୨୦ ଲକ୍ଷ କୋଟିର ଆତ୍ମନିର୍ଭର ଆର୍ଥିକ ପ୍ୟାକେଜ ଘୋଷଣା କଲେ ମୋଦି

୨୦ ଲକ୍ଷ କୋଟିର ଆତ୍ମନିର୍ଭର ଆର୍ଥିକ ପ୍ୟାକେଜ ଘୋଷଣା କଲେ ମୋଦି, PM Announces 'Atma-nirbhar Bharat' Economic Package of Rs 20 Lakh Crore, ଆଜି ରାତି ୮ଟାରେ ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଧନ କରିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି, Nitidina, Odisha, News, Real Story, Health Tips, Life style, Daily Living, Tips, Job Updates, Yoga, Meditation, Stay Healthy, Lockdown may extend after 3 may, lockdown extend, Modi, PMO, PM Narendra Modi

୨୦ ଲକ୍ଷ କୋଟିର ଆତ୍ମନିର୍ଭର ଆର୍ଥିକ ପ୍ୟାକେଜ ଘୋଷଣା କଲେ ମୋଦି ।

ଏହି ୨୦ ଲକ୍ଷ କୋଟିର ଆର୍ଥିକ ପ୍ୟାକେଜ ଆତ୍ମନିର୍ଭର ଭାରତକୁ ଶକ୍ତି ଦେବ । ଆତ୍ମନିର୍ଭର ଭାରତ ଅଭିଯାନ ପାଇଁ ଆର୍ଥିକ ପ୍ୟାକେଜ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ମୋଦି । ପ୍ୟାକେଜ ଭାରତୀୟ ଜିଡିପିର ପ୍ରାୟ ୧୦ ପ୍ରତିଶତ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ମୋଦି । ଆର୍ଥିକ ପ୍ୟାକେଜ ଚାଷୀ, ଉଦ୍ୟୋଗୀ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ସଶକ୍ତ କରିବା ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଆର୍ଥିକ ପ୍ୟାକେଜ କରାଯାଇଛି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ।

ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ଏହି ଆର୍ଥିକ ପ୍ୟାକେଜର ବିସ୍ତାର ସୂଚନା ଦେବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ । କାଲିଠୁ ପର୍ଯ୍ୟାୟକ୍ରମେ ପ୍ୟାକେଜ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦିଆଯିବ ।

“ଲକ୍‌ଡାଉନ୍-୪” ମେ ୧୮ ପୂର୍ବରୁ ହେବ ନିଷ୍ପତି

“ଲକ୍‌ଡାଉନ୍-୪” ର ସଂକେତ ଦେଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି । ଲକ୍‌ଡାଉନ୍-୪ ନୂଆ ପ୍ରକାରର ହେବ ବୋଲି କହିଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ । “ଲକ୍‌ଡାଉନ୍-୪” ପୁରା ନୂଆ ରଙ୍ଗ ଆଉ ନୂଆ ରୂପ ରେ ଆସିବ । ମେ ୧୮ ପୂର୍ବରୁ “ଲକ୍‌ଡାଉନ୍-୪” କୁ ନେଇ ସୂଚନା ଦିଆଯିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି ।

ସବୁ ବୈଞ୍ଜାନିକ ଆଉ ଅଭିଜ୍ଞା ଲୋକ ମାନେ କହୁଛନ୍ତି କରୋନା ଲମ୍ବା ସମୟ ପାଇଁ ଆମ ଜୀବନରେ ରହିବ । କିନ୍ତୁ ଆମେ ଏମିତି କରିବନି ଯେ କରୋନା ପୁରା ଆମ ଜୀବନରେ ରହିଯିବ । ଆମେ ସବୁ ସୁରକ୍ଷା କୁ ପାଳନ କରିବା । ଆମେ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବା, ୨ ଗଜ ଦୂରତା ପାଳନ କରିବା ଆଉ ଆମର ଲକ୍ଷ୍ୟ କୁ ଦୂର କରିବା ନାହିଁ । ଏଥିପାଇଁ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍ ର ଚତୁର୍ଥ, “ଲକ୍‌ଡାଉନ୍-୪” ପୁରା ନୂଆ ରଙ୍ଗ ଆଉ ନୂଆ ରୂପ ରେ ଆସିବ । ତାକୁ ଆମକୁ ପାଳନ କରିବାକୁ ପଡିବ ।

୨୦ ଲକ୍ଷ କୋଟିର ଆତ୍ମନିର୍ଭର ଆର୍ଥିକ ପ୍ୟାକେଜ ଘୋଷଣା କଲେ ମୋଦି, PM Announces 'Atma-nirbhar Bharat' Economic Package of Rs 20 Lakh Crore, ଆଜି ରାତି ୮ଟାରେ ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଧନ କରିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି, Nitidina, Odisha, News, Real Story, Health Tips, Life style, Daily Living, Tips, Job Updates, Yoga, Meditation, Stay Healthy, Lockdown may extend after 3 may, lockdown extend, Modi, PMO, PM Narendra Modi
Google

ରାଜ୍ୟରେ ଆମକୁ ଯାହା ସୁବିଧା ମିଳୁଛି ତାକୁ ଆଧାର କରି “ଲକ୍‌ଡାଉନ୍-୪” ର ସମସ୍ତ ନିୟମାବଳି ମେ ୧୮ ପୂର୍ବରୁ ମିଳିଯିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ  ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ଭାରତୀୟ ଲୋକାଲ ପ୍ରଡକ୍ଟକୁ କିଣନ୍ତୁ । କେବଳ ଲୋକାଲ ଜିନିଷ କିଣିବେନି, ଲୋକାଲ ପ୍ରଡକ୍ଟର ପ୍ରଚାର ବି କରନ୍ତୁ ।

ଲୋକାଲ ପ୍ରଡକ୍ଟ କିଣିବାକୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି ଆଜି ଦେଶବାସୀ ଆହ୍ୱାନ କରିଛନ୍ତି । ଦେଶର ଉର୍ନତିକୁ ଏକ ନୂଆ ମୋଡ ଦେଇଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି । ଏଥିରେ ଦେଶର ଆର୍ଥିକ ସ୍ତିତି ସୁଧୁରିବ ସହିତ ଦେଶର ଉର୍ନତି ବଢିବ ।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଥକିଯିବା, ହାରିବା, ଭାଙ୍ଗିବା ମାନବ ଜାତି ପାଇଁ ଗ୍ରହଣୀୟ ନୁହେଁ। ସତର୍କତାର ସହିତ ଏବେ  ଏହି କରୋନା ଯୁଦ୍ଧର ସମସ୍ତ ନିୟମ ପାଳନ କରି ବର୍ତ୍ତମାନ ଆମକୁ ଆଗକୁ ବଢ଼ିବାକୁ ପଡିବ ବୋଲି ପରାମର୍ଶ  ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଆମେ ଯଦି ଦୃଢ ହେବା, କୌଣସି ଲକ୍ଷ ଆମ ପାଇଁ ଅସମ୍ଭବ ନୁହେଁ । ଭାରତ ଆତ୍ମନିର୍ଭର ହେବାକୁ ୫ଟି ସ୍ତମ୍ବ ଗୁରୁତ୍ୱପୁର୍ଣ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।

୫ଟି ସ୍ତମ୍ବ ଗୁରୁତ୍ୱପୁର୍ଣ ହେଲା:

ଅର୍ଥନୀତି, ଭିତିଭୂମି, ସିଷ୍ଟମ, ଜନସଂଖ୍ୟା ଓ ଡିମାଣ୍ଡ

ଡିମାଣ୍ଡ ପାଇଁ ସପ୍ଲାଏ ଚେନ୍‌କୁ ମଜଭୁତ କରିବାକୁ ହେବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।

“ଲକ୍‌ଡାଉନ୍-୪”

ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ୨୫ ମାର୍ଚ୍ଚରୁ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍ ଲାଗୁ ହୋଇଥିଲା । ମେ ୧୭ ରେ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍ ୩.୦ ସାରିବାକୁ ଯାଉଛି । ସେଥିପାଇଁ କାଲି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସମସ୍ତ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ । ଲକ୍‌ଡାଉନ୍ ଅବଧିକୁ ବଢାଇବା ପାଇଁ କିଛି ରାଜ୍ୟର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଦାବି କରିଥିଲେ । ଆଜି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ “ଲକ୍‌ଡାଉନ୍-୪” ରେ କଣ ନିଷ୍ପତି ନିଆଯିବ ମେ ୧୮ ପୂର୍ବରୁ ଦେଶକୁ ଅବଗତ କରାଯିବ ।

ଆପଣମାନଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ। ଘରେ ରୁହନ୍ତୁ ଆଉ ସୁରକ୍ଷା ରେ ରୁହନ୍ତୁ ଆଉ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣରୁ ରକ୍ଷା ପାଆନ୍ତୁ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *