ଗୁଗୁଲ୍ ପ୍ଲେ ଷ୍ଟୋରକୁ ପୁଣି ଫେରିଲା Paytm APP । ଜାଣନ୍ତୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ ମାମଲା କଣ ପାଇଁ ଗୁଗୁଲ ବ୍ୟାନ କରିଥିଲା ।

Paytm back Google Play Store removed Paytm for gambling now restores it after changed, ଗୁଗୁଲ୍ ପ୍ଲେ ଷ୍ଟୋରକୁ ପୁଣି ଫେରିଲା Paytm APP । ଜାଣନ୍ତୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ ମାମଲା କଣ ପାଇଁ ଗୁଗୁଲ ବ୍ୟାନ କରିଥିଲା, Paytm, Google, Play Store, Nitidina, News, IPL 2020, Cricket, Paytm First Game

ଗୁଗୁଲ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ପ୍ଲେ ଷ୍ଟୋରରୁ ପେଟିଏମ୍କୁ ବାହାର କରି ଦେଇଥିଲା ଏବଂ ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍ ଆପ୍ ମାର୍କେଟପ୍ଲେସର ନୀତି ଆବଶ୍ୟକତା ପୂରଣ କରିବା ପାଇଁ ଦେୟ ଏବଂ ଆର୍ଥିକ ସେବା ପ୍ଲାଟଫର୍ମ “ସଂଶୋଧନ ପଦକ୍ଷେପ” ନେବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହେବା ପରେ ଏହାକୁ ପୁଣି ଗୁଗୁଲ ପ୍ଲେ ଷ୍ଟୋରରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେଲା ।

ଗୁଗୁଲ୍ କହିଛି ଯେ ପେଟିଏମ୍ ଏହାର ଜୁଆ ନୀତି ଉଲ୍ଲଂଘନ କରିଛି । ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ (ଆଇପିଏଲ୍) ଆରମ୍ଭର ଗୋଟିଏ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଏହି ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା, ଯାହା ତଥାକଥିତ ‘ଫାଣ୍ଟାସି କ୍ରୀଡା’ – ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ଭିତ୍ତିକ ଖେଳ ପ୍ରତି ଆଗ୍ରହ ବଢ଼ାଇଥାଏ ଯେଉଁଠାରେ ଉପଭୋକ୍ତାମାନେ ସେମାନଙ୍କର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଉପରେ ଆଧାର କରି ଭର୍ଚୁଆଲ୍ ଦଳ ଗଠନ ପାଇଁ ପୁରସ୍କାର ଜିତନ୍ତି ।

Play Store drops Paytm for ‘gambling’, restores it after scheme changed
Google

ପେଟିଏମ୍ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଫାଣ୍ଟାସି “ପେଟିଏମ୍ କ୍ରିକେଟ୍ ଲିଗ୍” ଘୋଷଣା କରିଛି ଯେଉଁଥିରେ ଉପଭୋକ୍ତାମାନେ ଆଇପିଏଲରେ କ୍ରିକେଟରଙ୍କ ପ୍ରକୃତ ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ଆଧାର କରି ନଗଦ ପୁରସ୍କାର ଜିତିପାରିବେ । ଏହା ଫାଣ୍ଟାସି କ୍ରୀଡା ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଡ୍ରିମ୍ 11 – ଆଇପିଏଲ୍ ର ଟାଇଟଲ୍ ପ୍ରଯୋଜକ ଏବଂ ପ୍ଲେ ଷ୍ଟୋର ନୀତିର ଉଲ୍ଲଂଘନରେ ଥିଲା ।

ପେଟିଏମ୍ କ୍ରିକେଟ୍ ଲିଗରେ “କ୍ୟାସବ୍ୟାକ୍ ଉପାଦାନ” ଅପସାରଣ କରିବା ପରେ ପ୍ଲେ ଷ୍ଟୋରରେ ପେଟିଏମ୍ ପୁନଃସ୍ଥାପିତ ହୋଇଥିଲା । ଗୁଗୁଲ ଅନୁଯାୟୀ, ଯଦି ଏକ ଆପ୍ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଏକ ବାହ୍ୟ ୱେବସାଇଟ୍ କୁ ନେଇଥାଏ ଯାହା ସେମାନଙ୍କୁ ପ୍ରକୃତ ଟଙ୍କା କିମ୍ବା ନଗଦ ପୁରସ୍କାର ଜିତିବା ପାଇଁ ପେଡ୍ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇଥାଏ, ଏହା ନୀତିର ଉଲ୍ଲଂଘନ ଅଟେ ।

Your Money is Safe with us – the Paytm Android App will be back on Google Play Store shortly | by Paytm | Sep, 2020 | Paytm Blog
Google

ପେଟିଏମ୍ ଅଫର୍ ଅନୁଯାୟୀ, ଉପଭୋକ୍ତାମାନେ ସେମାନଙ୍କ ପେଟିଏମ୍ ୱାଲେଟରେ ସର୍ବନିମ୍ନ ୫୦୦ ଟଙ୍କା ଯୋଡିବା ପରେ ଆଇପିଏଲରେ ଖେଳୁଥିବା କ୍ରିକେଟରଙ୍କ ଚିତ୍ର ଥିବା ଭର୍ଚୁଆଲ୍ ଷ୍ଟିକର୍ ଗ୍ରହଣ କରିବେ । ଉପଭୋକ୍ତାମାନେ ତାପରେ ଏହି ଖେଳାଳୀମାନଙ୍କୁ ଏକ ଭର୍ଚୁଆଲ୍ ଦଳରେ ପ୍ରବେଶ କରିପାରନ୍ତି ଏବଂ ସେହି ଖେଳାଳୀମାନେ ପ୍ରକୃତ ମ୍ୟାଚରେ କିପରି ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ ତାହା ଉପରେ ଆଧାର କରି ପଏଣ୍ଟ ଅର୍ଜନ କରିପାରିବେ ।

ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଶେଷରେ, ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୧ ଲକ୍ଷ ଅଂଶଗ୍ରହଣକାରୀ ସଂଗୃହିତ ପଏଣ୍ଟ ଆଧାରରେ ସ୍ଥାନିତ ଏକ ସ୍କ୍ରାଚ୍ କାର୍ଡ ପାଇବେ, ଯାହା ସେମାନଙ୍କୁ ୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜିତିବାକୁ ସକ୍ଷମ କରିବ ।

ଗତ ବର୍ଷ ବମ୍ବେ ହାଇକୋର୍ଟ କହିଥିଲେ ଯେ ଡ୍ରିମ୍ 11 “ନିସନ୍ଦେହରେ କୌଶଳର ଖେଳ ଏବଂ ସୁଯୋଗର ଖେଳ ନୁହେଁ” ଏବଂ ଏହା ଜୁଆ ପରି ନୁହେଁ । ତଥାପି ଏପରି ଆପ୍ସକୁ ଅନୁମତି ନଦେବା ପାଇଁ ଗୁଗୁଲର ନୀତି, ଡ୍ରିମ୍ 11 ପ୍ଲେ ଷ୍ଟୋରରେ ଉପଲବ୍ଧ ନାହିଁ । ଗୁଗୁଲ୍ ଅନ୍ୟ ଫାଣ୍ଟାସି କ୍ରୀଡା ଆପ୍ ଯେପରିକି ଇଂରାଜୀ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ କୁ ଅନୁମତି ଦେଇଛି, ଯାହାର ଫୁଟବଲ୍ ଦଳ ପାଇଁ ସମାନ ଉପାଦାନ ଅଛି କିନ୍ତୁ ନଗଦ ପୁରସ୍କାର ନାହିଁ ।

Your Money is Safe with us – the Paytm Android App will be back on Google Play Store shortly | by Paytm | Sep, 2020 | Paytm Blog
Google

ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ପ୍ରକାଶିତ ଏକ ବ୍ଲଗ୍ ପୋଷ୍ଟରେ ଉତ୍ପାଦ, ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍ ସିକ୍ୟୁରିଟି ଏବଂ ଗୋପନୀୟତା ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ସୁଜାନେ ଫ୍ରେ କହିଛନ୍ତି: “ଆମେ ଅନଲାଇନ୍ କାଜିନୋକୁ ଅନୁମତି ଦେଉ ନାହୁଁ କିମ୍ବା କୌଣସି ଅନିୟମିତ ଜୁଆ ଖେଳକୁ ସମର୍ଥନ କରୁନାହୁଁ ଯାହା କ୍ରୀଡ଼ା ବ୍ୟାଟିଂକୁ ସହଜ କରିଥାଏ । ଏହା ଅନ୍ତର୍ଭୂକ୍ତ କରେ ଯଦି ଏକ ଆପ୍ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଏକ ବାହ୍ୟ ୱେବସାଇଟ୍ କୁ ନେଇଥାଏ ଯାହା ସେମାନଙ୍କୁ ପ୍ରକୃତ ଟଙ୍କା କିମ୍ବା ନଗଦ ପୁରସ୍କାର ଜିତିବା ପାଇଁ ପେଡ୍ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇଥାଏ, ଏହା ଆମର ନୀତିର ଉଲ୍ଲଂଘନ ଅଟେ ।

“ଯେତେବେଳେ ଏକ ଆପ୍ ଏହି ନୀତିଗୁଡିକର ଉଲ୍ଲଂଘନ କରେ, ଆମେ ଡେଭଲପର୍ଙ୍କୁ ଉଲ୍ଲଂଘନ ବିଷୟରେ ଜଣାଇବୁ ଏବଂ ଡେଭଲପର୍ ଆପ୍କୁ ଅନୁପାଳନ ନକରିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗୁଗୁଲ୍ ପ୍ଲେରୁ ଆପ୍ କୁ ବାହାର କରିଦିଅ ଯାଏ । ଏବଂ ଯେଉଁ କ୍ଷେତ୍ରରେ ବାରମ୍ବାର ନୀତି ଉଲ୍ଲଂଘନ ହେଉଛି, ଆମେ ଅଧିକ ଗମ୍ଭୀର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିପାରିବା ଯାହା ଗୁଗୁଲ୍ ପ୍ଲେ ଡେଭଲପର୍ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ସମାପ୍ତ କରିପାରେ । ଆମର ନୀତି ସବୁ ଠିକାଦାରଙ୍କ ଉପରେ ଲଗାତାର ପ୍ରୟୋଗ କରାଯାଏ । ”

Update: Paytm app is back on Google Play Store
Google

ଦିନରେ ଏହାର ଆପ୍ ପ୍ଲେ ଷ୍ଟୋରରୁ ହଟାଯିବା ପରେ ପେଟିଏମ୍ ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛି: “ଆଜି ଅପରାହ୍ନରେ ଆମେ ଗୁଗୁଲରୁ ଯୋଗାଯୋଗ ପାଇଛୁ ଯେ ସେମାନେ ଆମ ଆପ୍କୁ ସ୍ଥଗିତ ରଖିଛନ୍ତି କାରଣ ସେମାନେ ଏହା ଜୁଆ ଖେଳ ଉପରେ ସେମାନଙ୍କର ପ୍ଲେ ଷ୍ଟୋର ନୀତିର ଉଲ୍ଲଂଘନ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରୁଛନ୍ତି । ପେଟିଏମ୍ ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍ ଆପ୍ ଗୁଗୁଲର ପ୍ଲେ ଷ୍ଟୋରରୁ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ହୋଇଛି ଏବଂ ନୂତନ ଡାଉନଲୋଡ୍ କିମ୍ବା ଅପଡେଟ୍ ପାଇଁ ଉପଭୋକ୍ତାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଅସ୍ଥାୟୀ ଭାବରେ ଉପଲବ୍ଧ ନୁହେଁ । ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ଯେ ପେଟିଏମ୍ ଉପରେ ଥିବା ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଆଇନଗତ ଅଟେ, ପ୍ଲେ ଷ୍ଟୋର ନୀତି ଆବଶ୍ୟକତା ପୂରଣ କରିବା ପାଇଁ ଆମେ ଅସ୍ଥାୟୀ ଭାବରେ କ୍ୟାସବ୍ୟାକ୍ ଉପାଦାନକୁ ବନ୍ଦ କରିଛୁ ।

ଗୁଗୁଲରେ ଏହି ଆପ୍ ପୁନଃସ୍ଥାପିତ ହେବା ପରେ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ପେଟିଏମର ମୁଖ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ ବିଜୟ ଶେଖର ଶର୍ମା ଟ୍ୱିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି: “ଆଜି ସକାଳେ ଆମେ ଏକ ୟୁପିଏ କ୍ୟାଶବ୍ୟାକ୍ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲୁ। ଆମର ଆପ୍ ଏଥିପାଇଁ ଗୁଗୁଲ୍ ଦ୍ୱାରା ନିଲମ୍ବିତ ହୋଇଛି । ତୁମେ ସ୍ଥିର କର ଯେ ନଗଦ ଟଙ୍କା ଫେରାଇବା ଜୁଆ ଅଟେ କି?

Paytm First Games in talks to raise investment:
Google

ପେଟିଏମ୍ ଗୁଗୁଲ୍ ପେ ସହିତ ଭାରତର ଡିଜିଟାଲ୍ ପେମେଣ୍ଟ୍ ସ୍ପେସ୍ ସହିତ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରୁଛି । ନୋଇଡା ଭିତ୍ତିକ କମ୍ପାନୀର ଅଧିକାରୀମାନେ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ଏକ୍ସପ୍ରେସକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗୁଗୁଲ୍ ପେ ମଧ୍ୟ ଏହି ଆପରେ କ୍ୟାସବ୍ୟାକ୍ ପ୍ରୋମୋସନ୍ ପ୍ରଦାନ କରିଥାଏ । ଗୁଗୁଲ କହିଛି ଯେ, ପେଟିଏମ୍ ଅଂଶଗ୍ରହଣକାରୀମାନଙ୍କୁ ପ୍ରକୃତ ଆଇପିଏଲ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ମନୋନୀତ ଖେଳାଳିଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଆଧାରରେ ନଗଦ ରୋଜଗାର କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇଥିଲା ।

ପେଟିଏମ୍ କମ୍ପାନୀ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ଏହାର ଗେମିଂ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ପେଟିଏମ୍ ଫାଷ୍ଟ ଗେମ୍ସକୁ ପୂର୍ବରୁ ଗୁଗୁଲ ଟାଣି ନେଇଥିଲା, ଯେଉଁଥିରେ ଉପଭୋକ୍ତାମାନେ ଫାଣ୍ଟାସି କ୍ରିକେଟ୍, ରମି ଏବଂ ଲୁଡୋ ଭଳି ଖେଳ ଖେଳିବା ପାଇଁ ନଗଦ ପୁରସ୍କାର ପାଇଥିଲେ । ପେଟିଏମ୍ ଫାଷ୍ଟ ଗେମ୍ସ ମଧ୍ୟ ପ୍ଲେ ଷ୍ଟୋରରୁ ବାହାର ହୋଇଛି ଏବଂ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପୁନରୁଦ୍ଧାର ହୋଇନାହିଁ ।

ଏକ ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ରର ଉତ୍ତରରେ ଗୁଗୁଲର ମୁଖପାତ୍ର ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ଏକ୍ସପ୍ରେସକୁ ଭାରତର ପ୍ଲେ ଷ୍ଟୋରର ଜୁଆ ନୀତି ଉପରେ ବ୍ଲଗ୍ ପୋଷ୍ଟକୁ ସୂଚାଇ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published.