କରୋନା ଟିକା ବିଷୟରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ବଡ ଘୋଷଣା, ପ୍ରତ୍ୟେକ ଭାରତୀୟଙ୍କୁ ଟୀକାକରଣ କରାଯିବା ନେଇ କହିଛନ୍ତି ଗୁରୁଃତ୍ୟପୂର୍ଣ୍ଣ କଥା ।

Prime Minister Modi's big announcement about corona vaccine said every Indian will be vaccinated, PM Narendra Modi, Coronavirus, Corona Vaccine, Nitidina

କରୋନାଭାଇରସ୍ ରାଉଣ୍ଡର ପ୍ରଥମ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ କରୋନାଭାଇରସ୍ ଟିକା ବିଷୟରେ ଏକ ବଡ଼ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ସେ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ ଟୀକା ଆସିବ, ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତି ପାଇବେ । ସାମ୍ପ୍ରତିକ ପରିବର୍ତ୍ତିତ ପରିସ୍ଥିତି ସତ୍ତ୍ୱେ ‘ନ୍ୟୁ ଇଣ୍ଡିଆ’ ଦର୍ଶନର ମହତ୍ତ୍ୱ ମଧ୍ୟ ଦେଶ ସମ୍ମୁଖରେ ରଖାଯାଇଛି ।

Prime Minister Modi's big announcement about corona vaccine, said - every Indian will be vaccinated
Google

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନ ରକ୍ଷା କରିବାରେ ଏହି ଲାକଡାଉନ କିପରି ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ହୋଇଛି । ଅର୍ଥନୀତି କେତେ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ଅଛି । ସେ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ୨୦୨୪ ସୁଦ୍ଧା ସେ ୫ ଟ୍ରିଲିୟନ ଡଲାରର ଅର୍ଥନୀତିର ଲକ୍ଷ୍ୟକୁ ଦୃଢଭାବରେ ଆଶା କରୁଛନ୍ତି ।

ସମାଲୋଚକମାନଙ୍କୁ ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କ ଉପଯୁକ୍ତ ଉତ୍ତର:

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ତାଙ୍କ ସମାଲୋଚକମାନଙ୍କୁ ଉପଯୁକ୍ତ ଉତ୍ତର ଦେଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ ‘ଯେଉଁମାନେ କେବଳ ସରକାରଙ୍କୁ ସବୁବେଳେ ବିରୋଧ କରୁଛନ୍ତି’, ସେମାନେ କିଛି କୁହନ୍ତି । କୃଷି ଏବଂ ଶ୍ରମ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଉନ୍ନତି ସମ୍ପର୍କରେ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଭାରତରୁ ବିଶ୍ୱ ନିବେଶକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ବଡ଼ ସଙ୍କେତ ଅଛି ।

ଉଭୟ ନିଯୁକ୍ତିଦାତା ଏବଂ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ନୂତନ ଶ୍ରମ ନିୟମ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଉପଯୋଗୀ ବୋଲି ସେ ଏହି ସାକ୍ଷାତକାରରେ ମଧ୍ୟ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି । ସେ ପ୍ରାୟତଃ ଥଟ୍ଟା ଭାବରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ କୁହାଯାଉଥିଲା ଯେ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଶ୍ରମ (କାର୍ଯ୍ୟ) ଅପେକ୍ଷା ଭାରତରେ ଅଧିକ ଶ୍ରମ ଆଇନ ଅଛି, ବର୍ତ୍ତମାନ ଏକ ବଡ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସିଛି’ । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭାରତ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ‘ଗ୍ଲୋବାଲ୍ ଉତ୍ପାଦନ ହବ୍’ ର କେନ୍ଦ୍ର ହେବାକୁ ଯାଉଛି ।

Prime Minister Modi's big announcement about corona vaccine, said - every Indian will be vaccinated
Google
‘ଆମେ ପସନ୍ଦ ନୁହେଁ, ସୁଯୋଗ ଯୋଗାଇବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ‘

ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ ପଚରାଗଲା ଯେ ବିଶ୍ୱ ଯୋଗାଣ ଶୃଙ୍ଖଳରେ ଚୀନ୍ କିପରି ବିକଳ୍ପ ହେବ? ସେ କହିଛନ୍ତି, ‘ଆମର ଲକ୍ଷ୍ୟ କୌଣସି ଦେଶ ପାଇଁ ବିକଳ୍ପ ହେବା ନୁହେଁ ବରଂ ଏକ ଦେଶ ହେବ ଯାହା ଅନନ୍ୟ ସୁଯୋଗ ପ୍ରଦାନ କରିବ ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published.