ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ମନ୍ କି ବାତ୍ ରେ ଲକଡାଉନ୍ ୫.୦ ଘୋଷଣା କରିପାରନ୍ତି ।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ମନ୍ କି ବାତ୍ ରେ ଲକଡାଉନ୍ ୫.୦ ଘୋଷଣା କରିପାରନ୍ତି ।, Lockdown in may increase for 14 days after 31st may, Nitidina, Odisha, Stay home Stay safe, Corona, Covid-19, News, PM Narendra Modi may speak about Lockdown 5.0

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ମନ୍ କି ବାତ୍ ରେ ଲକଡାଉନ୍ ୫.୦ ଘୋଷଣା କରିପାରନ୍ତି । ଯାହା ଭାରତର ଅଧିକାଂଶ ଦେଶରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକକୁ ସହଜ କରିବ ।

ବର୍ତ୍ତମାନର ଲକଡାଉନ୍ ମେ ୩୧ ରେ ଶେଷ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ଲକଡାଉନ୍ ୫.୦ କଥା ମନ୍ କି ବାତ୍ ରେ କହିବେ ବୋଲି ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି । ପିଏମ ମୋଦୀ ମେ ୩୧ ରେ ନିଜର ମାସିକ ରେଡିଓ ସୋ ମନ୍ କି ବାତ୍ ରେ ଦେଶକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିବେ ।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଆସନ୍ତା ଜୁନ୍ ୧ ରୁ ଲକଡାଉନ୍ ୪.୦ ଶେଷ ହେବା ପରେ ଲାଗୁ ହେବାକୁ ଥିବା ପରବର୍ତ୍ତୀ ପର୍ଯ୍ୟାୟର କଥା ମନ୍ କି ବାତ୍ ରେ ଦେଶକୁ କହିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି ।

ମେ ୩୧ ରେ ତାଙ୍କ ରେଡିଓ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ମନ୍ କି ବାତ୍ ରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କୁ ଦେଶକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିବେ । ଏହା ମଧ୍ୟ ଲକଡାଉନ୍ ୪.୦ ର ଶେଷ ଦିନ ଏବଂ ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ ପିଏମ ମୋଦୀ ଲକଡାଉନ୍ ୫.୦ ଉପରେ କିଛି ଆଲୋକ ପକାଇ ପାରନ୍ତି ।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ମନ୍ କି ବାତ୍ ରେ ଲକଡାଉନ୍ ୫.୦ ଘୋଷଣା କରିପାରନ୍ତି ।
Google

ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ତାଙ୍କ ସମ୍ବୋଧନରେ ଲକଡାଉନ୍ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେବେ ଏବଂ ଦେଶର ଅଧିକାଂଶ ସ୍ଥାନରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକକୁ ହ୍ରାସ କରିବା ପାଇଁ ପଦକ୍ଷେପ ଘୋଷଣା କରିବେ ।

୧୧ ଟି ସହରରେ ଫୋକସ୍ ରହିବ ଲକଡାଉନ୍ ୫.୦ ।

ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ସୂତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଲକଡାଉନ୍ ୫.୦ ମୁଖ୍ୟତ ୧୧ ଟି ସହର ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବ ଯେଉଁଥିରେ ଭାରତର ଅଧିକାଂଶ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ମାମଲା ରହିଛି ।

ଜୁନ୍ ୧ ରୁ ଲକଡାଉନ୍ ୫.୦ ରେ ଦିଲ୍ଲୀ, ମୁମ୍ବାଇ, ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ, ପୁଣେ, ଥାନେ, ଇନ୍ଦୋର, ଚେନ୍ନାଇ, ଅହମ୍ମଦାବାଦ, ଜୟପୁର, ସୁରଟ ଏବଂ କୋଲକାତାର ପ୍ରମୁଖ ସହର ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି ।

ସର୍ବାଧିକ ପ୍ରଭାବିତ ସହରଗୁଡିକ ଯାହା ଦେଶରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୧.୫୧ ଲକ୍ଷ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ରୋଗର ୬୦% ଅହମ୍ମଦାବାଦ, ଦିଲ୍ଲୀ, ପୁଣେ, କୋଲକାତା ଏବଂ ମୁମ୍ବାଇ ରୁ ରହିଛି।

କେନ୍ଦ୍ର ପୂର୍ବରୁ ୩୦ ଟି ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି କର୍ପୋରେସନ୍ କ୍ଷେତ୍ରର ଏକ ତାଲିକା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଥିଲା ଯାହା ଦେଶର ମୋଟ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ମାମଲାର ୮୦% ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି ।

କେମିତି ରହିପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକରେ କୋହଳ ।

ଲକଡାଉନ୍ ୫.୦ ରେ ଧାର୍ମିକ ସ୍ଥାନଗୁଡିକ ପୁନଃ ଖୋଲିବାକୁ କେନ୍ଦ୍ର ମଧ୍ୟ ବିଚାର କରିପାରନ୍ତି କିନ୍ତୁ କିଛି ସର୍ତ୍ତ ସହିତ, ଯାହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ମେଳା ଏବଂ ପର୍ବ ସମେତ କୌଣସି ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ କରାଯାଇପାରିବ ନାହିଁ । କୌଣସି ଜନସମାଗମ ହେବ ନାହିଁ । ଧାର୍ମିକ ସ୍ଥାନରେ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବା ଏବଂ ସାମାଜିକ ଦୂରତା ମଧ୍ୟ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ କରାଯିବ ।

Mann Ki Baat
Google

ଜୁନ୍ ରୁ ସମସ୍ତ ଧାର୍ମିକ ସ୍ଥାନ ଖୋଲିବା ପାଇଁ କର୍ଣ୍ଣାଟକ ସରକାର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ PMO କୁ ଚିଠି ଲେଖିଛନ୍ତି ।

ଲକଡାଉନ୍ ୪.୦ ଗାଇଡ ଲାଇନରେ ସେଲୁନ୍ ଖୋଲିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବା ପରେ, ବର୍ତ୍ତମାନ ଜିମ୍ ଗୁଡିକ କଣ୍ଟେଣ୍ଟମେଣ୍ଟ୍ ଜୋନ୍ ବ୍ୟତୀତ ସମସ୍ତ ଜୋନ୍ରେ ଖୋଲା ହେବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇପାରେ ।

ତେବେ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଓ କଲେଜ ସମେତ କୌଣସି ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ ଖୋଲିବାକୁ ଦିଆଯିବ ନାହିଁ । ଆଗାମୀ ଦିନରେ ମଲ୍ ଏବଂ ସିନେମା ହଲ୍ ମଧ୍ୟ ବନ୍ଦ ରହିବ ।

ବିବାହ ଏବଂ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ସୀମିତ ସଂଖ୍ୟକ ଅତିଥି ରହି ପାରିବେ । ଏମିତି ସବୁବେଳେ ସମସ୍ତ ଖବର ପ୍ରତିଦିନ ପଢିବା ପାଇଁ ତଳେ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଆମ ଫେସବୁକ ପେଜକୁ, ଏହି ପୋଷ୍ଟକୁ ଅଧିକ ଅଧିକ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published.