ମେ’ ୩୧ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବଢ଼ିଲା ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌, ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ୪.୦ ମେ’ ୩୧ ଯାଏଁ ରହିବ ।

ମେ' ୩୧ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବଢ଼ିଲା ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌, ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ୪.୦ ମେ' ୩୧ ଯାଏଁ ରହିବ, Nitidina, Odisha, News, Real Story, Health Tips, Life style, Daily Living, Tips, Job Updates, Yoga, Meditation, Stay Healthy, Save Tree, Save Life, Extended Lockdown, Lockdown 4.0, lockdown extended till 31st may'2020

ମେ’ ୩୧ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବଢ଼ିଲା ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌, ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ୪.୦ ମେ’ ୩୧ ଯାଏଁ ରହିବ ।

ଦେଶରେ ମେ’୩୧ ଯାଏଁ ବଢିବ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍ ଅବଧି । ଆସନ୍ତା କାଲି ଠାରୁ ଲାଗୁ ହେବ ଚତୁର୍ଥ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍ । ଲକ୍‌ଡାଉନ୍ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର ଓ ସବୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ NDMA ର ନିର୍ଦେଶ । NECକୁ ଗାଇଡ଼ଲାଇନ୍ ରେ ସଂଶୋଧନ ପାଇଁ NDMA ର ନିର୍ଦେଶ । ଅର୍ଥନୈଟିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଜାରି ରଖି ଗାଇଡ଼ଲାଇନ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବା ପାଇଁ ନିର୍ଦେଶ । ଆଜି ରାତି ୯ ଟାରେ ରାଜ୍ୟମାନଙ୍କ ସହ କ୍ୟାବିନେଟ୍ ସଚିବଙ୍କ ଆଲୋଚନା । ସବୁ ରାଜ୍ୟର ମୁଖ୍ୟ ସଚିବଙ୍କ ସହ ଭିଡ଼ିଓ କାନଫରେନସିଂରେ ଆଲୋଚନା କରିବେ ।

ଚତୁର୍ଥ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍ କୁ ୧୪ ଦିନ ପାଇଁ ବଢ଼ାଇଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ।

ଆଜି ଲକ୍‌ଡାଉନ୍ ର ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଶେଷ ହେଉଥିବା ବେଳେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର କରୋନା ମହାମାରୀର ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍ କୁ ମେ’ ୩୧ ଯାଏଁ ବଢ଼ାଇ ଦେଇଛନ୍ତି । ତେବେ ଏନେଇ କୌଣସି ଗାଇଡ଼ଲାଇନ୍ କି କଣ କଟକଣା ରହିବ ଆଉ କଣ କୋହଳ ହେବ ଜଣା ପଡ଼ିନାହିଁ । କଣ କଣ କୋହଳ ହେବ କେଉଁ କଟକଣା ଜାରି ରହିବ ବିସ୍ତୃତ ଗାଇଡ଼ଲାଇନ୍ କୁ ଅପେକ୍ଷା ।

ମେ' ୩୧ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବଢ଼ିଲା ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌, ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ୪.୦ ମେ' ୩୧ ଯାଏଁ ରହିବ, Nitidina, Odisha, News, Real Story, Health Tips, Life style, Daily Living, Tips, Job Updates, Yoga, Meditation, Stay Healthy, Save Tree, Save Life, Extended Lockdown, Lockdown 4.0, lockdown extended till 31st may'2020
ମେ’ ୩୧ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବଢ଼ିଲା ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌, ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ୪.୦

କଣ୍ଟନମେଣ୍ଟ ଜୋନ ରେ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର କଟକଣା ଜାରି ରହିଛି । ଆଉ ସମସ୍ତ ନିଷ୍ପତି ନେବା ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ କ୍ଷମତା ଦିଅ ଯାଇଛି । ରେଳ ସେବା ଓ ବିମାନ ସେବା କୁ ଅନୁମତି ଦିଅ ଯାଇନାହିଁ । ସ୍କୁଲ, କଲେଜ ଓ ଟିଉସନ୍ କୁ ମଧ୍ୟ୍ୟ ଅନୁମତି ନାହିଁ । ଦୁଇଟି ରାଜ୍ୟ ମଧ୍ୟ୍ୟରେ ଇଣ୍ଟର ବସ୍ ଚଳାଚଳ କରିପାରିବେ । ତେବେ ସେମାନେ କଥାବାର୍ତା ହୋଇ ଏଇ ନିଷ୍ପତି ନେବେ ।

୪ଟି ରାଜ୍ୟରେ ମେ’ ୩୧ ଯାଏଁ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍ ବୃଦ୍ଧି ଘୋଷଣା କରିସାରିଛନ୍ତି । ପଞ୍ଜାବ, ମହାରାଷ୍ଟ୍ର, ତାମିଲନାଡୁ ଓ ମିଜୋରାମ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍ ବୃଦ୍ଧି ଘୋଷଣା କରିସାରିଛନ୍ତି । ଏମିତି ସବୁବେଳେ ସମସ୍ତ ଖବର ପ୍ରତିଦିନ ପଢିବା ପାଇଁ ତଳେ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଆମ ଫେସବୁକ ପେଜକୁ , ଏହି ପୋଷ୍ଟକୁ ଅଧିକ ଅଧିକ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ।

Guideline Letter: Download Now

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *