ପିଏମ ମୋଦି ଆଜି ‘ଜନ ଆନ୍ଦୋଳନ’ ର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିବେ, ଶୀତ ଏବଂ ପର୍ବପର୍ବାଣିରେ କେମିତି କରୋନାରୁ ବଞ୍ଚିବେ ଦେବେ ସୂଚନା ।

PM Modi to launch 'Jan Andolan' campaign for Corona on winter festivals

ଜନତାଙ୍କ ପାଖରେ ମାସ୍କ ପହେଞ୍ଚେଇବା ଏବଂ ଭିଡ଼ ପ୍ରତି ସାବଧାନତା ରୁ ବଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି କେଭିଡ଼ ୧୯ ସମୁଚିତ ବ୍ୟବହାର ପ୍ରତି ଜନ ଆନ୍ଦୋଳନ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିବେ।

କୋରନା ବିରୁଦ୍ଧରେ ବଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ସବୁ ଉପାୟ ଗୁଡିକୁ ପାଳନ କରିବା ସହ ଦେଶ କୁ କିପରି ଆଗକୁ ବଢେଇବା ,ଏହି ବିଷୟରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଆଜିଠୁ ଏକ ‘ ଜନ ଆନ୍ଦୋଳନ ‘ ର ଆରମ୍ଭ କରିବେ।ଏହି ଅଭିଯାନର ଆରମ୍ଭ ଆଗାମୀ ପର୍ବ,ଶିତ ଋତୁ ଏବଂ ଅର୍ଥବ୍ୟବସ୍ଥାର ସ୍ଥିତି କୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖି କରାଯିବ।ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି ଏକ ଟ୍ୱିଟ ମାଧ୍ୟମରେ ଏହି ଅଭିଯାନ ର ଆରମ୍ଭ କରିବେ।

PM Modi to launch 'Jan Andolan' campaign for Corona on winter festivals
Google

କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରକାଶ ଜାବେଡ଼କର କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ମନ୍ତ୍ରୀମଣ୍ଡଳର ବୈଠକ ପରେ କହିଲେ କି କୋରନା ରୁ ବଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ଏକ ମାତ୍ର ସୂତ୍ର ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବା ସାମାଜିକ ଦୂରତା ପାଳନ କରିବା ଏବଂ ହାତ ଧୋଇବା,ଏହି ସିଦ୍ଧାନ୍ତ କୁ ପାଳନ କରାଯାଇ ସର୍ବସାଧାରଣ ସ୍ଥାନରେ ଏହି ଉପାୟ ବିଷୟରେ ଜାଗ୍ରତ ବଢେଇବା ଅଭିଯାନ ର ଆରମ୍ଭ କରାଯିବ।

ସେ କହିଲେ,” କୋରନା ସମୟରେ ଡ଼ରିବା ନାହିଁ,ସାବଧାନତା ର ଆବଶ୍ୟକତା ଅଛି।ଏହି ସନ୍ଦେଶ ଜଣ ଜଣଙ୍କ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚେଇବା ପାଇଁ ଜନଚେତନାର ଯୁଦ୍ଧ ଆରମ୍ଭ କରାଯିବ। ଔଷଧ ଏବଂ ଭ୍ୟାକ୍ସିନ ବିନା ମାସ୍କ,ଦୁଇ ଫୁଟ ଦୂରତା ,ହାତ ଧୋଇବାର ସୁରକ୍ଷା କବଚ ଅଛି।

ଶୀତ ଋତୁରେ ଲୋକମାନଙ୍କ ଅଧିକ ସାବଧାନ ହେବେ:

ଜାବେଡ଼କର କହିଛନ୍ତି କି ଶୀତ ଋତୁ ଆସୁଅଛି ଏବଂ ଶୀତ ଋତୁ ରେ ଲୋକମାନେ ଯତ୍ନଶୀଳ ହେବା ଦରକାର ,ଏବଂ ଏହି ବିଷୟରେ ଏକ ଜନ ଆନ୍ଦୋଳନ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି।ସେ କହିଲେ,” ଲୋକଙ୍କ ସମ୍ପର୍କର ସବୁ ଜାଗାରେ ବ୍ୟାନର ,ପୋଷ୍ଟର, ଏବଂ ଷ୍ଟିକର ଲାଗିବ। ତେଣିକି ସେ ବିମାନ ଘାଟି ହେଉକି ବସ ଷ୍ଟାଣ୍ଡ। ଅଟୋ ରିକ୍ସା ହେଉ କିମ୍ବା ମେଟ୍ରୋ ନାହଲେ ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପ ଏବଂ ପୁଲିସ ଷ୍ଟେସନ ଯେଉଁଠିକି ଲୋକ ମାନେ କାମ ପାଇଁ ଯାଉଥିବେ,ଏହି ପରି ସବୁ ଜାଗାରେ ଜନ ଚେତନାର ସୂଚନା ଲଗାଯିବ।

PM Modi to launch 'Jan Andolan' campaign for Corona on winter festivals
Google

ଭାରତରେ କୋଭିଡ଼-୧୯ ର ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ବୁଧବାର କୁ ୭୨,୦୪୯ ନୂଆ ମାମଲା ସହିତ ୬୭.୫୭ ଲକ୍ଷ ହୋଇଗଲା ଯେତେବେଳେ କି ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୫୭ ଲକ୍ଷ ୪୪ ହଜାର ୬୯୩ ଲୋକ ସଂକ୍ରମଣ ରୁ ମୁକ୍ତ ହୋଇସାରିଲେଣି।ଏହା ଠିକ ହେବା ପାଇଁ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଔଷଧ ମୂଲ୍ୟ ୮୫.୦୨ ହୋଇଗଲାଣି।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *