ରାମ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ପାଣ୍ଠି ସଂଗ୍ରହ କରୁଛନ୍ତି ମୁସଲମାନ ମହିଳା, ଧାର୍ମିକ ଏକତା ଦର୍ଶାଇ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପାଇଲେ ଉଚ୍ଚ ପ୍ରଶଂସା ।

ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ପ୍ରକୃତରେ ଅଲଗା ଅଟେ ଏବଂ ଏହାକୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପ୍ରଶଂସା ମିଳୁଛି। ଜାହରା ବେଗମ ନାମକ ମହିଳା ମୁସଲିମ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ଲୋକମାନଙ୍କୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରୁଅଛି କି ସେମାନେ ଧାର୍ମିକ ଏକତାକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖିକରି ରାମ ମନ୍ଦିରର ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଚାନ୍ଦା ଦିଅନ୍ତୁ। ଜାହରା ବେଗମ ତାହେରା ଟ୍ରଷ୍ଟର ସଂଗଠକ ଅଟନ୍ତି। ତାଙ୍କ କହିବା କଥା କି ଧର୍ମ ମଣିଷକୁ ଅଲଗା ନୁହେଁ ଏକାଠି କରିଥାଏ।

Google

ଜାହରା ବେଗମ ମୁସଲିମ କମ୍ୟୁନିଟିର ନିଧି ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ମାଧ୍ୟମରୁ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ କରିବା ପାଇଁ ଦାନ ଦେବା ପାଇଁ କହିଛନ୍ତି। ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରରେ ଏକତାର ମନେ ପକାଇ ଦେବା ବେଳେ ଜାହରା କହିଲେ କି କିପରି ଗଣେଷ ଚତୁର୍ଥୀ ଏବଂ ଦଶହରା ଯେପରି ଆୟୋଜନଗୁଡିକରେ ସବୁ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ନିଜର ହିନ୍ଦୁ ସାଥିମାନଙ୍କ ସହଯୋଗ କରିଥାନ୍ତି। ସେ ଦେଖିଲେ କି ହିନ୍ଦୁ,ମସଜିଦ, ଇଦ, ଏବଂ କବର ସ୍ଥାନର ନିର୍ମାଣ ନିମନ୍ତେ ନିଜର ଜମି ଦାନ କରିଛନ୍ତି।

ସେ କହିଲେ, ଆମେ ଧନ୍ୟ ଅଟୁ କି ଆମର ଦେଶରେ ଭଗବାନ ରାମଙ୍କର ଜନ୍ମ ହେଲା। ଆମର ସୌଭାଗ୍ୟ ଅଟେ କି ଏବେ ରାମ ମନ୍ଦିରର ନିର୍ମାଣ ହେବାକୁ ଯାଉଅଛି।ଭଗବାନ ରାମ ଧର୍ମକୁ ଜୀବନର ରୂପରେ ଶିଖାଇଛନ୍ତି ଏବଂ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଦୁନିଆର ଆଗରେ ଏକ ଆଦର୍ଶ ଭାବରେ ଠିଆ କରାଇଛନ୍ତି। ମୁସଲିମ ସମ୍ପ୍ରଦାୟକୁ ଖୋଲା ହୃଦୟରେ ଏକା ସାଙ୍ଗରେ ଆସିକରି ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ଏକ ଭବ୍ୟ ରାମ ମନ୍ଦିରର ନିର୍ମାଣରେ ସହଯୋଗ କରିବା ଦରକାର।

ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ଅବସ୍ଥିତ ମସଜିଦ୍-ଏ-ମୁସ୍ତଫାରେ ମହିଳାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଜିମର ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି। ଏଠାରେ ପେଶାଦାର ବ୍ୟକ୍ତି ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ବ୍ୟାୟାମ କରାଇବେ। ଜିମ ସ୍ଥାପିତ କରିବାର ଉଦେଶ୍ୟ ସ୍ଲମରେ ରହୁଥିବା ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ସୁସ୍ଥ ରଖିବାର ଅଛି। ଏଠାରେ ମସଜିଦ ରାଜେନ୍ଦ୍ର ନଗରର ବଡି-ଏ-ମହମୁଦରେ ଅବସ୍ଥିତ ଅଛି।ଏହାର ଫଣ୍ଡିଙ୍ଗ ଆମେରିକାର ଏନଜିଓ SEED କରୁଅଛି।

ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ଏନଜିଓ HHFର ସହଯୋଗରେ ଏହି ଜିମକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଛି। ଜିମର ପରିକଳ୍ପନା ସେତେବେଳେ ଜନ୍ମ ନେଇଥିଲା ଯେତେବେଳେ ଏକ ସର୍ବରେ ଜଣାପଡିଲା କି ସ୍ଲମରେ ରହୁଥିବା ମହିଳା ୫୨ ଶତକଡା ମହିଳାଙ୍କୁ କାର୍ଡିୟୋମେଟାବଲିକ ସିଂଡ୍ରଓମ ଯେପରି ରୋଗ ହୋଇଛି। ସର୍ଭେରେ ୨୫ ରୁ ୫୫ ବର୍ଷ ମହିଳାମାନଙ୍କର ସହିତ ସୂଚନା ହାସିଲ କରାଯାଇଛି। ଏହି ସମୟରେ ତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଡାଇବେଟିସ୍ ,କ୍ଷଣକୋପୀ, ଏବଂ ଥାଇରଏଡ଼ ଯେପରି ରୋଗ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଲା।

Ram temple
Google

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published.