ବିସିସିଆଇର ଗ୍ରେଡ୍ “A+” ଚୁକ୍ତିରେ ସାମିଲ ହେବେ ଏହି ଖେଳାଳି, ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ସହ ପାଇବେ ସମାନ ଦରମା । ଜାଣନ୍ତୁ କିଏ କିଏ ସେହି ଖେଳାଳି ।

Ravindra Jadeja and these players can get grade A plus contract of BCCI will get salary equal to Virat Kohli

ବିସିସିଆଇର ବାର୍ଷିକ ଚୁକ୍ତି ଚାରୋଟି ଗ୍ରେଡ୍ ଯେଉଁଥିରେ ଖେଳାଳିମାନେ ବିଭକ୍ତ । ଗ୍ରେଡ୍ “ଏ +” ସହିତ ଜଡିତ ଖେଳାଳୀଙ୍କୁ ପ୍ରତିବର୍ଷ ସାତ କୋଟି ଟଙ୍କା, ଗ୍ରେଡ୍ “ଏ” ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ପାଞ୍ଚ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦିଆଯାଏ । ଏଥି ସହିତ, ଗ୍ରେଡ୍ “ବି” ରେ ତିନି କୋଟି ଏବଂ ଗ୍ରେଡ୍ “ସି ” ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଏକ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦିଆଯାଉଛି ।

ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କ ସହିତ ବିସିସିଆଇ ପ୍ରତିବର୍ଷ ଚୁକ୍ତି କରେ । ଗତ ବର୍ଷ ବିସିସିଆଇ ଦ୍ୱାରା ୨୭ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ବାର୍ଷିକ ଚୁକ୍ତିନାମା ଦିଆଯାଇଥିଲା । ବିସିସିଆଇର ବାର୍ଷିକ ଚୁକ୍ତିରେ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି, ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏବଂ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରାଙ୍କୁ “ଏ +” ଗ୍ରେଡରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରାଯାଇଛି । ଏହି ବର୍ଷ କିଛି ଖେଳାଳି ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଯୋଗୁଁ “ଏ +” ଗ୍ରେଡରେ ଯୋଗ ହୋଇପାରନ୍ତି ।

These Indian cricketers to get Grade A+ annual contract of BCCI, to get salary equal to skipper Virat Kohli
Google

କେ ଏଲ ରାହୁଲ:

ଏହି ସମୟରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ୱିକେଟ୍ କିପର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ରାହୁଲ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ତେବେ ସେ ଗତ ବର୍ଷ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ । ବିସିସିଆଇ ତାଙ୍କୁ ଗ୍ରେଡ୍ “ଏ +” ରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିପାରିବ । ବିସିସିଆଇ ରାହୁଲଙ୍କ ଦରମା ବଢ଼ାଇପାରେ । ସମ୍ପ୍ରତି ତାଙ୍କ ନାମ ବିସିସିଆଇ ଚୁକ୍ତି ତାଲିକାର ଗ୍ରେଡ୍ “ଏ” ରେ ଅଛି ଏବଂ ତାଙ୍କର ଦରମା ୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ।

ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା:

ଭାରତୀୟ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ନିକଟରେ ତିନୋଟି ଫର୍ମାଟରେ ଏକ ଚମତ୍କାର ଖେଳ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି । ଏଥର ବିସିସିଆଇ ତାଙ୍କୁ ଗ୍ରେଡ୍ “ଏ +” ରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିପାରିବ । ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଗ୍ରେଡ୍ “ଏ” ତାଲିକାରେ ଅଛନ୍ତି । ସେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ ହେଲେ ଏବେ ସେ ଆହତ ହୋଇ ଦଳରୁ ବାହାରେ ଅଛନ୍ତି । ଭାରତ ପାଇଁ ତିନୋଟି ଫର୍ମାଟରେ ଆକର୍ଷଣୀୟ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ଜାଡେଜା ଏବେ ସମସ୍ତଙ୍କ ନଜର ଅଛନ୍ତି ।

These Indian cricketers to get Grade A+ annual contract of BCCI, to get salary equal to skipper Virat Kohli
Google

ଅଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାନେ:

ଏଥିରେ କୌଣସି ସନ୍ଦେହ ନାହିଁ ଯେ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିରେ ଅଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାନେ ଭାରତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ଦଳକୁ ଆଗ ଆଗେଇ ନେଇଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ଭାରତ ମେଲବୋର୍ଣ୍ଣରେ ଏକ ବିଜୟ ବିଜୟ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିଥିଲା । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଆହତ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଯୋଗୁଁ ସେ ସିଡନୀ ଟେଷ୍ଟ ଡ୍ର ପାଇବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲେ । ରାହାନେ ତାଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପାଇଁ ପୁରସ୍କାର ପାଇପାରନ୍ତି । ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଗ୍ରେଡ୍ “ଏ” ରେ ଅଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଶୀଘ୍ର “ଏ +” ତାଲିକାରେ ଯୋଗ ଦେଇପାରନ୍ତି ।

ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା:

ଗତ କିଛି ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଭାରତର ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ କରିଛନ୍ତି । ସେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତରେ ସୀମିତ ଓଭର ସିରିଜରେ ବିସ୍ଫୋରକ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ । ସେ ଟି-୨୦ ସିରିଜରେ ମ୍ୟାନ୍ ଅଫ୍ ଦି ସିରିଜ୍ ପୁରସ୍କାର ମଧ୍ୟ ପାଇଥିଲେ । ସମ୍ପ୍ରତି ପାଣ୍ଡ୍ୟା “ବି” ଗ୍ରେଡ୍ ରେ ଅଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଏଥିରେ କୌଣସି ସନ୍ଦେହ ନାହିଁ ଯେ ସେ “ଏ +” ଗ୍ରେଡ୍ ଚୁକ୍ତି କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇପାରିବେ ।

ୟୁଜଭେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ:

ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଲେଗ୍ ସ୍ପିନର ୟୁଜଭେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ ଗତ ମାସରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ଲାଗୁଛି ବିବାହ ପରେ ତାଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ଚହଲ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତରେ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ । ସମ୍ପ୍ରତି ସେ ବିସିସିଆଇ ଚୁକ୍ତିନାମା ତାଲିକାରେ “ବି” ଗ୍ରେଡ୍ ରେ ଅଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ସେ “ଏ +” ଗ୍ରେଡ୍ ରେ ଯୋଗ ଦେବେ । ଏହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ତାଙ୍କର ବାର୍ଷିକ ଦରମା ୩ କୋଟିରୁ ୭ କୋଟି ଟଙ୍କାକୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ ।

These Indian cricketers to get Grade A+ annual contract of BCCI, to get salary equal to skipper Virat Kohli
Google

ମହମ୍ମଦ ଶାମି:

ସାମ୍ପ୍ରତିକ ସମୟରେ ପ୍ରଦର୍ଶନ ସହିତ ମହମ୍ମଦ ଶାମି ସମସ୍ତଙ୍କ ହୃଦୟ ଜିତିଛନ୍ତି । ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଗ୍ରେଡ୍ “ଏ” ରେ ଅଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଆଧାରରେ, ସେ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର “ଏ +” ଗ୍ରେଡ୍ ରେ ଯୋଗଦେବେ ବୋଲି କହିବା ଭୁଲ୍ ହେବ ନାହିଁ । ଭାରତ ପାଇଁ ତିନୋଟି ଫର୍ମାଟରେ ଖେଳିବାକୁ ମନୋନୀତ ଖେଳାଳିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଶାମି ଅଛନ୍ତି ।

ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ୍ ଅଶ୍ୱିନ୍:

ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ସ୍ପିନ୍ ବୋଲିଂର ନେତୃତ୍ୱ ନେଇଥିବା ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ୍ ଅଶ୍ୱିନ୍ ବର୍ତ୍ତମାନ ଗ୍ରେଡ୍ “ଏ” ରେ ଅଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ପରେ ସେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତକୁ ଫେରିବା ଏବଂ ସୁପର ବୋଲିଂରେ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇ ତାଙ୍କୁ ପଦୋନ୍ନତି ଦିଆଯିବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି । ଅଶ୍ୱିନ୍ ତାଙ୍କ ବ୍ୟାଟ୍ ସହିତ ସିଡନୀ ଟେଷ୍ଟରେ ବଲ୍ ସହିତ ସମସ୍ତଙ୍କ ହୃଦୟ ଜିତିଥିଲେ ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published.