ଆଇପିଏଲ୍ 2020 RCB vs MI: ନବଦୀପ ସାଇନିଙ୍କ ଥ୍ରୀଲର ‘ସୁପର ଓଭର’ ରେ ଇଶାନ୍ କିଶାନଙ୍କ 99 ରନ ବୃଥା ।

Outstanding 'Super Over' from Navdeep Saini for rcb win Ishan Kishan's 99 In Vain, ଆଇପିଏଲ୍ 2020 RCB vs MI: ନବଦୀପ ସାଇନିଙ୍କ ଥ୍ରୀଲର 'ସୁପର ଓଭର' ଆରସିବିକୁ ଦେଲା ବିଜୟ, ଇଶାନ୍ କିଶାନଙ୍କ 99 ରନ ବୃଥା, Navdeep Saini, Virat Kohli, Nitidina, RCB, Mumbai Indians, Cricket

ଆଇପିଏଲ୍ 2020: ନବଦୀପ ସାଇନିଙ୍କ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ‘ସୁପର ଓଭର’ ବୋଲି ବିରାଟ କୋହଲି କହିଛନ୍ତି । ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋରର ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ଯୁବ ପେସର୍ ନବଦୀପ ସାଇନିଙ୍କ ବ୍ରିଲିଆଣ୍ଟ ସୁପର ଓଭରକୁ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଛନ୍ତି ଯାହା ସୋମବାର ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ବିପକ୍ଷରେ ଏକ ଆଇପିଏଲ୍ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଜିତିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଛି ।

ସ୍କୋର ଟାଇ ହେବା ପରେ ଆରସିବି ସୁପର ଓଭର ମାଧ୍ୟମରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି । ଆରସିବି ପାଇଁ ସାଇନି ସୁପର ଓଭର ବୋଲିଂ କରି ମାତ୍ର ୭ ରନ୍ ଦେଇଥିଲେ । ଏବଂ କୋହଲି ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରାଙ୍କ ଶେଷ ବଲ୍ ଚୌକା ମାରି ଖେଳ ଶେଷ କରିଥିଲେ ।

IPL 2020: Virat Kohli Praises Navdeep Saini For Outstanding Super Over | Cricket News | IPL 13
Google

MI ସୁପର ଓଭରରେ ପେସର୍ ନବଦୀପ ସାଇନିଙ୍କ ଟାଇଟ୍ ଓଭରରୁ ମାତ୍ର ୭ ରନ୍ କରିଥିଲେ । ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରାଙ୍କ ସୁପର ଓଭରରେ ଆରସିବି ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ଏବି ଡି ଭିଲିୟର୍ସ ଗୋଟିଏ ଲେଖାଏଁ ଚୌକା ମାରି ଟାର୍ଗେଟ ହାସଲ କରି ଏକ ଅବିଶ୍ୱସନୀୟ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଥିଲେ ।

“ସାଇନିଙ୍କ ଠାରୁ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ସୁପର ଓଭରରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଏବଂ କିରନ୍ ପୋଲାର୍ଡଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ ବୋଲିଂ, ମୁଁ ଭାବୁଛି ଲମ୍ବା ସୀମା ତାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ୟର୍କର୍ ସହିତ କିଛି ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ବଢ଼ାଇବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଛି, କାରଣ ସେ ଗତି ପାଇଛନ୍ତି ଏବଂ ତା’ପରେ ସେ ବ୍ୟାପକ ୟର୍କର୍ ବ୍ୟବହାର କରୁଥିଲେ ମ୍ୟାଚ୍ ପରବର୍ତ୍ତୀ ଉପସ୍ଥାପନା ସମାରୋହରେ କୋହଲି କହିଛନ୍ତି ।

କୋହଲି ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବ୍ୟାଗରେ ଏହି ଦୁଇଟି ପଏଣ୍ଟ ଏବଂ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପଏଣ୍ଟ ପାଇବା ପାଇଁ ଯୁବକମାନେ ପ୍ରକୃତ ଭଲ ସାନ୍ତ୍ୱନା ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ ।

IPL 2020, RCB vs MI as it happened: Kishan, Pollard's heroics in vain as Bangalore clinch Super Over
Google

ମୁମ୍ବାଇକୁ ଖେଳକୁ ଫେରାଇ ଆଣିବା ପାଇଁ ସେ ଇଶାନ କିଶନ ଏବଂ କିରେନ ପୋଲାର୍ଡଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଶ୍ରେୟ ଦେଇଛନ୍ତି ।

“ଏହା ଏକ ଖେଳର ରୋଲର-କୋଷ୍ଟର୍ ଥିଲା । ଆମକୁ ୨୦୦ ରନ୍ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ଭଲ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିଲୁ ଏବଂ ପରେ ବୋଲିଂ ଆରମ୍ଭ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଥିଲା । ସେମାନେ ମଧ୍ୟମ ଓଭରରେ ଭଲ ଖେଳିଥିଲେ, କାକର ମାରିବାକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଥିଲେ, ଖେଳରେ ରଖିବା ପାଇଁ ପୋଲାର୍ଡ ଏବଂ ଇଶାନ୍ ଯେପରି ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିଲେ ତାହା ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଥିଲା ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।

କୋହଲିଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ଫିଲ୍ଡିଂ କୁ ଆହୁରି ମଜଭୁତ କରିବା ପାଇଁ ଦଳ ଉପରେ କାମ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ ରହିଛି ।

ମ୍ୟାଚ୍ ସୁପର ଓଭରରେ ପୂର୍ବରୁ, ୨୦୨ ରନ୍ ଟାର୍ଗେଟ୍ କୁ ଚେଜକରିବାକୁ ଯାଇ MI ସବୁଠାରୁ ଖରାପ ଆରମ୍ଭ ଥିଲା କାରଣ ଆରସିବି ଡେବ୍ୟୁାଣ୍ଟ ଇସୁରୁ ଉଦାନା ଏବଂ ୱାଶିଂଟନ୍ ସୁନ୍ଦର ଶୀଘ୍ର ରୋହିତ ଶର୍ମା (8) ଏବଂ ସୁର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବଙ୍କୁ ଆଉଟ କରିଥିଲେ ।

IPL 2020 RCB v MI: Ishan Kishan belted nine sixes in his knock of 99.
Google

୧୬/୨ ସ୍କୋରର ଖରାପ ଆରମ୍ଭ ପରେ, MI ଓପନର୍ କ୍ୱିଣ୍ଟନ୍ ଡି କକ୍ (14) ଇଶାନଙ୍କ ସହ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ଆରମ୍ଭ ପରେ ଏହି ଯୋଡି ସେମାନଙ୍କ ଇନିଂସକୁ ଉଦ୍ଧାର କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ । ଯେତେବେଳେ ଦୁହେଁ ମିଡ଼ିଲରେ ସ୍ଥିର ହେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ଲେଗ୍ ସ୍ପିନର ୟୁଜଭେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ MI କୁ ଆଉ ଏକ ଝଟକା ଦେଇଥିଲେ, ସେ ଡି କକ୍ ଙ୍କୁ ଆଉଟ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଏହା ଚାରିଥର ଚାମ୍ପିଅନଙ୍କୁ ୬.୪ ଓଭରରେ ୩୯/୩ ସ୍କୋରରେ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ କୁ ଠେଲିଦେଇଥିଲେ ।

ଡି କକ୍ ଆଉଟ ହେବାପରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା (15) କୁ କ୍ରିଜକୁ ଆସିଥିଲେ ଏବଂ ସେ ଏବଂ କିଶନ MI କୁ ଚତୁର୍ଥ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ଆଉ ୩୯ ରନ୍ ଯୋଡିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲେ । ଆବଶ୍ୟକ ରନ୍-ରେଟ୍ ବଢୁଥିବା ସହ ମୁକାବିଲା କରିବାକୁ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ଆଡାମ ଜାମ୍ପା ଡେଲିଭରିରୁ ମିଡ ୱିକେଟ୍ ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ ।

IPL 2020, RCB vs MI Live scores and updates: SUPER OVER, Sports News | wionews.com
Google

ଅବଶିଷ୍ଟ ୫୨ ବଲ୍ରୁ ୧୨୪ ରନର ଆବଶ୍ୟକତା ସହିତ କିଶାନ୍ ଓ କିରନ୍ ପୋଲାର୍ଡଙ୍କ ସହ ହାତ ମିଳାଇ ଯୁଦ୍ଧ ଜାରି ରଖିଥିଲେ । ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡର ଷ୍ଟମ୍ପର୍ କିଷାନ୍ ୩୯ବଲ୍ରୁ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ । ଫାଇନାଲ ଓଭରରେ କିଶନ 99 ରନ୍ ପହଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ଉଦାନାଙ୍କୁ ଦୁଇଟି ଛକା ମାରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ସେ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟଜନକ କାରଣ ସେ ବଡ ସଟ ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବାବେଳେ ଆଉଟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଶତକ କୁ ମିସ କରିଥିଲେ । କିଶାନଙ୍କ ୫୮ ବଲ୍ରୁ ୦୨ଟି ଚୌକା ଏବଂ ୦୯ଟି ବୃହତ୍ ଛକା ଦ୍ୱାରା ୯୯ ରନ କରିଥିଲେ ।

ଶେଷ ବଲରୁ ପାଞ୍ଚ ରନର ଆବଶ୍ୟକ ସହିତ ପୋଲାର୍ଡ ଏକ ସୀମା ବାଛିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲେ ଯାହା ଫଳାଫଳ ସ୍କୋର ଟାଇ ଥିଲା ଏବଂ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ପରେ ସୁପର ଓଭରକୁ ଅଗ୍ରଗତି କଲା ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *