ଓଡ଼ିଶାରେ ଲକଡାଉନ୍ ଏପ୍ରିଲ୍ ୩୦ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବଢ଼ିଲା, ଜୁନ୍ ୧୭ ଯାଏଁ ସବୁ ସ୍କୁଲ୍ କଲେଜ ବନ୍ଦ ରହିବ

ଓଡ଼ିଶାରେ ଲକଡାଉନ୍ ଏପ୍ରିଲ୍ ୩୦ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବଢ଼ିଲା, ଜୁନ୍ ୧୭ ଯାଏଁ ସବୁ ସ୍କୁଲ୍ କଲେଜ ବନ୍ଦ ରହିବ, କରୋନା ଭାଇରସ୍ ମୁକାବିଲା - ଏଣିକି ମାସ୍କ ନ ପିନ୍ଧିଲେ ଫାଇନ୍ ଆଦାୟ ହେବ, ଜେଲ୍ ଦଣ୍ଡ ବି ହୋଇପାରେ, ନୀତିଦିନ, ନିୟୁଜ୍, Daily News, Nitidina, Corona Virus

ଓଡ଼ିଶାରେ ଲକଡାଉନ୍ ଏପ୍ରିଲ୍ ୩୦ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବଢ଼ିଲା, ଜୁନ୍ ୧୭ ଯାଏଁ ସବୁ ସ୍କୁଲ୍ କଲେଜ ବନ୍ଦ ରହିବ

ଏପ୍ରିଲ ୩୦ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଟ୍ରେନ୍ ଓ ବିମାନ ସେବା ବନ୍ଦ କରିବା ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି ।

ଓଡ଼ିଶାରେ କରୋନା ଭାଇରସର ଦୃଢ଼ ମୁକାବିଲା କରିବା ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ରାଜ୍ୟରେ ଜାରି ଥିବା ଲକଡାଉନକୁ ଏପ୍ରିଲ୍‌ ୩୦ ତାରିଖ ଯାଏଁ ବଢ଼େଇଛନ୍ତି । ରାଜ୍ୟର ସବୁ ସ୍କୁଲ୍‌ ଓ କଲେଜ ଜୁନ୍‌ ୧୭ ତାରିଖ ଯାଏଁ ବନ୍ଦ ରହିବ ।

ଓଡ଼ିଶାରେ ଲକଡାଉନ୍ ଏପ୍ରିଲ୍ ୩୦ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବଢ଼ିଲା, ଜୁନ୍ ୧୭ ଯାଏଁ ସବୁ ସ୍କୁଲ୍ କଲେଜ ବନ୍ଦ ରହିବ, କରୋନା ଭାଇରସ୍ ମୁକାବିଲା - ଏଣିକି ମାସ୍କ ନ ପିନ୍ଧିଲେ ଫାଇନ୍ ଆଦାୟ ହେବ, ଜେଲ୍ ଦଣ୍ଡ ବି ହୋଇପାରେ, ନୀତିଦିନ, ନିୟୁଜ୍, Daily News, Nitidina, Corona Virus
ଓଡ଼ିଶାରେ ଲକଡାଉନ୍ ଏପ୍ରିଲ୍ ୩୦ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବଢ଼ିଲା

ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ମୁଖ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଭିଡିଓ କନ୍ଫେରେନ୍ସିଂ ଜରିଆରେ ବସିଥିବା ଏକ କ୍ୟାବିନେଟ୍‌ ବୈଠକରେ ନିଆଯାଇଛି ବୋଲି ସେ ରାଜ୍ୟବାସୀଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଏକ ଭିଡିଓ ବାର୍ତ୍ତାରେ କହିଛନ୍ତି ।

କରୋନା ଭାଇରସକୁ ଗତ ଏକ ଶତାବ୍ଦୀ ମଧ୍ୟରେ ମାନବ ସଭ୍ୟତା ପାଇଁ ଆସିଥିବା ସବୁ ଠାରୁ ବଡ଼ ଶତୃ ବୋଲି ଦର୍ଶାଇ ମୁଖ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ରାଜ୍ୟବାସୀଙ୍କୁ ଲକଡାଉନକୁ ସମର୍ଥନ କରୁଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଛନ୍ତି ।

ଓଡିଶା ଦେଶ ର ପ୍ରଥମ ରାଜ୍ୟ ଯିଏ ପ୍ରଥମେ ଲକଡାଉନ କୁ ଏପ୍ରିଲ ୩୦ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବଢେଇଛି । ଓଡ଼ିଶାରେ ଲକଡାଉନର ଅବଧି ବଢ଼ିବାକୁ ବିଭିନ୍ନ ମହଲରୁ ସ୍ୱାଗତ କରାଯାଇଛି ।

ରାଜ୍ୟ କ୍ୟାବିନେଟ ବୈଠକରେ ନଅଟି ପ୍ରସ୍ତାବ ଉପରେ ମୋହର ବାଜିଥିଲା । ଏପ୍ରିଲ ୩୦ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଟ୍ରେନ୍‌ ଓ ବିମାନ ସେବା ବନ୍ଦ କରିବା ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟ ପକ୍ଷରୁ ଅନୁରୋଧ କରାଯିବ ବୋଲି ଏଥିରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଥିଲା ।

ଓଡ଼ିଶାରେ ଲକଡାଉନ୍ ଏପ୍ରିଲ୍ ୩୦ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବଢ଼ିଲା, ଜୁନ୍ ୧୭ ଯାଏଁ ସବୁ ସ୍କୁଲ୍ କଲେଜ ବନ୍ଦ ରହିବ, କରୋନା ଭାଇରସ୍ ମୁକାବିଲା - ଏଣିକି ମାସ୍କ ନ ପିନ୍ଧିଲେ ଫାଇନ୍ ଆଦାୟ ହେବ, ଜେଲ୍ ଦଣ୍ଡ ବି ହୋଇପାରେ, ନୀତିଦିନ, ନିୟୁଜ୍, Daily News, Nitidina, Corona Virus

ଓଡ଼ିଶାରେ ଲକଡାଉନ୍ ଏପ୍ରିଲ୍ ୩୦ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବଢ଼ିଲା

କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଦାଶବ୍ୟାପୀ ଜାରିଥିବା ଲକଡାଉନକୁ ଏପ୍ରିଲ୍‌ ୧୪ ତାରିଖ ପରେ ଆଗକୁ ବଢ଼େଇବା ପାଇଁ ନିଷ୍ୱତ୍ତି ନେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ବୋଲି ମଧ୍ୟ ସଙ୍କେତ ମିଳିଛି । ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ଆଗାମୀ ୧୧ ତାରିଖ ଦିନ ପ୍ରଧାନ ମନ୍ତ୍ରୀ ସବୁ ରାଜ୍ୟର ମୁଖ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀମାନଙ୍କ ସହ କରିବାକୁ ଥିବା ଭିଡିଓ କନ୍ଫେରେନ୍ସିଂ ବୈଠକ ପରେ ଘୋଷିତ ହୋଇ ପାରେ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି ।

ତେବେ କରୋନା ଭାଇରସକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ଆଗୁଆ ଅନେକ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଥିବା ଓଡ଼ିଶା ସରକାର ଲକଡାଉନର ଅବଧିକୁ ଆଗୁଆ ବଢ଼େଇ ଦେଶର ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଉଦାହରଣ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି ।

ଓଡ଼ିଶା ରାଜ୍ୟ ବ୍ୟବସାୟୀ ମହାସଙ୍ଘର ସଭାପତି ସୁଧାକର ପଣ୍ଡା କହିଛନ୍ତି ଯେ ରାଜ୍ୟରେ ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକ ମାସଗ୍ରୀ ଯଥେଷ୍ଟ ପରିମାଣରେ ମହଜୁଦ ଅଛି । ରାଜ୍ୟରେ କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କଳାବଜାରୀ ଆରମ୍ଭ ହୋଇନାହିଁ ଓ ଏଥି ପ୍ରତି ମହାସଙ୍ଘର ନଜର ରହିଛି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।

ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ମୁଖ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେ ଓ ତେଲେଙ୍ଗାନାର ମୁଖ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ କେ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ରାଓ ମଧ୍ୟ ନିଜ ନିଜ ରାଜ୍ୟରେ ଲକଡାଉନର ଅବଧି ବଢ଼େଇବା ପାଇଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇସାରିଥିବାର ସୂଚନା ମିଳିଛି । ରାଓ ପ୍ରଧାନ ମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କୁ ଏ ନେଇ ଅନୁରୋଧ ବି କରିଛନ୍ତି ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *