PUBG Comeback: ପବଜି ଗେମ ଭାରତକୁ ପୁଣି ଫେରିବ, ଘୋଷଣା କଲା କମ୍ପାନୀ ।

ପବଜି କ୍ରପ ଗୁରୁବାରକୁ ଟିପ୍ପଣୀ ଦେଇଛନ୍ତି କି ପବଜି ଗେମ ଭାରତକୁ ଫେରୁଛି। ଭାରତ ସରକାର ପବଜି ସମେତ ୧୧୮ ଆପକୁ ୨ ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ ଡାଟା ସିକ୍ୟୁରିଟି ପାଇଁ ପ୍ରତିବନ୍ଧ ଲାଗେଇଦେଲେ ।

Google

ପବଜିର ଅଧିକାର ରଖିଥିବା ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆର କ୍ରାଫଟନ ଇଙ୍କ କହିଛନ୍ତି କି ସେ ସୁରକ୍ଷା ଓ ଗୋପନୀୟତା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଚିନ୍ତାକୁ କମ କରିବା ପାଇଁ ଏକ ନୂଆ ଗେମ ପବଜି ମୋବାଇଲ ଇଣ୍ଡିଆ ଆପ ତିଆରି କରିବ। ପୂର୍ବ ସପ୍ତାହରେ କ୍ରାଫଟନ ଆଜୁରରେ ଗେମ ହୋଷ୍ଟ କରିବା ପାଇଁ ମାଇକ୍ରୋସଫ୍ଟ ସହ ଗ୍ଲୋବାଲ ଏଗ୍ରିମେଣ୍ଟରେ ସାଇନ କରିଛି।

କମ୍ପାନୀ କହିଛି,”ପବଜି କର୍ପୋରେସନଙ୍କ ପାଇଁ ଇଣ୍ଡିଆ ପ୍ଲେୟାରଙ୍କ ଡାଟା ଗୋପନୀୟ ଓ ସୁରକ୍ଷା ପ୍ରାଥମିକତା ଅଟେ। କମ୍ପାନୀ ସୁରକ୍ଷାକୁ ମଜଭୁତ କରିବା ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ୟୁଜର୍ସଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଚିହ୍ନା ରଖିବା ଷ୍ଟୋରେଜ ପ୍ରଣାଳୀ ଉପରେ ନିୟମିତ ଏଡିଟ ଓ ସତ୍ୟାପନ କରିବ ଓ ଏହା ସୁରକ୍ଷିତ କରିବ କି ତାଙ୍କ ଡାଟା ସୁରକ୍ଷିତ ଅଛି।”

ପ୍ରତିବନ୍ଧ ଲାଗିବାର କିଛି ଦିନ ପରେ କର୍ପୋରେସନ କହିଥିଲା,ବହୁତ ଶୀଘ୍ର ଏହି ଗେମକୁ ଭାରତକୁ ଆଣିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବ। ଏହା ନିଜକୁ ଟାନସେଣ୍ଟ (ପବଜି ବିତରକ ଓ ଭାରତରେ ଡେଭଲପର)ଠାରୁ ଦୂର କରୁଛି। ଗେମ ଆରମ୍ଭରୁ ଟାନସେଣ୍ଟର ଚୀନ ରୁଟ ଓ ଦୁଇ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ବଢୁଥିବା ତିକ୍ତତା କାରଣରୁ ପ୍ରତିବନ୍ଧିତ କରାଯାଇଥିଲା।

Google

ଭାରତରେ ୫୦ ମିଲିୟନ ରୁ ଅଧିକ ମାସିକ ଆକ୍ଟିଭ ୟୁଜର୍ସ ସହ ପବଜି ମୋବାଇଲ ଦେଶରୁ ପ୍ରତିବନ୍ଧିତ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ଏବେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ଲୋକପ୍ରିୟ ଗେମ ଥିଲା ଏବଂ ଏହି ଗେମ କମ ସମୟରେ ବହୁତ ଲୋକପ୍ରିୟତା ହାସଲ କରିଥିଲା।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.