ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଫ୍ୟାନ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର, ଭାରତରେ ହେବ ଟି -୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ।

ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଫ୍ୟାନ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର, ଭାରତରେ ହେବ ଟି -୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ।, Postponed ICC Men’s T20 World Cup to be held in India to host 2021 edition, ICC, ICC T-20 World Cup, World Cup, Cricket, Nitidina, Odisha, News, Real Story, Health Tips, Life style, Daily Living, Tips, Job Updates, Yoga, Meditation, Stay Healthy, Save Tree, Save Life, Extended Lockdown, Unlock 3.0

୨୦୧୧ ସଂସ୍କରଣ ଆୟୋଜନ କରିବାକୁ ୨୦୨୨ ମସିହାରେ ଭାରତରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଆୟୋଜିତ ହେବାକୁ ଥିବା ଆଇସିସି ପୁରୁଷ ଟି -୨୦ ବିଶ୍ୱକପକୁ ସ୍ଥଗିତ ରଖାଯାଇଛି ।

ବର୍ତ୍ତମାନ COVID-19 କାରଣରୁ ସ୍ଥଗିତ ଥିବା ଆଇସିସି ପୁରୁଷ ଟି -୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ୨୦୨୦, ୨୦୨୨ ମସିହାରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ବୋଲି ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ପରିଷଦ (ଆଇସିସି) ନିଶ୍ଚିତ କରିଛି । ଯୋଜନା ଅନୁଯାୟୀ ଆଇସିସି ପୁରୁଷ ଟି -୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ୨୦୨୧ ଆୟୋଜନ କରିବାର ଅଧିକାର ଭାରତ ବଜାୟ ରଖିବ ।

Postponed ICC Men’s T20 World Cup to be held in Australia in 2022, India to host 2021 edition
Google

ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡରେ ଆୟୋଜିତ ହେବାକୁ ଥିବା ଆଇସିସି ମହିଳା କ୍ରିକେଟ୍ ବିଶ୍ୱକପ୍ ୨୦୨୧ କୁ ସ୍ଥଗିତ ରଖାଯାଇଛି, ଏହା ଫେବୃଆରୀ – ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦୨୨ ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ, କାରଣ ବିଶ୍ୱରେ କ୍ରିକେଟ୍ ଉପରେ କରୋନାଭାଇରସ୍ ମହାମାରୀର ପ୍ରଭାବ ପଡିଛି ।

ଆଇବିସି (ଆଇସିସିର ବାଣିଜ୍ୟିକ ସହାୟକ କମ୍ପାନୀ) ଏକ ବ୍ୟାପକ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ଯୋଜନା ପରେ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି, ଯାହା ସାରା ବିଶ୍ୱରେ COVID-19 ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ, କ୍ରିକେଟ୍ ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟିକ ପ୍ରଭାବକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖିଛି ।

ଆଇସିସି କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍ ଇମ୍ରାନ ଖ୍ୱାଜା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗତ କିଛି ମାସ ମଧ୍ୟରେ ଆମେ ବିଶ୍ୱସ୍ତରୀୟ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ କିପରି ଫେରିବା ବିଚାର କରିଛୁ, ଆଇସିସି ଘଟଣାରେ ଜଡିତ ସମସ୍ତଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଏବଂ ନିରାପତ୍ତାକୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେବା ଆମର ପ୍ରଥମ ପ୍ରାଥମିକତା ଅଟେ ।

ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବୋର୍ଡ ଆଜି ଯେଉଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି ତାହା କ୍ରୀଡା, ଆମର ଅଂଶୀଦାର ଏବଂ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ ଆମର ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ସ୍ୱାର୍ଥରେ ଅଛି ।.

ଆଇସିସି ମୁଖ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ମନୁ ସାୱନି କହିଛନ୍ତି, “ବର୍ତ୍ତମାନ ଆଇସିସି ଘଟଣାର ଭବିଷ୍ୟତ ଉପରେ ଆମର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସ୍ପଷ୍ଟତା ରହିଛି, ଯାହା ଆମର ସମସ୍ତ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ହଜିଯାଇଥିବା ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ତଥା ଘରୋଇ କ୍ରିକେଟ୍ ପୁନଃନିର୍ଦ୍ଧାରଣ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବାରେ ସକ୍ଷମ କରିବ । ଆମେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଭାରତରେ ପୁରୁଷ ଟି -୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ୨୦୨୧ ଯୋଜନା ଅନୁଯାୟୀ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବୁ ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ୨୦୨୨ ସଂସ୍କରଣ ଆୟୋଜନ କରିବ । ”

ICC T20 World Cup
Google
ICC ପୁରୁଷ ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ ୨୦୨୧ ର ଫର୍ମାଟ୍:

ଆଇସିସି ପୁରୁଷ ଟି -୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ୨୦୨୧ ର ଫର୍ମାଟ୍ ୨୦୨୦ ଭଳି ରହିବ । ଇଭେଣ୍ଟ ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟତା ହାସଲ କରିଥିବା ସମସ୍ତ ଦଳ ବର୍ତ୍ତମାନ ୨୦୨୧ ରେ ଭାରତରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ । ତେବେ, ଆଇସିସି ପୁରୁଷ ଟି -୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ୨୦୨୨ ପାଇଁ ଏକ ନୂତନ ଯୋଗ୍ୟତା ପ୍ରକ୍ରିୟା ଚାଲିବ ।

ICC ମହିଳା କ୍ରିକେଟ୍ ବିଶ୍ୱକପ୍ ୨୦୨୨ ର ଫର୍ମାଟ୍ ।

ଆଇସିସି ମହିଳା କ୍ରିକେଟ୍ ବିଶ୍ୱକପ୍ ୨୦୨୨ ର ଫର୍ମାଟ୍ ୨୦୨୧ ଭଳି ରହିବ । ପାଞ୍ଚଟି ଦଳ ଏହି ଇଭେଣ୍ଟ ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିସାରିଛନ୍ତି ।

ଜୁଲାଇ ୨୦୨୦ ରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଥିବା ମୂଳ ବିଶ୍ୱସ୍ତରୀୟ ଯୋଗ୍ୟତା ଇଭେଣ୍ଟ ବର୍ତ୍ତମାନ ୨୦୨୧ ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ । ଆଇସିସି ମହିଳା କ୍ରିକେଟ୍ ବିଶ୍ୱକପ୍ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ପାଇଁ ଅନ୍ତିମ ଦଳ ସ୍ଥିର କରୁଥିବା ଇଭେଣ୍ଟ COVID-19 କାରଣରୁ ସ୍ଥଗିତ ରଖାଯାଇଛି ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଏମିତି ସବୁବେଳେ ସମସ୍ତ ଖବର ପ୍ରତିଦିନ ପାଇବା ପାଇଁ ଆମର ଏହି ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଏହି ଖବର ଟି ଆପଣଙ୍କ ମନକୁ ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କୁ ଶେୟର କରନ୍ତୁ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *