ନାଲି ହାତରେ ଧରାପଡିଥିଲେ ପାକିସ୍ତାନ ହାଇ କମିଶନ ଅଧିକାରୀମାନେ ।

ନାଲି ହାତରେ ଧରାପଡିଥିଲେ ପାକିସ୍ତାନ ହାଇ କମିଶନ ଅଧିକାରୀମାନେ ।

ନାଲି ହାତରେ ଧରାପଡିଥିଲେ ପାକିସ୍ତାନ ହାଇ କମିଶନ ଅଧିକାରୀମାନେ ।

ମିଲିଟାରୀ ଇଣ୍ଟେଲିଜେନ୍ସ ୟୁନିଟ୍ ଇନପୁଟ ସୂଚନା ଦେଇଛି, ଯେ ପାକିସ୍ତାନ ହାଇ କମିଶନରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଆବିଦ୍ ଏବଂ ତାହିର ଭାରତୀୟ ସେନା ମାନଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି ।

ଭାରତରେ ଗୁପ୍ତଚର ଅଭିଯୋଗରେ ପାକିସ୍ତାନୀ ଉଚ୍ଚ ଆୟୋଗର ଦୁଇଜଣ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି । ପାକିସ୍ତାନର ଡେପୁଟି ରାଷ୍ଟ୍ରଦୂତଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଏକ ଆପତ୍ତି ଜାରି କରାଯାଇଛି, ଯେଉଁଥିରେ ପାକିସ୍ତାନର କୂଟନତିକ ମିଶନର କୌଣସି ସଦସ୍ୟ ଭାରତ ବିରୋଧୀ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପରେ ଜଡିତ ନହେବାକୁ ଏବଂ ନିଜ ଆଭିମୁଖ୍ୟ ସହ ଅସଙ୍ଗତ ଆଚରଣ ନକରିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି ।

ମିଲିଟାରୀ ଇଣ୍ଟେଲିଜେନ୍ସ ୟୁନିଟ୍ ଜଗି ରହିଥିଲା ।

ବାସ୍ତବରେ ଗୁପ୍ତଚର ଅଭିଯୋଗରେ ପାକିସ୍ତାନୀ ହାଇ କମିଶନର ଦୁଇ ଭିସା ସହାୟକଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖାଯାଇଥିଲା । ଭାରତୀୟ ସୁରକ୍ଷା ପ୍ରସ୍ତୁତି ସମେତ ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ସୁରକ୍ଷା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ତଥ୍ୟ ଗୁପ୍ତଚର ଅଭିଯୋଗରେ ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା । ସେମାନଙ୍କ ଡ୍ରାଇଭର ମଧ୍ୟ ଧରାପଡିଛି ।

2 Spies In Pak Visa Section Caught In Delhi, To Leave India In 24 ...
Google

ଇଣ୍ଡିଆ ଟୁଡେକୁ ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ ମିଲିଟାରୀ ଇଣ୍ଟେଲିଜେନ୍ସ ୟୁନିଟ୍ (MIU) ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି, ଯେ ପାକିସ୍ତାନ ହାଇ କମିଶନରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଆବିଦ୍ ଏବଂ ତାହିର ଭାରତୀୟ ସେନା କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି । ନିଜକୁ ଜଣେ ଭାରତୀୟ ବୋଲି କହି ସେ ପ୍ରଥମେ ସେମାନଙ୍କ ସହିତ ବନ୍ଧୁତା କରିବେ, ଏବଂ ତା’ପରେ ସେଗୁଡିକୁ ତାଙ୍କ ଛଳନାରେ ନେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ ଯାହା ଦ୍ଵାରା ସେମାନଙ୍କଠାରୁ ତଥ୍ୟ ମିଳିପାରିବ ।

ISI ର ପରିଚାଳିତ ଥିଲେ ।

ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ ପାକିସ୍ତାନର ଗୁପ୍ତଚର ଏଜେନ୍ସି ଆଇଏସଆଇ (ISI) କାହାକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିବ ତାହାର ତାଲିକା ଦେଉଥିଲା । କିନ୍ତୁ MIU ଦଳ ସେମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲେ । ସେଥିପାଇଁ ସେମାନଙ୍କୁ ଧରିବା ପାଇଁ ମିଲିଟାରୀ ଇଣ୍ଟେଲିଜେନ୍ସ ୟୁନିଟ୍ ଏହାର କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା ​​ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ନିରନ୍ତର ନଜର ରଖାଯାଉଥିଲା ।

ଅବୀଦ ଏବଂ ତାହିର ସେନା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସୂଚନା ଏବଂ ଦଲିଲ ପାଇବା ପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀର କରୋଲବାଗରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଭେଟିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ବୋଲି ଜାଣିବା ପରେ ସେମାନଙ୍କୁ ଲାଲ ହାତରେ ଧରିବା ପାଇଁ ଏକ ଜାଲ ବିଛାଇଥିଲା । ମିଲିଟାରୀ ଇଣ୍ଟେଲିଜେନ୍ସ ସହିତ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସେଲର ଏକ ଟିମ୍ ସେମାନଙ୍କୁ ଦିଲ୍ଲୀର କରୋଲ ବାଗ ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ଆର୍ଯ୍ୟ ସମାଜ ରୋଡରେ ଥିବା ବିକାନିର୍ ୱାଲା ଛକ ନିକଟରେ ଧରିଥିଲେ । ଉଭୟଙ୍କୁ ପାକିସ୍ତାନ ହାଇ କମିଶନ ସରକାରୀ କାରରୁ ବାହାରକୁ ଆସିବାକୁ କୁହାଯାଇଥିଲା ।

ନାଲି ହାତରେ ଧରାପଡିଥିଲେ ପାକିସ୍ତାନ ହାଇ କମିଶନ ଅଧିକାରୀମାନେ ।
Google
ନାମ ଲୁଚେଇ ଥିବା ମଧ୍ୟ୍ୟ ଧରାପଡିଛି ।

ଯେତେବେଳେ ପରିଚୟ ବିଷୟରେ ପଚରାଗଲା, ଆବିଦ୍ ଭାରତୀୟ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ କହିଥିଲେ ଯେ ସେ ଗୀତା କଲୋନୀର ବାସିନ୍ଦା ଏବଂ ତାଙ୍କ ନାମ ନାସିର ଗୌତମ । ସେ ନିଜର ଆଧାର କାର୍ଡକୁ ଏକ ପରିଚୟ ପତ୍ର ଭାବରେ ଦେଖାଇଥିଲେ । ଭାରତୀୟ ଅଧିକାରୀମାନେ ତୁରନ୍ତ ସ୍ୱୀକାର କଲେ ଯେ ଏହା ଏକ ନକଲି ପରିଚୟ ପତ୍ର କାରଣ ଗୌତମ ନାମର ବନାନ ଭୁଲ ଭାବରେ ଲେଖାଯାଇଥିଲା । ଗୌତମ ଜାଗାରେ ଆଧାର କାର୍ଡରେ ଗୋତମ ଲେଖାଯାଇଥିଲା । ଯେତେବେଳେ ପଚରାଗଲା, ଦୁହେଁ ଶୀଘ୍ର ସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି ଯେ ଉଭୟ ପାକିସ୍ତାନର ନାଗରିକ ଏବଂ ଦିଲ୍ଲୀର ହାଇ କମିଶନରେ ଚାକିରୀ କରିଛନ୍ତି ।

ନାଲି ହାତରେ ଧରାପଡିଥିଲେ ପାକିସ୍ତାନ ହାଇ କମିଶନ ଅଧିକାରୀମାନେ ।
Google

ପଚରାଉଚରା ବେଳେ ୪୨ ବର୍ଷିୟ ଆବିଦ୍ ହୁସେନ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସେ ପାକିସ୍ଥାନର ପଞ୍ଜାବର ଶେଖପୁରାର ବାସିନ୍ଦା । ୪୪ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ମହମ୍ମଦ ତାହିର ସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଇସଲାମାବାଦରୁ ଆସିଛନ୍ତି । ଉଭୟ ଦିଲ୍ଲୀର ପାକିସ୍ତାନ ହାଇ କମିଶନରେ ଭିସା ଅଧିକାରୀ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତି । ୩୬ ବର୍ଷୀୟ ଜାଭେଦ୍ ହୁସେନ୍ ମଧ୍ୟ୍ୟ ସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ପାକିସ୍ତାନର ଭକ୍କର ବାସିନ୍ଦା ଏବଂ ଉଭୟଙ୍କ ପାଇଁ ଡ୍ରାଇଭର ଭାବେ କାମ କରୁଥିଲେ ।

ଏଥିସହ ପୋଲିସ ସେମାନଙ୍କ ନିକଟରୁ କିଛି ଦଲିଲ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି । ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସେଲର ଏକ ଟିମ୍ ସେମାନଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା କରୁଛି ଯେ ସେମାନେ କାହାଠାରୁ ଏହି ଦଲିଲ ପାଇଛନ୍ତି ଏବଂ କାହା ସହିତ ଭାରତ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନରେ ଯୋଗାଯୋଗ କରିଥିଲେ । ଏମିତି ସବୁବେଳେ ସମସ୍ତ ଖବର ପ୍ରତିଦିନ ପଢିବା ପାଇଁ ତଳେ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଆମ ଫେସବୁକ ପେଜକୁ, ଏହି ପୋଷ୍ଟକୁ ଅଧିକ ଅଧିକ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *