ନ୍ୟୁଜଲ୍ୟାଣ୍ଡର ଖେଳାଳି ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୧ ପରେ ଫେରିପାରିବେ ନାହିଁ ନିଜ ଦେଶକୁ! କାରଣ ଜାଣିଲେ ଉଡିଯିବ ହୋସ!

ନ୍ୟୁଜଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଭାରତରୁ ଆସୁଥୁବା ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇବାର ଫଇସଲା କରିଛି। ଏହା ରବିବାରରୁ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେବ। ନ୍ୟୁଜଲ୍ୟାଣ୍ଡ କିଛି ଖେଳାଳି ମଇ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭାରତରେ ରହି ଆଇପିଏଲ ଖେଳିବାର ନଜର ଆସିବେ। ଏହାପରେ ସେ ନିଜ ଦେଶ ନଯାଇ ଇଂଲଣ୍ଡ ଯାଇପାରନ୍ତି।

Google

ନ୍ୟୁଜଲ୍ୟାଣ୍ଡ ରବିବାରରୁ ଭାରତରୁ ଆସୁଥିବା ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇଛନ୍ତି। ଏହି କାରଣରୁ ଆଇପିଏଲରେ ଖେଳୁଥିବା ନ୍ୟୁଜଲ୍ୟାଣ୍ଡର ଖେଳାଳି ମଇ-ଜୁନରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଦୁଇଟି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ ଓ ଏହା ପରେ ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚମ୍ପିୟାନସିପ ପାଇଁ ସିଧା ବ୍ରିଟେନ ଯାଇପାରନ୍ତି। କହିରଖିବୁକି ନ୍ୟୁଜଲ୍ୟାଣ୍ଡର କ୍ୟାପଟେନ କେନ ଉଇଲିୟମସନ, ପ୍ରେସ ବୋଲର ଟ୍ରେଣ୍ଟ ବୋଲଟ ଓ କାଇଲ ଯେମିସନଙ୍କ ଛଡା ଆଉ ୧୦ ଜଣ ନ୍ୟୁଜଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଖେଳାଳି ଆଇପିଏଲରେ ଖେଳିବାର ନଜର ଆସୁଛନ୍ତି।

ନ୍ୟୁଜଲ୍ୟାଣ୍ଡ କ୍ରିକେଟର ସାର୍ଵଜନିକ ପ୍ରବନ୍ଧକ ରିଚର୍ଡ ବୃକ”ନ୍ୟୁଜଲ୍ୟାଣ୍ଡ ହେରଲ୍ଡ” କହିଛନ୍ତି ଆମେ ସ୍ଥିତି ଉପରେ ନିଜର ରଖିଛୁ ଓ ଆଇପିଏଲ ଟିମସହ ସମ୍ପର୍କରେ ଅଛୁ।କାରଣ ଏହି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ଲମ୍ବା ଚାଲିବ। ଭାରତରେ କୋରନା ବଢୁଥିବା ପ୍ରକୋପ କାରଣରୁ ନ୍ୟୁଜଲ୍ୟାଣ୍ଡର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଜେସିଂଣ୍ଡା ଅର୍ଡର୍ନ ଶୁକ୍ରବାରକୁ ୧୧ ଏପ୍ରିଲରୁ ୨୮ ଏପ୍ରିଲ ଯାଏ ଭାରତରୁ ଆସୁଥିବା ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ଉପରେ ରୋକ ଲଗାଇଦେଇଛନ୍ତି।

Google

ରିଚର୍ଡ ବୃକ କହିଲେ କି,”ଯଦି ଆବଶ୍ୟକ ପଡିବ ଆମେ କୌଣସିବି ଆକସ୍ମିକ ସ୍ଥିତି ଉପରେ ଚର୍ଚ୍ଚା କରିବୁ। ଯଦି କୌଣସି ଖେଳାଳି କୋରନାରେ ସଂକ୍ରମଣ ହେବ ସେ ମଧ୍ୟ ଇଂଲଣ୍ଡରେ ରହିବାର ନଜର ଆସିପାରିବେ। ନ୍ୟୁଜଲ୍ୟାଣ୍ଡ ୨୫ ମଇରୁ ୧୪ ଜୁନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଇଂଲଣ୍ଡ ସହ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିବ ଓ ଏହା ପରେ ୧୮ ଜୁନକୁ ଇଣ୍ଡିଆ ସହ ବିଶ୍ୱଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିୟାନସିପ ଖେଳିବ।

ଭାରତରେ ଅଳ୍ପ କିଛି ଦିନ ହେବ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ୧ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ କୋରନା ପଜିଟିଭ ବାହାରୁଛନ୍ତି। କିଛି ଜିଲ୍ଲାରେ ନାଇଟ କର୍ଫ୍ୟୁ କରାଯାଇଛି ଓ ଦିଲ୍ଲୀରେ ସ୍କୁଲ କଲେଜ ବନ୍ଦ ପାଇଁ ଆଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *