ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦: ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ୫ ତମ ଥର ପାଇଁ ଜିତିଲା ଆଇପିଏଲ ଟାଇଟଲ, ଦିଲ୍ଲୀର ପ୍ରଥମ ଦଳ ଏମିତି କରି ଫାଇନାଲରେ ହାରିଲା ।

MI vs DC, Final Mumbai Indians became champions for the fifth time by defeating Delhi in the final match, Mumbai Indians, Delhi Capitals, IPL 2020, Cricket, Nitidina

MI vs DC, ଫାଇନାଲ୍: ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ୫ ତମ ଥର ପାଇଁ ଆଇପିଏଲ ଟାଇଟଲ ଜିତିଛି । ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ଅଧିକାଂଶ ଥର ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଜିତିବା ଦଳ ହୋଇଗଲା । ରୋହିତଙ୍କ ଦଳ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀକୁ ୫ ୱିକେଟରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି । ଏହି ପରାଜୟ ଦିଲ୍ଲୀ ସହିତ ଏକ ଅବାଞ୍ଛିତ ରେକର୍ଡ ଯୋଡିଛି । ଫାଇନାଲରେ ୧୬୦ ରୁ କମ୍ ସ୍କୋର କରି ଦିଲ୍ଲୀ ପ୍ରଥମ ଦଳ ହୋଇଛି ।

MI vs DC, Final Mumbai Indians became champions for the fifth time by defeating Delhi in the final match
Google

ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦ ର ଅନ୍ତିମ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀକୁ ପାଞ୍ଚ ୱିକେଟ୍ରେ ପରାସ୍ତ କରି ପଞ୍ଚମ ଥର ପାଇଁ ଏହି ଲିଗ୍ ଟାଇଟଲ୍ ଜିତିଛି । ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସର ଏହି ବିଜୟରେ କ୍ୟାପଟେନ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ । ସେ ଫାଇନାଲ୍ ମ୍ୟାଚରେ ୫୧ ବଲରେ ୬୮ ରନ୍ ରେ ଚମତ୍କାର ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ସେ ପାଞ୍ଚଟି ଚୌକା ଓ ଦୁଇଟି ଛକା ମାରିଥିଲେ ।

ଏହାପୂର୍ବରୁ ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀ ଟସ୍ ଜିତିବା ପରେ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିଲା ​​ଏବଂ ଆରମ୍ଭ ବହୁତ ଖରାପ ଥିଲା । ଫର୍ମରେ ଥିବା ମାର୍କସ୍ ଷ୍ଟୋନିସ୍ ଖାତା ଖୋଲି ନପାରି ପାଭିଲିୟନକୁ ଫେରିଥିଲେ । ଏହା ପରେ ଅଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାଣେ ମଧ୍ୟ ତୃତୀୟ ଓଭରରେ ଦୁଇ ରନ୍ ସ୍କୋର କରି ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ । ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଶିଖା ଧାୱନ ମଧ୍ୟ ୧୨ ବଲରେ ମାତ୍ର ୧୫ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବା ପରେ ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ । ତାଙ୍କୁ ଜୟନ୍ତ ଯାଦବ ବୋଲଡ଼ କରିଥିଲେ ।

ତିନି ୱିକେଟ୍ ମାତ୍ର ୨୨ ରନ୍ ରେ ଖସିଯିବା ପରେ ଅଧିନାୟକ ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର ଏବଂ ରୀଷଭ ପନ୍ତ ଚତୁର୍ଥ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ୯୬ ରନ୍ ଭାଗିଦାରୀ କରିଥିଲେ । କ୍ୟାପଟେନ ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର୍ ୫୦ ବଲରୁ ୬୫ ରନ୍ କରି ଏକ ଚମତ୍କାର ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ରୀଷଭ ପନ୍ତ ୩୮ ବଲରେ ୫୬ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରି ଏହି ସିଜିନର ପ୍ରଥମ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ପୂରଣ କରିଥିଲେ । ଆୟର ୬ ଟି ଚୌକା ଓ ୨ ଟି ଛକା ମାରିଥିଲେ । ପନ୍ତ ୪ ଚୌକା ଓ ୨ ଟି ଛକା ମାରିଥିଲେ ।

IPL 2020 Final: Rohit Sharma, Trent Boult fire Mumbai Indians to 5th title, Delhi Capitals outclassed in Dubai - Sports News
Google

ପନ୍ତଙ୍କ ଆଉଟ ହେବା ପରେ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଦିଲ୍ଲୀର ଇନିଂସ ଭୁଶୁଡି ଗଲା ଏବଂ ୧୫ ଓଭରରେ ୧୧୮ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିବା ଦିଲ୍ଲୀ ୨୦ ଓଭରରେ ମାତ୍ର ୧୫୬ ରନ୍ କରିପାରିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ଶିମ୍ରାନ୍ ହେଟମିର୍ ୦୫, ଅକ୍ଷାର ପଟେଲ ୦୯ ଏବଂ କାଗିସୋ ରାବାଡା ଶୂନ୍ୟରେ ପାଭିଲିୟନକୁ ଫେରିଥିଲେ ।

ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ପାଇଁ ଟ୍ରେଣ୍ଟ ବୋଲ୍ଟ ଚମତ୍କାର ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ । ସେ ତାଙ୍କ କୋଟାର ଚାରି ଓଭରରେ ୩୦ ରନ୍ ଦେଇ ୩ ଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ନାଥନ୍ କୁଲଟର ନାଇଲ୍ ୨ ଟି ଏବଂ ଜୟନ୍ତ ଯାଦବଙ୍କୁ ୧ ୱିକେଟ୍ ସଫଳତା ମିଳିଥିଲା ​​। ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଗୋଟିଏ ୱିକେଟ୍ ନେଇପାରିନଥିଲେ ।

Mumbai Indians (MI) vs Delhi Capitals (DC), IPL 2020 Final Highlights: MI beat DC to win 5th title - India Today
Google

ଏହା ପରେ ଦିଲ୍ଲୀର ୧୫୭ ରନ୍‌ର ଟାର୍ଗେଟକୁ ଗୋଡ଼ାଇବା ପାଇଁ ମୁମ୍ବାଇର ଏକ ଭଲ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା । ପ୍ରଥମ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ କ୍ୱିଣ୍ଟନ୍ ଡେକକ୍ ଏବଂ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ୪.୧ ଓଭରରେ ୪୫ ରନ୍ କରିଥିଲେ । ୧୨ ଟି ବଲରେ ଡିକକ୍ ୨୦ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ । ମାର୍କସ୍ ଷ୍ଟୋଇନିସ୍ ତାଙ୍କୁ ପାଲେଭିଆନ୍ କୁ ପଠାଇଥିଲେ । ତାଙ୍କ ସର୍ଟ ଇନିଂସରେ ଡିକକ୍ ତିନି ଚୌକା ଓ ଗୋଟିଏ ଛକା ମାରିଥିଲେ ।

ପ୍ରଥମ ୱିକେଟ୍ ଖସିଯିବା ପରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ଏବଂ ରୋହିତଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୪୫ ରନ୍ ଭାଗିଦାରୀ ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ । ୧୯ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବା ପରେ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଆଉଟ୍ ହୋଇଥିଲେ । ଏଥି ସହିତ ରୋହିତ ୫୧ ବଲରେ ୬୮ ରନର ଏକ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଜୟ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ । ଏହି ଇନିଂସରେ ସେ ୫ ଚୌକା ଓ ୪ ଛକା ମାରିଥିଲେ ।

IPL 2020 Final Mumbai Indians vs Delhi Capitals: MI beat DC to lift fifth title | Cricket News – India TV
Google

ପରେ କିରାନ ପୋଲାର୍ଡ ୦୯ ଏବଂ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ୦୩ ମଧ୍ୟ ପାଭିଲିୟନକୁ ଫେରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ଫର୍ମରେ ଥିବା ଇଶାନ କିଶନ ୧୯ ଟି ବଲରେ ୩୩ ରନ ସ୍କୋର କରି ଅପରାଜିତ ଫେରିଥିଲେ । ସେ ଏହି ଇନିଂସରେ ୩ ଟି ଚ ଚୌକା ଓ ଗୋଟିଏ ଛକା ମାରିଥିଲେ । ତେବେ କ୍ୟାପଟେନ ରୋହିତ ଶର୍ମା ମୁମ୍ବାଇର ବିଜୟ ନିଶ୍ଚିତ କରିଥିଲେ ।

ପୂର୍ବରୁ ୧୨ ଟି ସିଜିନରେ ଯେଉଁଥିରୁ ମୁମ୍ବାଇ ଚାରିଥର, ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ତିନିଥର, କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ ଦୁଇଟି ଟାଇଟଲ୍ ଜିତିଛନ୍ତି । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ, ଡେକାନ ଚାର୍ଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଏବଂ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଥରେ ଟାଇଟଲ ଜିତିଛନ୍ତି ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *