ ଯେ, ଟ୍ୱିଟରରେ ୧.୭୫ କୋଟି ଉପଭୋକ୍ତା ଅଛନ୍ତି ।

କୌତୁହଳର ବିଷୟ ହେଉଛି, କୋ ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ରାଧାକୃଷ୍ଣ ଏହି ପ୍ଲାଟଫର୍ମର ବଢୁଥିବା ଲୋକପ୍ରିୟତା ବିଷୟରେ କହିବା ପାଇଁ ଟ୍ୱିଟର ବ୍ୟବହାର କରି ଲେଖିଛନ୍ତି, ଆମର ସିଷ୍ଟମ ପୂର୍ବ ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ଭାର ଅନୁଭବ କରୁଛି । ଆମ ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ କରିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ । ଏହାର ସମାଧାନ ପାଇଁ ଆମ ଦଳ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛି ।

ଆପ୍ରେମି ରାଧାକୃଷ୍ଣ ଏବଂ ମାୟାନକ ବିଦୱତ୍ KOO ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ:

ଆପ୍ରେମି ରାଧାକୃଷ୍ଣ ଏବଂ ମାୟାନକ ବିଦୱତ ଉପଭୋକ୍ତାମାନଙ୍କୁ ଭାରତୀୟ ଭାଷା ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ସହିତ କଥା ହେବା ଏବଂ ସଂଯୋଗ କରିବାର ସୁଯୋଗ ଦେବା ପାଇଁ ଗତ ବର୍ଷ କୋ ଆପକୁ ଲଞ୍ଚ କରିଥିଲେ । ଏହା ହିନ୍ଦୀ, ତେଲୁଗୁ ଏବଂ ବଙ୍ଗାଳୀ ସହିତ ଅନେକ ଭାଷାରେ ଉପଲବ୍ଧ ।

KOOs popularity crossed 3 million number of users Twitter row down
Google

ମୋହନଦାସ ପାଏ KOO ରେ ବିନିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି:

କୋ ଆପକୁ ପୂର୍ବତନ ଇନଫୋସିସ୍ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଟିଭି ମୋହନଦାସ ପାଏ ସମର୍ଥନ କରୁଛନ୍ତି । ଗତ ସପ୍ତାହରେ ଆକ୍ସେଲ, କାଲାରୀ କ୍ୟାପିଟାଲ, ବ୍ଲୁମ ଭେଞ୍ଚର୍ସ ଆଣ୍ଡ ଡ୍ରିମ ଇନକ୍ୟୁବେଟର ଏବଂ ଥ୍ରିଭାନଫୋର୍ କ୍ୟାପିଟାଲରୁ ଏହା ୪୧ ମିଲିୟନ ଆମେରିକୀୟ ଡଲାର ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *